Hiçbir Şekilde Format Atılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

kral4462

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım nedense birden donmaya başladı sonra yeniden başlattığımda explorer.exe hatası vermeye başladı görev yöneticisindende tekrar açamıyordum explorer.exe yi sonra format atmaya karar verdim bilgisayarım ( laptop ) ilk aldığımda windows 10 işletim sistemi yüklü halde geldi ama ben performans açısından win 7 tercih ettiğim için win7 formatı atıyordum USB/DVD iki şekilde bios tan bütün ayarları yapıp öncelik verip yapıyordum neyse format atarken sürekli çeşitli hatalar alıyorum başta sürücü yükle hatası alıyordum USB den format atarken sonra dvd den atmaya başladım onda sürücü hatası vermedi formata başladı format ortasında windows gereken dosyaları yükleyemiyor dosya bozuk veya eksik olabilir yükleme için gereken tüm dosyaların kullanabilir olduğuna emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın hata kodu : 0x80070017 veriyor cd bozuktur dedim başka cd denedim onda ayrı bir hata veriyor USB formatı atılsa birçok iso dosyası denicem ama usb formatta sürücü yükle hatası veriyor görmüyor içindekileri herhalde not : usb den başka bilgisyara format attım cd de aynı şekil arkadaşlar çok şey denedim bütün bilgilerimi kullandım ramda hdd sorun olmadğından eminim bios ayarları sağlam sizce ne olabilir lütfen yardım laptop markası ( asus f541uv 4gb ram nvidia geforce 920mx ekran kartı i5 işemci 2.40 ghz . SON olarak win 8 win 7 win 10 bütün işletim sistemlerini denedim anakart desteklemiyor olabilir diye sorunlar aynı her zaman çeşitli hatalar ....

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
HKBoot, kurulum gerektirmeyen dvd veya usb medyasından çalışturabileceğiniz windows 10 ve windows 8 çalışmasıdır. iso formatında olan dosyayı bilgisayarınıza indirin, DVD veya USB medyasına yazın. HKBoot ile birlikte yararlı uygulamalarda gelmektedir. Windows şifre sıfırlama, disk yönetim araçları (Patition Guru, Active@ KillDisk, Paragon Hard Disk manager gibi), Ram test uygulaması, Norton Ghost, Acronis True image, antivirüs ve malware tarama araçları, ekran görüntüsü alma, medya oynatma, tarayıcı, veri kurtarma vb. araçlar sistem ile birlikte gelir. Sonuç olarak kurulum yapmadan windows 8 ve windows 10 kullanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızda yazılımsal bir sorun oldu ve açılmıyor. Bu ya da benzeri bir live sistem ile sisteminize erişebilir, verilerinizi yedekleyebilir, virüs taraması yaptırabilir, yedek alabilir veya yedek yükleyebilir, veri kurtarabilir veya benzeri işlemler yapabilirsiniz.
Bunu bir deneyin. Ben hiç denemedim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Buradan Windows 10 ISO dosyası indirip direkt olarak USB belleğe yazdırdınız mı? USB bellek en az 8GB olmalı.

Windows 10'u Ä°ndirin

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Tamam işte başka bilgisayardan bu araç ile USB belleğe diretk olarak orijinal Windows 10 dosyasını yazdıracaksın. Daha sonra kendi bilgisayarında BIOS kısmından USB bellek ile boot edip yeniden başlattığın zaman format atabilirsin. Eğer format atamazsan ciddi anlamda donanımsal sıkıntı olabilir ki servis yolu görünür garantin varsa.

kral4462

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu bir deneyin. Ben hiç denemedim.
Hocam ben başka bilgisayardan usb bootlayıp öyle benim çalışmayan bilgisayara format deniyorum bilgisayarım hiçbir türlü açılmıyor dediğin programı nasıl uygulayacağım biraz daha bilgi verirmisin ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

A
Tamam işte başka bilgisayardan bu araç ile USB belleğe diretk olarak orijinal Windows 10 dosyasını yazdıracaksın. Daha sonra kendi bilgisayarında BIOS kısmından USB bellek ile boot edip yeniden başlattığın zaman format atabilirsin. Eğer format atamazsan ciddi anlamda donanımsal sıkıntı olabilir ki servis yolu görünür garantin varsa.
Anladım öyle yaptım ondada hata verdi galiba donanımsal ama zannetmiyorum çözüm arıyorum hataların resmini en yakın sürede koyucam şuan bile o bilgisayara format deniyorum çıkan hatayı payşalıcam sizinle .

Son düzenleme:

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Program yaklaşık 1,3 Gb. İndirip İso yazdırma programı ile DVD'ye yazdırın, Sonra bilgisayarınıza format atar gibi DVD'den başlatın. Bilgisayarınız açılacaktır. Sonra sistemi kontrol edin.
Bunu yaparken Dvd sürücü sağlam olmalı, güç kaynağında problem olmamalı.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Windows yüklü bir USB cihazını porta tak.
Daha sonra boot et.
Disk bölme ekranında sürücü yükleme hatası ile karşılaştığında ilgili pencereyi kapat ama kurulumdan çıkma.
USB cihazı çıkar ve farklı bir porta tak.
Tekrar Şimdi Yükle(Windows 7 için) tuşuna tıkla ve hatayı gider. Bu sefer diskini görecektir.

Ama benim tavsiyem hard diski çıkarıp farklı bir makinede tamamen biçimlendirip, birleştirme işlemi yapmak olur. Daha sonra tekrar cihaza takıp yukarıda ki işlemi uygulaman daha sağlıklı olacaktır. Kurulum başladıktan sonra çıkan hatalar çok büyük ihtimalle hard diskden kaynaklanır.

kral4462

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Program yaklaşık 1,3 Gb. İndirip İso yazdırma programı ile DVD'ye yazdırın, Sonra bilgisayarınıza format atar gibi DVD'den başlatın. Bilgisayarınız açılacaktır. Sonra sistemi kontrol edin.
Hemen uygulayıp size bildireceğim

Windows yüklü bir USB cihazını porta tak.
Daha sonra boot et.
Disk bölme ekranında sürücü yükleme hatası ile karşılaştığında ilgili pencereyi kapat ama kurulumdan çıkma.
USB cihazı çıkar ve farklı bir porta tak.
Tekrar Şimdi Yükle(Windows 7 için) tuşuna tıkla ve hatayı gider. Bu sefer diskini görecektir.

Ama benim tavsiyem hard diski çıkarıp farklı bir makinede tamamen biçimlendirip, birleştirme işlemi yapmak olur. Daha sonra tekrar cihaza takıp yukarıda ki işlemi uygulaman daha sağlıklı olacaktır. Kurulum başladıktan sonra çıkan hatalar çok büyük ihtimalle hard diskden kaynaklanır.
Denedim Görmedi malesef bir şey daha deniyeceğim sonrası sizin dediğinizi yaparım hardisk biçimlendirmeyi .

Hocam bilgisayar açıldı masaüstündeyim bir sürü program var şimdi ne yapayım

Son düzenleme:

kral4462

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bunlar hatalardan bazıları farkli işletim sistemlerinden farklı hatalar win7 win 10 win8 bide şu hatayı verdi -windows bilgisayarı yüklemenin sonraki aşamasında ön yükleyecek sekilde hazırlayamadı windows yüklemek için yeniden başlatın..

Ekli dosyalar

• 20180627_003136_HDR.jpg
    20180627_003136_HDR.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 2,063
  • 20180624_213654.jpg
    20180624_213654.jpg
    34.8 KB · Görüntüleme: 1,476
  • IMG-20180623-WA0001.jpg
    IMG-20180623-WA0001.jpg
    68.2 KB · Görüntüleme: 1,275

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Hocam bilgisayar açıldı masaüstündeyim bir sürü program var şimdi ne yapayım
Şimdi problemin nerede olduğunu bulmak için, programlar yardımıyla bilgisayarın bileşenlerini test etmeniz gerekiyor.
Başta Ram, Harddisk, İşlemci, Anakart vs..
Örneğin HDD için PartitionGuru, Ram için MemTest..
Öncelikle verilerinizi kurtarmaya çalışın, tabi HDD sağlamsa.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Çift ram varsa biri arızalı olabilir tek ram ile format at hata verirse ötekiyle dene, tek ram varsa o zaman o arızalıdır başıma çok geldi.

kral4462

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok arkadaşlar bu sefer şu hatayı verdi bu çözülürse format atar gibi lütfen yardım hiçbir yöntem olmuyor bu hatayi ilk kez verdi

Ekli dosyalar

• 20180628_031328.jpg
    20180628_031328.jpg
    43.3 KB · Görüntüleme: 1,535

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
arkadaşın dediği gibi hdd ve ramleri test edin bi...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
HDD için PartitionGuru, Ram için MemTest..

bu programları bir usb ya da dvd ye yazıp biosdan seçip önyüklenebilir halde çalışması gerekiyor. hiç windows açılmasa bile bu programlar açılır. live cd gibi düşünün, live cd programlar bulun.

Wercent_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Dvd mi yoksa usb mi kullanyorsun widowsun kendi dvd sinden varsa onu kullan eyer sorun devam ederse bu teknik servise goturmen gerekebilir bi bilgisayarciya gotur olmassa icinden bi parca degisismi yapilmasi lazim oda olmasa pc cop

AynŞTAyn

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
99
bak bunun sebebi aslında çok basit windows 10 ndan kaynaklı,atlatmak içinde live linux (küçük boyutlu) olan indir yada dvd-cd-usb ye yazdır onunla sistemi başlat C kısmını komple biçimlendirin,
daha sonra kendi win 7 dvd yada usbni tak formata başla bizlere de Allah rızası için bir dua ett yeterli gelir.