Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Bu konuyu okuyanlar

jbourne

Öğrenci
Bankalardan kredi veya kredi kartı almak isterken hepimizin yaşayabileceği bir sorun olan düşük kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi notu düşük olan kişiler ya hiç kredi alamıyorlar ya da istedikleri miktarda krediyi kullanamıyorlar. Özellikle yüksek tutarlı kredi paketleri olan konut kredisi ve ihtiyaç kredileri için kredi notunun önemi daha da büyük. Kredi notu yükseltme taktikleriyle kredi alabilmeniz mümkün. 4 adımda kredi notunuzu yükseltin..

  • Pasif Hesaplarınızı Kapatın
Çoğumuz bankalarda hareketsiz hesabı bulunmaktadır. Aktif hesaplarınızda daha çok para hareketi sağlamak ve pasif hesapları kapatmak kredi notumuz üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.
  • Limitlerinizi Yükseltin
Kullandığınız kredi kartınız var ise kartınız için limit yükseltme talebinde bulunmanız ve limit yükseltme talebinizin olumlu cevap alması halinde ödemenizi düzenli yapmanız sizin için artı bir puan olacaktır.
  • Düzenli Ödeme
Kredi veya kredi kartı kullanıyorsanız ve ödemelerinizi düzenli yapmıyorsanız kredi notunuz çok hızlı bir biçimde düşebilir. Kredi notu belirlenmesi kriterlerinden en önemlisi kişinin düzenli ödeme alışkanlığıdır.
  • Borçlarınızı Bitirin
Birden fazla kredi veya kredi kartı kullanımı sonucu düzenli ödeme güçlüğü ortaya çıkabilir. Bu yüzden harcamalara ara vererek borçlarınızı kapatmanız kredi notunuzu yükseltecektir.

Kaynak: Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme, Kredi Hesaplama
 

SDN Son Haberler

Üst