Soru Hiçbir bankadan kredi çekemiyorum, kredi notu yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Arkadaşlar bilen bilir telefon almayı düşünüyorum, 4 bankayla münasebetim var, geçen gün mobil bankacılıktan 17.000₺ 36 ay taksitle kredi çekmeyi denedim 4 banka ilede denedim hiçbiri vermedi tamam bazen ödemede aksama oldu yalan yok ama ödedim 2-3 ay ödememezlik yapmadım, kredi notum düşük sanırım, kredi çekmek için bankaya mı gitmeli yoksa kredi notu mu yükseltmeli ne yapmalıyım.

Sorum kredi notu nasıl yükseltilir?

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Kredi notu düzenli kart borcunu ödeyerek, faturalarını ödeyerek,net gelirinle giderlerinin uyuşması halin de düzelir herhalde. Telefon almak için kredi düşünüyorsan teknoloji marketler de alışveriş kredisi muhabbeti yapılıyor onu denediniz mi ?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Kredi notu düzenli kart borcunu ödeyerek, faturalarını ödeyerek,net gelirinle giderlerinin uyuşması halin de düzelir herhalde. Telefon almak için kredi düşünüyorsan teknoloji marketler de alışveriş kredisi muhabbeti yapılıyor onu denediniz mi ?
Ondan haberim yok nasıl oluyor? Ben hepsiburada dan almayı planlıyorum ama Konuyu da öğrenmek isterim bilginiz var sa

Mr.Elliot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hepsiburada'dan alacaksanız alışveriş kredisi seçeneğini deneyebilirsiniz. Ancak o noktada gene kredi notunuz önem arz ediyor.

Kredi notunuzu yükseltebilmenin spesifik bir yolu yok. Tamamen uzun süreli bir şey. Yani düzenli ödemeler, gelir kaynağı vs.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar bilen bilir telefon almayı düşünüyorum, 4 bankayla münasebetim var, geçen gün mobil bankacılıktan 17.000₺ 36 ay taksitle kredi çekmeyi denedim 4 banka ilede denedim hiçbiri vermedi tamam bazen ödemede aksama oldu yalan yok ama ödedim 2-3 ay ödememezlik yapmadım, kredi notum düşük sanırım, kredi çekmek için bankaya mı gitmeli yoksa kredi notu mu yükseltmeli ne yapmalıyım.

Kredi ile uğraşmana gerek yok.Kredi kartında 20000tl nin üzerinde limitin varsa nakit avans çek,istediğin kadar taksitlendir.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Kredi ile uğraşmana gerek yok.Kredi kartında 20000tl nin üzerinde limitin varsa nakit avans çek,istediğin kadar taksitlendir.
5700₺ limitli arttırmazlar ayrıca 1ay önce yeni xbox aldım karttan kart boş onu doldurmam lazım, sıkıntı benim iş ?

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru

Geçen gün Teknosa'ya gittim senin bahsettiğin konuyu öğrenmek için. Gittiğimde 3-4 ayda bir taksit ödemeniz lazım dedi. Yani senin adına bankadan kredi çekiliyor, sen Teknosa'ya 3-4 ay da ödüyorsun.

Dostum oturduğun ilde Evkur ve benzeri firma varsa oralardan al. Yine deli gibi faiz binecek ama en azından bankaların derdinden kurtulmuş olabilirsin.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Geçen gün Teknosa'ya gittim senin bahsettiğin konuyu öğrenmek için. Gittiğimde 3-4 ayda bir taksit ödemeniz lazım dedi. Yani senin adına bankadan kredi çekiliyor, sen Teknosa'ya 3-4 ay da ödüyorsun.

Dostum oturduğun ilde Evkur ve benzeri firma varsa oralardan al. Yine deli gibi faiz binecek ama en azından bankaların derdinden kurtulmuş olabilirsin.
Evkur nasıl birşey sistemi nasıl

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
Evkur nasıl birşey sistemi nasıl

Senet imzalıyorsun. Geçen arkadaşı gönderdim baktırmaya Note20 Ultra peşin 14.000, 24 ay taksitle aylık 770 toplam ise 18.480 ödüyorsun. Yani bir nevi kredi gibi bir şey. Tek sıkıntısı ilk kez alışveriş yapacaksan hemen sana kolaylık sağlamıyorlar, anca birisini kefil olarak göstermen lazım. Yada akrabalarından biri daha önceden alışveriş yaptılarsa sana kolaylık sağlıyorlar.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Senet imzalıyorsun. Geçen arkadaşı gönderdim baktırmaya Note20 Ultra peşin 14.000, 24 ay taksitle aylık 770 toplam ise 18.480 ödüyorsun. Yani bir nevi kredi gibi bir şey. Tek sıkıntısı ilk kez alışveriş yapacaksan hemen sana kolaylık sağlamıyorlar, anca birisini kefil olarak göstermen lazım. Yada akrabalarından biri daha önceden alışveriş yaptılarsa sana kolaylık sağlıyorlar.
Baktım telefonlara iphone 13 yok hatta S21 ultra bile yok, iphone 11 var güzel yer ama aradığım ürün yok yinede teşekkür ederim yardımınıza kardeşim ?

shapesking

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Hesap açıp orada biraz para bulundur. Düşük limitli bir kredi kartı verseler ondan da harcama yapıp düzenli öde yada gününden önce öde.

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
Baktım telefonlara iphone 13 yok hatta S21 ultra bile yok, iphone 11 var güzel yer ama aradığım ürün yok yinede teşekkür ederim yardımınıza kardeşim ?

Apple'ları zaten satamıyor adamlar. Varsa Note falan vardır. S21'de yeni telefon kategorisinde o da olmayabilir doğaldır. Rica ederim :)

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Hesap açıp orada biraz para bulundur. Düşük limitli bir kredi kartı verseler ondan da harcama yapıp düzenli öde yada gününden önce öde.
Aklımda şu var, toplamda 28k borcum var buna 17k eklesem telefon için 46k yapar, xbox ı aldığım banka akbank çalışanları tanıdık oldu artık acaba konuşsam desem böyle böyle 3 bankaya borcum var ayrı ayrı sizden 46k para kredi çeksem tüm bankaları kapatsam üstü ile telefon alacam, bunuda 36 ay taksit istiyorum aylık 2000-2500₺ arası sorunsuz ödeyebilirim maaş 4250₺ zaten

Desem olur mu acaba?

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Arkadaşlar bugün xbox ı aldığım banka ile iletişime geçtim dediler kredi notunuz şu şuraya çıkması lazım buda düzenli ödemeyle 4 ila 6 ay alır dedi ama maaş aldığınız bankayla iletişime geçin dedi, maaş aldığım banka ile konuştum olumsuz çıktı ilerleyen günlerde tekrar arayın yardımcı oluruz dedi tamam dedim, şimdi maaşın yatmasını bekleyip bu ayın borçlarını kapatıp tekrar iletişime geçecem bu sefer bankaya gidecem hem borcu hemde telefon için kredi çekecem 3 banka tüm borçlar kapanacak bir kerede tek ödemem olacak 36 ay taksit ile böylece karışıklık olmayacak zaman içinde kredi notu yükselir 3 sene sonunda rayına girer ay sonuna Allah nasip ederse telefonu almış olacam kısaca