Herkese bedava 100 kontor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bugün itibari ile televizyonda rastladığım bir reklam.
Tamamen aveanın raklam kampanyalarına benzer içerikte animasyon olarak hazırlanmış.
(-- inandırıcı olması için -- )
Hiçbir firma isminden, şirket isminden veya kuruluş isminden bahsedilmemektedir.

Sloganları şu : turkcell , telsim , vodofone... herkese çekilişsiz kurasız 100 kontor hediye.
tek yapmanız gereken '' cepabone '' yazarak **** 'a göndermek. sıra yok, beklemek yok.

Peki ne oluyor?
Siz abone yazarak tüm abonelik sözleşmesini kabul etmiş oluyorsunuz.
Size 100 kontor hediye ediyor ve bundan sonra her hafta otomatik 50 kontor abonelik bedeli hattınızdan kesmeye başlıyor.
Siz eğer isterseniz her hafta sınırsızca logo, melodi, müzik vs... indirebiliyorsunuz..
Ve iptal etmediğiniz her haftanın ilk günü peşin 50 kontor düşülüyor.
not: 50 kontörü kısaca 25 standart sms şeklinde küçük söylüyorlar.

Diyelim ki kontör bitti ne olacak?
Sizin borcunuz otomatik olarak sistem tarafından hafızada tutuluyor.
Mesela kontörünüz bitti, 3 hafta 0 kontör ile yaşadınız. 3. haftanın sonunda 250 kontör yüklediniz.
Fakat sizin birikmiş abonelik borcunuz 3 x 50 = 150 ve bu borç her geçen hafta iptal edilmedikçe artıyor
Kısaca siz 250 yüklüyorsunuz ve kontörünüzü öğrenmek için servis numaranızı aradığınızda 250 - 150 = 100 kontörünüz kaldığı gerçeği ile karşılaşıyorsunuz.

Aslında anlattığım bu şeyler hafif yollu ile reklamda söyleniyor.
Çok hızlı bir şekilde, okunamayacak küçüklükte bir punto ile ve ekranın en altında.
Böylelikle tüm yasal sorumluluk üzerlerinden atılmış oluyor.

Bence bu yapılan reklam yasal değil. Tüketiciyi aldatma yolu ile çıkışını göstermediği bir yola sürükletiyor.
Zaten hatırlarsınız ki, gazete,dergi internet vb. yerlerde bu kandırmaca '' Bedava; logo, müzik, walpaper.. '' adıyla yapılmaktaydı.
Bize düşen, iptal etmesini bilmediğimiz servisleri kullanmamak.

Eğer siz farkında olmadan kontorunuz sürekli azalıyorsa; çevrenizdeki insanlar size iyilik olması için bu sisteme kayıt yaptırmış olabilirler.

Sonuç olarak : kaşığı ile verip, sapı ile geri alıyorlar.
Benden söylemesi ((;

Bugün için ilk okula giden çocukta bile cep telefonu olduğunu düşünürsek,
eski senelerde gofretle, şekerle, çikolata ile çocuk kandırılırdı. Şimdi ise bedava kontor ile. Annelere - babalara çocukların yapacağı bilinçsizlikten dolayı yazık olur.

Birde bu sisteme benzeyen aynı ücretlendirme mantığına sahip diğer sistemler var.

Hem Turkcell Gibi mavi bir arayüz, AveA ve Vodofone Logoları....
tamamen herşeyi GSM oparetörleri yapıyormuş gibi göstermeye çalışarak inandırıcılılarını artırmak istiyorlar.
Halbuki hepsi; senin, benim, sizin, bizim gibi insanların kurdukları şirketçikler.
(-- ciddi bir ofislerinin bile olduğuna inanmıyorum --)

must

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet çok haklısın ben bir kere wallpaper indirmiştim wap üzerinden sonra devamlı mesajlar gelmeye mesaj geldikçe kontör düşmeye başladı iptal ettiremedim ve hattımı değiştirmek zorunda kaldım.

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Böyle şeyleri 1 kere denemedim. Ancak düz mantık her zaman işe yarar "Bu devirde kimse kimseye bedavaya günahını vermez" Haksızmıyım? ^^

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Buraktuna dedi ki:
Böyle şeyleri 1 kere denemedim. Ancak düz mantık her zaman işe yarar "Bu devirde kimse kimseye bedavaya günahını vermez" Haksızmıyım? ^^
haklısın bedava diyorsa işin içinde iş vardır

ayrıca ilk mesaj forumumuzdaki üyenin konusunun kopyası hoş o da başka yerden kopya gibi gözüküyor neyse...

http://forum.shiftdelete.net/index.php/topic,39472.0.html

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konunun daha önce verilmiş olan linkini konu içersinde değilde bize raporladığınız yerde yazarsanız çok daha fazla makbule geçer ve doğrusu da odur zaten ;)

Teşekkürler jojoba ;)

KİLİT!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...