Demirören: "Galatasaray, Beşiktaş'ın Nouma kararını örnek almalı!"

  • Konuyu başlatan Konuyu başlatan mazruf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mazruf

Guru
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,117
Puanları
293
Yaş
40
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye futbol kamuoyunun gündemindeki konular hakkında önemli açıklamalarda bulunuyor.

23954243.jpg


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beyaz TV'nin konuğu oldu. Demimören, Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde Felipe Melo'nun olay olan hareketlerini yorumladı. Görüntülerden direkt olarak ceza veremeyeceklerini ifade eden Demirören, Pascal Nouma'nın hareketine Beşiktaş nasıl ceza verdiyse, Galatasaray'ın da aynı şekilde davranması gerektiğini ifade etti.

İşte Demirören'in sözlerinden satır başları:

"Felipe Melo'nun hareketine çok üzüldüm. G.Saray, Beşiktaş'ın Nouma kararını örnek almalı.. Beşiktaş'ın Nouma'ya yaptığını, G.Saray da Melo'ya yapmalı.."

Emre Belözoğlu'nun yaptığı hareketler de bir milli futbolcu olarak ona yakışmadı.

"Yabancılar ile yerliler arasında kavga var. Dün Bekir, Veysel'e hareket yaptı arkasından sarıldı. Bunu şovmenliğe bağlıyorum. Bizim yerlli oyuncularımız iyi paralar alıyorlar. Memnun etmeye çalıştığımız taraftar, kulüplere zarar veriyorlar."

"Melo'ya bizim yönetim olara ceza verme lüksümüz yok. Ancak şikayet gelirse disiplin kuruluna sevk ederiz. Benim her başkanla diyaloğum çok iyi. Ünal Aysal'la ailece de görüşüyoruz. Ünal Aysal, karakteri ve olgunluğuyla bunlar düşünebilecek bir insan. Bu değerlendirmeleri yaparken taraftarları da düşünecek. Hem Galatasaray'a hem de yönetime yakışacak kararları alacaklardır diye düşünüyorum."

"SELÇUK'UN FORMA ÇIKARMASI..."
"Ben ona bir şey söyleyemem. Galatasaray'ın kaptanı. Selçuk gibi oyuncular kolay yetişmiyor. Bunları kaybetmek çok kolay. Selçuk olgunluğu ve kişiliğiyle iyi bir oyuncu. Hatası varsa özür diler. O olgunlukta birisi."

"Başkan, yönetici, basın, antrenör hakem hataları ile ilgili bu şekilde konuşmaya devam ederse biz bunun önünü alamayız. Bu iş tepeden aşağıya gidiyor. Elbette hakem hatası olacak. Federasyonun bir tane taraftarı var mı? Yenilen her takım federasyon istifa diyor. Hiçbir başkan takımı kötü olsun diye değil, şampiyon olsun diye yapar. Mühim olan görsel şov. Futbol bir sektör. Bu sektörde hata da olur ama sekötün korunması ve ileriye dönük düşünmek gerek."

"Kurulların hepsi seçimle geldi. TFF'de kurullarla ilgili temas olmadı. Şişli adliyesi ve Beşiktaş Adliyesi farklı kararlar verebilirler. Bizim aldığımız kararlardan başka kararları UEFA alabilir."

"Ben Sadri başkana haklıysan kupanı alırsın dedim. Kurullar karar verirse. benim kişisel kanaatim olamaz. Bir sene evvel konu kapandı dedim. 3 Temmuz olayı bitmiştir. Milli takım gidemeyecekti, on takım gidemeyecekti. Bunu olumlu tarafından alalım, bitti. Kapatmak en doğrusudur."

"YABANCI KURALI 5 OLSUN"
"Bir kulüp başkanının sözü mü kağıdı imzalaması mı önemlidir. Dünyanın her yerinde söz önemlidir. Ben bu kararı başkanların ağzından çıkan sözle aldım. Bana bir kulübün başkanı bunu istiyorum derse imza atması mı gerekir. Biz o kararı ağızlarından çıkan söze göre aldık. Biz yabancı kuralını 5 olarak açıkladık. Artısı yok. TFF Türkiye'nin en büyük kurumudur her sene karar değişemez ki. Ben bir dönem düşsün, bir dönem yükselsin dedim. Ben yaptığım hatayı gördüm bu doğru değil dedim."

"Önümüzdeki 15-16 kulüpten yazı geldi. Detayını bilmiyorum. Biz bu rakamları kulüplerimizi talepleriyle aldık. Ben isim vermiyorum. TFF bir kurumdur, bu ortak karardır."

"Biz kulüplere altyapıdan oyuncu oynatırlarsa dakikasına göre para veriyoruz. Eskiden futbolcular PAF takımlar gelir ve seyircilerin önünde oynardı. Bunu yenien yapıyoruz ama saha bozulur diye kulüpler buna yanaşmıyor. Fatih hoca yabanclılarla ilgili bir çalışma yapıyor. Hocamızın da düşündüğü Türk futbolu. Milli takıma gelecek oyuncu sayısı. Bi Almanya bürosunu kapattık. Yapacaksak her türlü formül olabilir."

FATİH TERİM MESELESİ...
"Fatih hocanın Türkiye'deki değerini tartışmamız doğru olmaz. Ben de bu değeri isterim, her kulüp ister. 4 maç konuştuk, ileriye bakarız dedik. Galatasaray yönetiminden izin alarak hocayla görüşme yaptık. Ondan sonra özel görüşmelerimiz de oldu. Protokole göre hareket ettik. Mustafa hocanın federasyondan kimsenin aradığını tahmin etmiyorum. Benim Fatih hocaya saygım vardı ama yakınlığım yoktu. Mustafa hoca yarın çağırsam hemen gelir. Onunla gönül bağımız var."

"Fatih hocanın Galatasaraylı olduğunu dünya alem bilir. Galatasaray'a zarar vermek istemediğini de herkes bilir. Demek ki Galatasaray için faydalı gördüğü için böyle bir karar verdi. Biz Galatasaray'a neden zarar verelim? Böyle bir mantık var mı? Türkiye'de bir takım başarısızlıklarını federasyona yüklememesi lazım. Ben Galatasaray'a 4 tane kupa verdim."

"DİGİTURK'Ü ALMAYACAĞIZ"
"Demirören olarak Digiturk'u alma projemiz yok. Benim bu projeyi TFF olarak tüm ligleri işin içine sokup, ortaklık yapıp. ABD'deki firma görüşerek kulüplerin bugün aldıklarından daha fazla parayı onlara kazandırmaktır. Olmamış projenin detayını fazla konuşamıyoruz. Televizyon açma projemiz var ve yakında da açacağız."

"HAKEM HATALARINDA KASIT YOK"
"Hakem hatası yapılamdı demiyorum, Muhakkak yapılmıştır. Ama kasıt yoktur. Sadece Beşiktaş değil bütün takımlar hakemlerden şikayetçi. Bütün takımlara hakem hatası yapılmıştır fakat hiç bir takıma kesinlikle kasıt yok. Zekeriya bey hakem olmayıp da MHK başkanı olan tek kişi değil. Avrupa böyle diye bizde de böyle olcak diye bişey yok. Altı hakem uygulamasından memnunum. Zekeriya Alp istifa girişiminde bulunmadı."

"Görüntüler muhakkak spor kanallarına verilmeli. Arka bahçelerde gezmeniz ne kadar iyi olsa da futbol konuşmanız da o kadar elinde. Bu ihale yayıncı kuruluşun elinde ihale sürecine kadar. TRT ile konuştuki onlar da fiyatıyla satın alırlarsa alsınlar dediler. Hepsi ihale şartlarında verilmiş ve onlarda büyük paralar ödemişler. Yeniden ihale yapıldığı zaman değerlendirilecektir."

FİKRET ORMAN BAŞARILI MI?
"Bir başkana başarılı veya başarısız dememiz için 3 sene geçmesi lazım. Fikret Orman'ın iyi niyetini görüyorum." Stat projesini takdirle karşılıyorum.

"Bizim hedefimiz 2016 Avrupa Şampiyonası'na Türk milli takım ile katılmak hocamızında hedefi bu. 2016 ya katılıp 2020 ve 2024'e katılamıyorsam başarılı değilizdir. Biz tarihimizde dünya kupasına iki kere katıldık. 70 senedir futbolun içinde olan milli takımımız ile iki kere dunya kupasına katılıyorsak başarılı değiliz demektir. Bizim kalıcı olarak katılmamız lazım."

GALATASARAY'A TRANSFER YASAĞI...
Bize gelen yazı "CC" olarak kulüplere de gidiyor. Onlardan farklı bir bilgimiz yok. Yazıyı okumadım. Tahminime göre kendi finansmanları ile ilgili bilgi istiyor. UEFA'nın finans kriterlerine hangi kulüp uymazsa bu ceza gerecektir. Her kulübün buna dikkat etmesi lazım."

"Quaresma dünyada tartışılmayan oyunculardan biri. Gönderilmesi konusunda yorum yapmam doğru olmaz. Beşiktaş'ta bir Guti, Galatasaray'da Drogba. Kulüplerin reklamıdır bunlar. Büyüklükler bazen oyuncunun markalarıyla da büyür kulüpler."

"Fenerbahçe seneye Şampiyonlar Ligi'ne seneye katılamayacak. Hiçbir kulübü hatırım için alın diyemeyiz. UEFA'nın kesin kararıdır bu."

"ÇOK SEVİNECEĞİM OLAY OLMADI"

"Hakem eğitimi Ulenberg'le birlikte bir yere geldi. Bunlar hakemin açısından çok önemli. TFF başkanlığımda üzüldüğüm çok olay oldu. Üzüldüğüm olay 2014 Avrupa Şampiyonası'na giderdik. Ona çok üzüldüm. Abdullah hoca bunu başaracaktı, o da çok üzüldü ve ayrılma kararı verdi. Fatih hocanın milli takım dönmesi çok önemli bir olay. Çok sevineceğim bir olay olmadı başkanlığımda."

"Ben Cristiano Ronaldo ile konuştuğumda sen başkan olursan gelirim demişti."


Sporx
 

brkytml

Asistan
Katılım
25 Ekim 2013
Mesajlar
275
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Yalniz ilk defa duzgun ifade etti kendini fikirler falan mantikli bakalim isleyecekmi
 

mendocino

Müdavim
Müdavim
Katılım
9 Ocak 2009
Mesajlar
11,032
Reaksiyon puanı
81
Puanları
228
Bıde ben kupa verdım demıyormu sureklı ayar oluyorum
 

friendly

Müdavim
Müdavim
Katılım
19 Mart 2009
Mesajlar
11,873
Reaksiyon puanı
671
Puanları
3,293
Sağlam kıvırıyor..
Şunu anladım Türk futbolu bu adamdan kolay kolay kurtulamayacak.
 

oslun

Müdavim
Müdavim
Katılım
2 Aralık 2008
Mesajlar
7,665
Reaksiyon puanı
33
Puanları
228
tüpçüyü kızdırdıysak demekki birşeyleri doğru yapıyoruz..
 
Üst