HGS mi OGS mi?

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Eğer gişeleri fazla kullanıyorsan OGS tabi ki. Ben günde en az 2 defa geçiyorum gişelerden. Ama fazla kullanmıyorsan HGS. İkisinin de kendine göre avantajları var.

ernesto_che

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında öyle fazla kulandığım yok ama arada sırada lazım oluyo karşıya falan geciyorum.hgs cama yapıştırılıyormuş acaba camda çirkin duruyor mu

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
hocam birde birşey soracam.Diyelim ki limitimiz bitti ve biz kaçak geçtik.7 gün içinde gidip para yükletince otomatikmen normal mi düşüyor yoksa cezalımı düşüyor
Normal fiyat düşüyor. 7 gün içerisinde yatırmaz isen 11 kat daha fazla ödemek zorunda kalıyorsun.

ernesto_che

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar garanti bankası hgs ücretsiz dağıtıyor sadece ilk aldığınızda 30 tl bir yükleme yapıyorsunuz diye mesaj gelmiş:):)

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
OGS'nin 50 lira civarında depozitosu var ve ömrü 2-3 sene.
HGS'nin etiket olanı 5, kart olanı 10 TL. Zaten geliştirilme amacı da daha ucuza maledip, uzun ömürlü olması. Yılbaşından sonra KGS kalkacağı için HGS gişeleri de artar.

ernesto_che

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen katılıyorum bende hgse almaya karar verdim ama birde şu otomatik ödeme olayını dahada yaysalar daha ii olacak sadece pttbonus olarak talimat veriliyormuş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar İş Bankası da veriyor Ziraat Bankasında da olabilir. Bankada hesabınız varsa veya yoksa açtırıyorsunuz veya kredi kartınızdan. Kredili ogs veya hgs diye birşey var. Eksildikçe otomatik dolduruluyor. Bu KGS de de vardı.
Yalnız OGS mi HGS mi daha avantajlı konusunu biraz daha açarmısınız lütfen.

hollandsedrop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OGS'nin 50 lira civarında depozitosu var ve ömrü 2-3 sene.
HGS'nin etiket olanı 5, kart olanı 10 TL. Zaten geliştirilme amacı da daha ucuza maledip, uzun ömürlü olması. Yılbaşından sonra KGS kalkacağı için HGS gişeleri de artar.

OGS ömrü yanlış bilgi. Aracımda 7 senedir aynı OGS var ve her gün köprüden geçiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence de yanlış bilgiler aktarıyorsunuz. OGS nin ömür sınırı yok. Arızalanır veya kaybederseniz o ayrı. 50 TL diyorsunuz ama İş Bankasına kredi kartından 1 yıl her ay 400 TL ve üzeri harcama yaparsanız ücret almıyorlar. Üstelik %20 indirimli geçiyorsunuz.
HGS nin fiyatlarını bilmiyorum. Üstelik cama yapışan etiket olduğundan cam silmelerinde yıpranabilir veya kalkabilir diye düşünüyorum. Ve HGS nin 6 aylık olduğunu duydum ama emin değilim.
1 saattir İnternette dolaşıyorum bu bilgileri bulamadım. Kullananlar ve bilenler cevap versin lütfen.