Hidayet bir süper-star!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Her pazartesi akşamı sporun ilginç ve keyifli yanını konuklarıyla ekranlara taşıyan Spor Aşkı programının konuğu efsanevi bir basketbol oyuncusuydu. Dünya Basketbol Şampiyonası'nın kura çekimi için Türkiye'ye gelen bir zamanların ünlü NBA oyuncusu Hakeem Olajuwon, Spor Aşkı'na konuk oldu.

1412hakeemkpk2.grid-6x3.jpg

Spordan, sosyal hayata kadar bir çok konuda ilgi çekici açıklamalarda bulunan Olajuwon, NBA'de forma giyen Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur ve Ersan İlyasova'yı çok beğendiğini ifade etti.

Özellikle Hidayet'i 'fantastik' bulduğunu belirten ünlü oyuncu, "Ben Hidayet'i süper-star olarak tanımlıyorum. Basketbol tarzına saygı duyuyorum. Çok iyi bir şutör. İçeriye de iyi drive ediyor. Ben Hidayet'in hem oynadığı takımlara hem de NBA'e katkı yaptığını düşünüyorum" dedi.

Olajuwon, Mehmet ve Ersan'ın da Türkiye'yi NBA'de çok iyi bir şekilde temsil ettiğini söyledi.

"DREAM SHAKE KOBE'YLE DEVAM EDECEK"

Bu yaz Kobe Bryant'la bireysel antrenmanlar yapması hatırlatılarak, bu konudaki düşünceleri sorulan Olajuwon, "Kobe bana 'post'u oynamak istediğini söyledi. Ben de her gün kendisini 2 saat boyunca 'post' hareketleri çalıştırdım. Görüyorum ki, bu çalışma Kobe'nin oyununa aşama getirdi. Bence 'Dream Shake' (Olajuwon'ın oyun stiline verilen ad) Kobe Bryant'la devam edecek" şeklinde konuştu.

Kura çekiminde onur konuğu olduğu 2010 Dünya Şampiyonası hakkında fikirleri sorulan Olajuwon, ABD'nin artık daha fazla mücadele etmek zorunda olduğunu söyledi.

Basketbolun küresel gelişimine dikkat çeken deneyimli isim, "Eskiden Rüya Takım'a karşı insanlar oynamaya korkuyordu. Ancak basketbol küresel olarak gelişmeye başlayınca ABD'nin kaybettiğini gördük. Bu da mücadele için kapı açtı. Ama bugün ABD tüm gücünü sahaya yansıtmalı kazanmak için. Çünkü şu anda basketol son derece gelişmiş durumda ve her takımın kazanma şansı var" diye konuştu.

KAYNAK

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
NBA unutulmazlarından bu Adam yaa Dream Shake de Kobe'ye Öğretecekmiş Hiç Sevmiyorum Şu Kobe'yide ya

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Kobe ye herkeste bir antipati var ,neredeyse arkadaş ortamında bir ben seviyorum diyorum :D.Diğerlerinin sevmeme nedeni havalı olmasıymış.Banane canım havalıysa havalı.Ben oyununa bakarım :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bırakın Kobe'yi LeBron dururken. :D

Hido NBA'ye yakışıyor ama Toronto'ya asla.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Niye sevmiyorsun MJ yden sonra gelen en iyi oyuncu NBA de

Sevmiyorum Adamı Antipatik Biri

Alien Iverson Hayranıydım
Dikembe Mutombo ile Oynadığı Zaman Hiç Maçını Kaçırmazdım Philedelphia nın

T-Mac Var NBA de Şimdilerde Sevdiğim Ve Hala Oynayan

Diğer Gıcık Olduğum Biride Tim Duncan Hiç Estetik Yok Adamda Ya

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
vay be bir yandan kobenin türkiyeye gelecek hayal bile ediyorum ama ben bu maçları izleyemiyeceğim askerde olacağım belki inşallah askerde seyrettirirler bu maçı:D:D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Nasıl kaçırırım bunu , Hakeem buraya gelmiş benim haberim yok :crying:

poverri

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Olajuwon, darılma abicim ama Hidayet kendi milli takımına maalesef faydasız bir "süper star"

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
hido nun toronto tercihi gerçekten de düşündürücü. belki bir kaç takviye yapsalar hidonunda katkısıyla takım bir yerlere gelebilir