Hepsiburada ile Aramda ki Alacak Verecek Mevzusu

• Konuyu başlatan Deleted member 216045
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. 2016 yılında hepsiburada'dan aldığım ssd mi garantisinin bitmesine 10 gün kala garantiye yollamıştım. Servis garanti bitiş süresini bekleyip ertesi günü geri yollamış. :)

Faturada ki adresim eski adresim olduğu için evde bulunan şahıslar ssdyi almış üzerinde garanti dışı vs.. yazdığı için çöpe atmışlar.

Burada ki suç hem serviste (garanti süresinin bitmesini bekleyip geri göndermeleri) hem de hepsiburada da (bana ürünü geri gönderdiklerine dair bilgi verseler kargoyu arayıp adresi güncelletebilirdim ssd'm çöpe gitmezdi.).

Şuan günümüze dönelim. 1 ay önce monitör satın aldım. 14 gün yasal süre içinde iade etmek istedim. Monitörü hepsiburadaya kargoladım. 10 gün sonra bana geri yolladılar bende iade almayacaklar sandım, bikaç gün sonra da mesaj attılar 4200 tl kartınıza iade edilecektir diye ortalama 1 hafta içinde paramı iade ettiler. Şuan hem monitör bende hemde ödediğim para bende.

2016 yılında ki 500 tl kurdan dolayı şuan 1200 tl civarı ediyor.

Sizde monitörü iade ederken 2016 yılında ki benim zararımı istemelimiyim veya nasıl bir yol izlemeliyim? Aklımda monitörün yanında gönderilen ekstra parçaları iade etmemek var onları 2. el olarak satsam heralde ortalama 500 1000 arası eder ki satılacağınıda sanmıyorum çok çok düşük bi ihtimal. Amacım zararımı az da olsa çıkarmak. Mesela 1200 tl veya kur hesaplamadan 500 tl mi iade ederlerse monitörü yollarım desem bi hakkım olur mu?

Yada hiç böyle şeylere bulaşmayıp direkt monitörü yollasam mı? 5 Yıldır her aklıma geldiğinde üzülüyorum.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Monitörü yollamanız gerekmektedir. Çünkü ssd olayında hepsiburadadan çok yetkili servisin suçu var.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Monitörü yollamanız gerekmektedir. Çünkü ssd olayında hepsiburadadan çok yetkili servisin suçu var.
Hepsiburadanında suçu olduğunu düşünüyorum. Sonuçta ürünü satıp servis garantisi veren onlar. Ürünü onlara yolluyorum servise değil, onlar servise gönderiyor. Yinede bikaç gün gelen yorumlara göre düşünüp fikir alıcam.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Hepsiburadanında suçu olduğunu düşünüyorum. Sonuçta ürünü satıp servis garantisi veren onlar. Ürünü onlara yolluyorum servise değil, onlar servise gönderiyor. Yinede bikaç gün gelen yorumlara göre düşünüp fikir alıcam.
Faturan varsa servise sende gönderebiliyorsun. Hepsiburada sadece burada işleri kolaylaştırmak için aracı oluyor. Kendin servisin garanti süresini beklediklerini söylüyorsun ki bu da onların suçlu olduğunu gösterir. Servis ürünü teslim aldığı günden itibaren 20 iş gününde tamir etmesi gerekiyor ki burada garantiye bir gün kalsa bile teslim aldıklarında 5 gün sonra bile tamir etseler garanti kapsamında tamir etmeleri gerekiyor. Hepsiburadanın suçu ise servisin bu suçuna rağmen size müşteri desteği vermemeleri veya yönlendirmemeleri olur.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Faturan varsa servise sende gönderebiliyorsun. Hepsiburada sadece burada işleri kolaylaştırmak için aracı oluyor. Kendin servisin garanti süresini beklediklerini söylüyorsun ki bu da onların suçlu olduğunu gösterir. Servis ürünü teslim aldığı günden itibaren 20 iş gününde tamir etmesi gerekiyor ki burada garantiye bir gün kalsa bile teslim aldıklarında 5 gün sonra bile tamir etseler garanti kapsamında tamir etmeleri gerekiyor. Hepsiburadanın suçu ise servisin bu suçuna rağmen size müşteri desteği vermemeleri veya yönlendirmemeleri olur.
Her ne kadar serviste suçlu olsa da ben parayı hepsiburadaya verip alışveriş yapıyorum. Benim mantığıma göre hepsiburada da suçlu burda. Servisin kabaati daha büyük tabii ki.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Her ne kadar serviste suçlu olsa da ben parayı hepsiburadaya verip alışveriş yapıyorum. Benim mantığıma göre hepsiburada da suçlu burda. Servisin kabaati daha büyük tabii ki.
Satıcı mağazası hepsiburada değilse suçlu değiller ama kendileri ise burada destek vermeleri gerekiyor. Çünkü satıcı başka bir mağaza ise onlar sizden aldıkları parayı sadece o mağazaya aktarıyorlar bu durumda onlara sadece oluşacak durumlarda aracı olmak iletişimi sağlamak kalıyor.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Satıcı mağazası hepsiburada değilse suçlu değiller ama kendileri ise burada destek vermeleri gerekiyor. Çünkü satıcı başka bir mağaza ise onlar sizden aldıkları parayı sadece o mağazaya aktarıyorlar bu durumda onlara sadece oluşacak durumlarda aracı olmak iletişimi sağlamak kalıyor.
Genel olarak sadece amazon hepsiburada gibi yerlerden sadece kendi sattıkları ürünleri alıyorum. Maalesef destek vermediler. Tüketici hakem heyetine verdim ama ürün bende olmayınca yardımcı olmadılar. Hazır elime fırsat geçmişken değerlendirmek istedim