Her Windows Sorununa Format Önerenlere Çözüm İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Bugün gerçekten beni deli eden bir hususa çözüm üretilmesi istiyorum. Bir kişi konu açıyor, birisi geliyor "format at". Bu arkadaş sanırım biraz troll sanırım, o konudaki kişi buna düşerse. Kaza eseri yanlış bir şey yaparsa, o kişinin veri kaybının bedelini nasıl ödeyecek?

Bu forumu seviyorum ama şu troller için çözüm üretilmesi gerekiyor. Yoksa insanlar konu açamayacak hale gelmesinden endişeliyim. Benim önerim format kelimesinin sansürlenmesinden yana ama bu da saçma bir öneridir. Sizlerden de öneri isterim.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Ama bence insanların bilgisi yoksa mesaj yazmaması lazım.
Hocam evet ancak saçmalamadığı sürece bence bir problem olmaz. Bu konuyu açan arkadaşın formata takıntısı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Format at diyeni forumdan kalıcı banlar o derece takıntısı var.

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Bugün gerçekten beni deli eden bir hususa çözüm üretilmesi istiyorum. Bir kişi konu açıyor, birisi geliyor "format at". Bu arkadaş sanırım biraz troll sanırım, o konudaki kişi buna düşerse. Kaza eseri yanlış bir şey yaparsa, o kişinin veri kaybının bedelini nasıl ödeyecek?

Bu forumu seviyorum ama şu troller için çözüm üretilmesi gerekiyor. Yoksa insanlar konu açamayacak hale gelmesinden endişeliyim. Benim önerim format kelimesinin sansürlenmesinden yana ama bu da saçma bir öneridir. Sizlerden de öneri isterim.
Bunun sebebi cogu kisi/kisilerin formatsiz cözüme ulastiracak yeterli bilgiye sahip olmamasidir!

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Gerekli durumlarda Format atılmalı evet. Her durumda format atılacak diye birşey yok.
Ama benim gibi format atma takıntılı ve HDD düşmanı iseniz hergün 3 kere format atarsınız.
Şaka bi yana haklısın.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Şöyle düşün sen hastasın. Doktora gittin ve doktor sana ameliyat yapalım.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Format atınca windows.old klasörüne yedekliyor veri kaybı yaşanacağını zannetmiyorum.
Sıfırla diyince sana soruyor. Veriler silinsinmş diye ama bazı virüsler var kendini öylebir saklıyorki.
Format bu arada HDDyi silip baştan kurmak. Sıfırlamak senin dediğin olay.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Bazen formattan başka çare kalmadığında önerilir ama tutup her soruna format demek yanlış mesela adam driver güncellenmiyor diyor ilk başta ddu ile sil fln dersin çözümleri denersin eğer çözüm kalmazsa format at ama direk herşeye format atmak saçma

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Bazen formattan başka çare kalmadığında önerilir ama tutup her soruna format demek yanlış mesela adam driver güncellenmiyor diyor ilk başta ddu ile sil fln dersin çözümleri denersin eğer çözüm kalmazsa format at ama direk herşeye format atmak saçma
Doktor gibi düşün, karşına hasta gelmiş. Ağrısını ameliyatsız çözmeyi denersin ve eğer çözülmezse ameliyata alır. O misal.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
911
Linux'e gereksiz diyen adam bu işlere çok karışmasa mi acaba.