Herkes fikrini yazsın.Mahkemeye gidicem.

Bu konuyu okuyanlar

hysteria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar herkese merhaba,suan basımdan gecen daha sonuclanmayan bi durumu anlatıcam yorum ve görüşlerinizi yazarmısınız lütfen.

Ben artık akk dan bıktığım için adsl paketimi superonlıne a tasımak istedim.Ttnet onlıne işlem merkezinden tahaütütüm var mı diye baktım.Bi baktım ocak ayında 2 yıllık sözleşme yazıyor.Hattın sahibi olan babamın arandığı yazıyor babamı aradım hemen ben sözleşme yapmadım dedi.Ttneti aradım sözleşme yapmadığımı izah ettim.Şikayet formu yazdılar.1 Gün sonra beni aradılar işleminizi dogruladık iptal ettik dediler.Bende 1 gun sonra onlıne ısleme baktım sadece tvbu uyelıgı ıptal edılmıstır yazıyor.Yine aradım anlattım yıne sıkayet formu olusturdular.Yaklasık 16-17 gun sonra benı arayıp sıkayetınızı onayladık ıstersenız ıptal ederiz dediler.Bende tamam dedim.Evde yıne onlıne ıslem merkezıne baktım pakete bide ustune tvbu yu yıne eklemişler.Yıne aradım dogal olarak 12-24 aylık ındırım paketınızı ıptal ederiz ancak ındırım yapılan ücreti isteriz dediler.Nası yani dedim 80 küsür lira odemeniz gerekiyor dedi.Bende sizin kafanıza göre yaptıgınız bi sözlesmeyı ben iptal ederken neden para vericem dedim.Ben onaylamadım siz kafanıza yaptıgınız seylerın parası neden benden çıkıyor dedim.Tek cevap verdi fatura otomatiktir.Şuan ınternetimi iptal edicem ama para vermek çok saçma geliyor kendi kendilerine yaptıkları bi sözleşmeyi iptal ederken neden para ödicem onların elemanın hatasının parasını ödemek istemiyorum.Şuan mahkemeye basvurmayı düşünüyorum,yorumlarınız nedir arkadaslar? Ne yapmamı önerirsiniz.?

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Allah cezalarını versin bu ne iş aptal mı bu çağrı merkezinde çalışanlar anlamıyorum ki
Bende kargo şirketinin biriyle benzer bir durum yaşamıştım çok sakin olan beni bile
zıvanadan çıkarmıştı orda çalışan kız Allah yardımcın olsun bi hukukçuya danışmak lazım bence durumu

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Tabiki hakkını arayacaksın. Doğruca tüketici mahkemesine gideceksin. Seni biraz süründürecek TTnet ama sonunda hakkını alırsın.

Yazıklar olsun böyle firmaya,

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
TTNET bir kalleşlik yapmış tamam ama Ocak ayından bu yana indirimli bir şekilde sende bu zamana kadar kullanmışsın interneti. Şöyle farzet. Sen sözleşme yapmadın. ve internet faturası ocak ayından bu yana sözleşmesiz ve indirimsiz geldi sende o ayları ozaman ödedin.? Bence o indirim yaptığı faturaların 80 tlsini öde ve kurtul. Mahkemeye başvurmak hakkın ama 80 lirayı baya bi aşar masraflar diye biliyorum. Sadece düşüncemi söylüyorum. Ayrıca bende Ağstosta iptal ettirip başka bir internet servis sağlayıcısına geçicem.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Delillerin Sağlamsa Dolandırıcılık Suçundan Tazminat davası aç. İyi bir avukatla kesin kazanırsın davayı.

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş en büyük titinet antisi olarak söylüyorum sana;

Bunlar laftan anlamazlar,'laftan anlamayanın kakkı kötektir.' ver mahkemeye,güzel bir avukat temin et kendine,tüketici haklarından yardım iste,böyle böyle de,sonra ver mahkemeye.

Hatta diğer ISS lerden de yardım alabilirsin diye düşünüyroum,sonuçta kapışma büyük...

TTNet tekelini kırana kadar,mücalede vermemiz lazım.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
şu saçma fatura eline geçerse iyi bir delil olur sözleşme yapmadığına eminsen dolandırıcılıktan dava et bu soytarı firmalarla kimse uğraşmak istemedikleri için bukadar rahat olabiliyorlar elinde kesin deliller olsun yoksa suçlu konuma düşersin.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
mahkemeye hemen gitme. önce kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine git. ellerinde hat sahibinin imzası veya müşteri hizmetlerinde ses kayıtlı onayı olmadan sözleşme yenileyemezler. yalan söyledikleri mutlaka ortaya çıkar.

ayrıca bildiğim kadarıyla superonline belli bir miktara kadar cayma bedeli, vb masrafları karşılıyor. 250 lira idi galiba.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Delil olmadan mahkeme zor gibi. Biraz daha peşine düş işin.

Venceremos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu ülkede adalet yok dostum ne yapar ederler haklı çıkarlar ama yinede sonuna kadar hakkını ara iyi dayanmışsın ben iyi söverdim.

hysteria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar,yorumlariniz ve fikirleriniz icin cok tesekkurler.Ilk mesajdan sonra arayip Ttnetteki bi musteri temsilcisiyle tartistim olayi tekrar anlatip odeme yapmiyacagimi soyledim biraz tehditkar bi tavirla tuketici mahkemesinden bahsettim.Yarin basvuru yapicagimi soyledim.Suratina kapattim,yaklasik 25 dk sonra onlar beni aradi.Arayan kisi calisanlar adina ozur dileyip,bu 80 kusur lirayi onlarin odiyecegini soyledi.Tabii arada mahkemeye filan gerek yok seklinde cumlelerde kurdu.Sozlesme iptal oldu suan,hic para odemedim,iptal eden kisi size ozel indirim yapalim ozur mayetinde filan dedi.Ama bi kere nefret ettim,illa bi pislik olur dedim.Kabul etmedim,Yarin superonline a gecis yapicam sonunda ttnetten kurtuldum :) herkese iyi aksamlar.

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
valla sevindim iptal ettirdigine bende senemi bekliyorum gelsin hemen iptal ettirecem.

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar herkese merhaba,suan basımdan gecen daha sonuclanmayan bi durumu anlatıcam yorum ve görüşlerinizi yazarmısınız lütfen.

Ben artık akk dan bıktığım için adsl paketimi superonlıne a tasımak istedim.Ttnet onlıne işlem merkezinden tahaütütüm var mı diye baktım.Bi baktım ocak ayında 2 yıllık sözleşme yazıyor.Hattın sahibi olan babamın arandığı yazıyor babamı aradım hemen ben sözleşme yapmadım dedi.Ttneti aradım sözleşme yapmadığımı izah ettim.Şikayet formu yazdılar.1 Gün sonra beni aradılar işleminizi dogruladık iptal ettik dediler.Bende 1 gun sonra onlıne ısleme baktım sadece tvbu uyelıgı ıptal edılmıstır yazıyor.Yine aradım anlattım yıne sıkayet formu olusturdular.Yaklasık 16-17 gun sonra benı arayıp sıkayetınızı onayladık ıstersenız ıptal ederiz dediler.Bende tamam dedim.Evde yıne onlıne ıslem merkezıne baktım pakete bide ustune tvbu yu yıne eklemişler.Yıne aradım dogal olarak 12-24 aylık ındırım paketınızı ıptal ederiz ancak ındırım yapılan ücreti isteriz dediler.Nası yani dedim 80 küsür lira odemeniz gerekiyor dedi.Bende sizin kafanıza göre yaptıgınız bi sözlesmeyı ben iptal ederken neden para vericem dedim.Ben onaylamadım siz kafanıza yaptıgınız seylerın parası neden benden çıkıyor dedim.Tek cevap verdi fatura otomatiktir.Şuan ınternetimi iptal edicem ama para vermek çok saçma geliyor kendi kendilerine yaptıkları bi sözleşmeyi iptal ederken neden para ödicem onların elemanın hatasının parasını ödemek istemiyorum.Şuan mahkemeye basvurmayı düşünüyorum,yorumlarınız nedir arkadaslar? Ne yapmamı önerirsiniz.?

Bir Avukata Danış Ve Öyle Karar Ver Dava Açıp Açmayacağını
Dedikleri Tıptıp doğruysa Mahkeme Senin Lehine(Kazanırsın) Ama Onlarda Yerin Altından Girip Üstünden Çıkıp Seni Engellemeye Çalışacaklardır Sadece Dikkatli Ve Sakin Ol. Allah Kolaylık Versin.

Son mesajlar