Her yarım saate bir internetim ışığı kırmızı yanmaya başlıyor

HeLLqu4Rd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Her yarım saate bir internetim ışığı kırmızı yanmaya başlıyor 1saat yada yarım saat gelmiyor ve bu iki haftadan beri de devam ediyor... en son aradıgımda ttneti bizde hiç bi sorun gözükmüyor diyorlar.... Modeminizden kaynaklanan bi sorun diyip kapatıyorlar yeni modem bulup denedim ve aynı şeyler yine oluyor :crying:

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
8mbit mi kullanıyosun hocam ?

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ev içi hattını kontrol et yada modemle beraber telefon kullanıyor isen spliter cihazını çıkar.

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorun bende de vardı. Aradım TTNET'i hat değerlerimin çok iyi olduğunu TİVİBU için verdikleri modemi kullandığımdan Tivibu yetkilileri ile göüşmemi söylediler. Bende konuştum durumu izah ettim modemi değiştirdiler hızımı yükselttiler sorun kalmadı.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
yüklendiğinde oluyorsa modemin adaptöründen olabilir. ama durup dururken oluyorsa hat ile ilgili bir durumdur

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
nedense bu ttnet te hiç sorun görünmez,ama abonelerin şikayetide bitmez. yok modeminizde sorun vardır,olmadı bilgisayarınızda virüs vardır,ama kesinlikle kendi hat ve santrallerinde herşey yolundadır!!!

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
TTnet adsl kullanıcısıyken aynı sorun benim de başımda vardı. Hatta yarım saat değil 5-10 dakikada bir gidip geliyordu adsl hattı. Bendeki sorunun kaynağı modemin adaptöründendi. Adaptörü değiştirince sorun hallolmuştu.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Kabloları kontrol et, ezilmiş bi yer varsa temas edince ondan da oluyor.

HeLLqu4Rd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gerek kalmadı kapantırdım modemi artık vın kullanıyorum belki cok hızlı dgil ama benim işimi görüyor uğrasamam ttnet le :D

boa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede öleydi modemi yeniledim düzeldi. yenile derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya bırak ttnetmıs fibere gectı ınternetler 12 aralık 2oo12 dern berı ınternetım yok hergun 2 3 kez arıyorum bana santraldan ugrastıklarını soyluyorlar bana ulusakcalarını soyluorlar bugun ayın 16 sı hala ınt yok ulasanda yok İnternetr ısıgı suruklı kırmızı yanıyor her ardımda modemınız bozuk dıyorlar daha yenı aldım bu modemı baska modem taktık gene aynı ınt ısıgı kırmızı yanıyor boyle bı sorumsuz fırma olamaz 3 gundur sadece beklemelısınız dıyor boyle bırsey varmı .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi bn fiber geçtim öyle başladı kesilmeler modmimi değiştirdim ama yine olmadı internet hızımı 100.6 megabite çıkarttım yine bişey olmadı fikri olan varmı (kabloları değiştir demeyin bana) :cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modem de kırmızı ışık yanıyor su son zamanlarda internette yavaşlıyordu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modemim zyxel hepsi yeşil yanıyor ama internet işiği kırmızı sorunu nasıl düzeltebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunu düzeltmenin tek yolu interneti kapattır dostum lanet olsun öyle internete ya allah belalarını versin nasıl bir firma.
:cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var neti yeni baglatmış olmamıza rağmen her saat başı internet ışığı kırmızı oluyor restart yapıyorum 20 dk sonra yeşile dönüyor ttnet eziyet harbiden :(