Hiddink gitsin diye mi!

Bu konuyu okuyanlar

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Habertürk Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı bugünkü yazısında Milli Takım ve Hiddink ile ilgili öyle şeyler ortaya koydu ki, bu yazıyla yer yerinden oynayacak.

milli-takim-sira-27830_501.jpg

A Milli Futbol Takımımız'ın durumu ortada.
Önce Almanya, sonra Azerbaycan.
Grubu 4. sırada tamamlamaya doğru bir gidiş var.
Almanya güçlü takım, biz de kötü günümüzdeydik dedik, geçiştirdik.
Ama Azerbaycan mağlubiyeti umulmadık, beklenmedik bir durumdu.
Futbolda adaletin olmadığı günler elbette vardır. 90 dakika tek kale oynarsınız, yenilirsiniz. Futbolun güzelliği, keyfi buradadır. (Böyle bir Galatasaray-Fenerbahçe maçı hatırlarım mesela. Fenerbahçe'nin tek atağı yoktu. Johnson'ın 40 metreden vurduğu frikik Emre'nin arkasına çarpıp gol olmuştu ve Fenerbahçe kazanmıştı.)
Ama Azerbaycan maçı böyle bir maç da değildi.
Ne oluyor bu takıma? diye düşünürken, bir milli futbolcumuzun telefonu geldi.
Korkunç iddialarda bulundu.
Futbolcumuzun söylediğine göre, Teknik Direktör Hiddink'e karşı açılmış bir cephe var.
Milli Takım içinden bir veya birkaç futbolcu ile bazı eski milli futbolcular, özellikle de hayli etkili bir isim, Guus Hiddink'in Milli Takım'ın başından gitmesini istiyor.
Milli futbolcunun iddiasına göre, bu isim Milli Takım'da oynayan arkadaşlarını da etkileyerek Hiddink aleyhine bir hava yaratmaya çalışıyor.
Takım içinde aynı fikirde olanlar da var.
Bunlar Hiddink'in giderek yerine kendi istedikleri teknik direktörlerden birinin getirilmesini istiyorlar.
Bana bunları anlatan futbolcuya göre, bunların kafasında iki isim var.
Bunları duyunca şaşırdım.
Anlamadım, bunlar takımı etkileyip Kazanmayın, yenilin mi diyorlar? diye sordum.
Yanıt ilginçti.
Bunu açıkça söylemiyorlar ama Hiddink'e karşı bir güvensizlik ortamı yaratıyorlar. Futbolcuların Hiddink'le olan uyumunu bozuyorlar. Hiddink'in kararlarını beğenmediklerini, yanlış olduğunu söylüyorlar, morali çökertiyorlar. Sonuçta böyle oluyor dedi.
Bilmiyorum bunlar doğru mu değil mi?
Ancak futbolcular arasında hayli yaygınlaşmış bir dedikodu olduğunu biliyorum. Ama inanmak istemiyorum.

Fatih Altaylı/Habertürk

Kaynak

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Onu bunu bilmem Türk milli takımın başında YABANCI teknik adamın işi ne ben buna karşıyım! iyi adamdır kötü adamdır ayrı mesele...

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
tek adamla olmaz federasyon başkanından mazemeciye kadar hepsi gitsin

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
türk istiyoruz

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Böyle pembe dizi gibi haber yapmak da moda oldu söylesin kimmiş o futbolcu nerden öğrenmiş ne demiş,yazsın ya bunları da madem öyle, zarar vermiyolar mı bu şekilde Takıma açıkla kim olduğunu hangi futbolcudan ne duymuş söylesin.Ben Federasyonun yerinde olsam mahkemeye veririm bunları açıklamaları için.Ne biçim iş ya...Spordan soğutuyolar adamı...

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Böyle pembe dizi gibi haber yapmak da moda oldu söylesin kimmiş o futbolcu nerden öğrenmiş ne demiş,yazsın ya bunları da madem öyle, zarar vermiyolar mı bu şekilde Takıma açıkla kim olduğunu hangi futbolcudan ne duymuş söylesin.Ben Federasyonun yerinde olsam mahkemeye veririm bunları açıklamaları için.Ne biçim iş ya...Spordan soğutuyolar adamı...

sonuna kadar katılıyorum. ne iş valla. ohh! yazmak hayal kurmak bedava. ver bir kaç isim. veremiyorsan sus.

kusura bakma ben senin TÜRKLÜĞÜNDEN şüphe duymaya başladım. vatanını takımını seven birisi böle şey yazmaz.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
sonuna kadar katılıyorum. ne iş valla. ohh! yazmak hayal kurmak bedava. ver bir kaç isim. veremiyorsan sus.

kusura bakma ben senin TÜRKLÜĞÜNDEN şüphe duymaya başladım. vatanını takımını seven birisi böle şey yazmaz.

Tüm yazdıklarına ilave olarak sahada kırıtan şerefsizlerin de Türklüğünden utanıyorum.

Bir hoca için yorgan yakarlarsa onların şerefine tüküreyim.
Burası Ulusal Ligin bir takımı değil Ulusun kendi takımı.
Beğenmiyorsanız defolun gidin.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
teknik kadaro değişmeli