Hedef Kişinin Adını Ve Soy Adını Öğrenme Taktiğim

Bu konuyu okuyanlar

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
onun yerine 2 kelime

adınız ne :D
Abi işi abartmıyorum, seviyeli şekilde takılıyorum bayağı zevkli oluyor :))) Yani bu haftalarca sürecek olayı bir saniyeye bağlamakta var tabi ama bu şekilde istihbaratçılık oynamakta ayrı bir şey :)))
alıntıyla cevap vermek.

alıntıların diğer alıntıda gözükmemesi yani senin boş mesaj atmış gibi görünmen.

benim manuel olarak alıntıları eklemem

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Abi işi abartmıyorum, seviyeli şekilde takılıyorum bayağı zevkli oluyor :))) Yani bu haftalarca sürecek olayı bir saniyeye bağlamakta var tabi ama bu şekilde istihbaratçılık oynamakta ayrı bir şey :)))
Bu kızı gerçekten ama gerçekten seviyorsan, hoşlanıyorsan, her bakımdan (iffet, çalışkanlık, güzellik, dürüstlük, dini vb. hasletler - değerleri açısından...) kendine denk ya da hatta daha üstün buluyorsan ve seni adam eder diyorsan (!) (manevi bakımdan, iyi bir hanım kocasını iki cihanda krallar, padişahlar gibi yaşatır, hissettirir... ) sakın ama sakın vazgeçme, işi ciddi tut eğer yaşın da müsait olursa hemen nişan yapın derim ben. :) Bu işler ihmale gelmez çünkü ve acele etmek de gereklidir bu işlerde... İstihbaratçılık oynamak hoş gelebilir ama leyla ile mecnun gibi olmak başkadır başka ;)

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Fiş varsa dükkan sahibinin belki adresini bile öğrenebilirsiniz. Hatta belki TC kimlik numarasını bile... ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Şimdi sıra geldi, kızın bir sevgilisi var mı? öğrenmeye. Bakalım bu bilgiyi nasıl edineceksin? Merakla bekliyoruz ve seni takip ediyoruz :)

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Telefon numarası öğrenmek için;

Markette sabit telefon yoksa, markette bulunmayan ama sonradan gelecek bir ürün sorun. Sonra o kişiye falanca ürün geldiğinde bana haber edebilir misiniz, deyip telefon numaranızı bırakın.

Size telefondan dönüş olursa arayan telefon numarasını Whatsapp'ten kaydedip profil fotoğrafına bakın, gerçekten o mu kullanıyor diye. Ayrıca numarayı truecaller.com'dan sorgulayıp insanların rehberinde ne şekilde kaydedildiğini bakın.

Numarayı teyit ettikten sonra mesaj atarak stalk yapabilirsiniz.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Telefon numarası öğrenmek için;

Markette sabit telefon yoksa, markette bulunmayan ama sonradan gelecek bir ürün sorun. Sonra o kişiye falanca ürün geldiğinde bana haber edebilir misiniz, deyip telefon numaranızı bırakın.

Size telefondan dönüş olursa arayan telefon numarasını Whatsapp'ten kaydedip profil fotoğrafına bakın, gerçekten o mu kullanıyor diye. Ayrıca numarayı truecaller.com'dan sorgulayıp insanların rehberinde ne şekilde kaydedildiğini bakın.

Numarayı teyit ettikten sonra mesaj atarak stalk yapabilirsiniz.
Her gün gittiğim için böyle bir istekte bulunmam biraz saçma olur, eve en yakın yer orası ve sigara hariç her şeyi oradan alıyorum. Mesela bugün 2 defa gittim birinde kola diğerinde ekmek aldım, son 2 gündür o yok diğer iki kız kardeşini görüyorum. Sanırım sabah veya akşam saatlerinde orada oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buralar hepten çocuk parkına dönmüş
2014'ten bu yana teknoloji konuşuyorum, bırak biraz eğlenelim :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Konu "aşk" olduğunda "fetih suresi" bile iner, indirilir, hiç korkuya gerek yok, gazamız mübarek olsun der, işimize bakarız. ?? Kızımızın gönlünü hoş eylemeye bakar iş... ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Konu "aşk" olduğunda "fetih suresi" bile iner, indirilir, hiç korkuya gerek yok, gazamız mübarek olsun der, işimize bakarız. ?? Kızımızın gönlünü hoş eylemeye bakar iş... ?
Eh be abi senin şu sözlerin de olmasa motivasyon veren bir mesaj olmayacak :))) Bakalım neler olacak, şu istihbarat işini noktalamam için herhangi bir sosyal medya hesabını bulmam lazım, oradan küçük bir list view yapıp işi object ortamına döndürebilirim :)))

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kızın bir sevdiği olsa bile sakın sakın pes etme, "o" kızı seviyorsan mutlaka ama mutlaka senin olmalıdır, bunun için "aşk kanunları" kitabımıza göre ve Efendiler efendisi Peygamberimiz sas buyrukları ile hareket ederiz. Unutma gönülleri yapan, buluşturan sadece ve sadece yüce ALLAH cc dır. Dua eder ve güzel bir mücadele ve savaş içinde olursak gönülleri feth etmek hiç de zor değildir.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Kızın bir sevdiği olsa bile sakın sakın pes etme, "o" kızı seviyorsan mutlaka ama mutlaka senin olmalıdır, bunun için "aşk kanunları" kitabımıza göre ve Efendiler efendisi Peygamberimiz sas buyrukları ile hareket ederiz. Unutma gönülleri yapan, buluşturan sadece ve sadece yüce ALLAH cc dır. Dua eder ve güzel bir mücadele ve savaş içinde olursak gönülleri feth etmek hiç de zor değildir.
Sevgilisi olan kızla uğraşmak aşktan çıkar başka bir şeye girer. Yazmayayım şimdi buraya.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sevgilisi olan kızla uğraşmak aşktan çıkar başka bir şeye girer. Yazmayayım şimdi buraya.
Ben bu konuyu eğlence amaçlı açtım, amacından saptırmayın. Tartışma çıkartmak yerine bildirimleri kapatıp konudan çıkabilirsiniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kızın "sevgilisi" demedim, sevdiği dedim... İkisi farklı şeylerdir. Ayrıca bir kızı bin kişi ister bir kişi hakederse alır! Bu seçimi yalnız ve yalnız kız tarafı, kızın kendisi kararlaştırır. Bir erkek nişanlı veya evli olmadıkça bir hanfendiye sevdiği olup olmaması konusunda büyükleri aracılığıyla mesela soru sordurtabilir... Eğer sevdiği varsa bile o kızı nişanlı olmadıkça veya kız evlenmedikçe sevmekte bi günah yoktur meğer ki kız sevdiği kişiyi sürece ve duruma göre değiştirebilir... Burada kıstas olan kesin şey kız istenmiş ise kız tarafı olumlu veya olumsuz bir cevap vermediği sürece başka biri o kızı istemeye gidemez.

Evlenme teklifi yapılan kişiye, başkası teklifte bulunabilir mi?

Kendisine evlenme teklifi yapılmış kadın bunu açıkça kabul etmişse, bu durumu bildiği halde bir başkası ona açık veya üstü kapalı bir evlilik teklifinde bulunmamalıdır. Hz. Peygamber’in (asm) bu konudaki hadisinin (6) zahirini esas alan alimler, evlilik teklifine kadın tarafından henüz bir cevap verilmiş olmasa dahi bir başkasının teklifte bulunmasını câiz görmez.

6* ilgili hadis:
1591131573160.png

Hanefî, Mâlikî ve Hanbelîler’e göre, eğer kadının evlilik teklifini kabule yatkın olduğu anlaşılıyorsa ikinci bir teklif haramdır; ancak olumlu veya olumsuz hiçbir işaret yoksa bir başkasının teklifte bulunması câizdir.

Şâfiî mezhebinde tercih edilen görüşe göre ise, kadın henüz açık bir cevap vermemişse birinci teklife meylettiği anlaşılsa bile ikinci bir teklif yapılabilir. (7)

7*) bk. Muvatta, Talâk, 67; Ebû Dâvûd, “Talâk, 39.

NOT: ALINTIDIR...

NİŞANLI KIZA EVLENME TEKLİFİNDE BULUNMAK
Başkasının nişanlısı olan bir kadına evlenme teklif etmek caiz değildir. Buna göre, önceki nişan bozulmadan, yeniden başka bir erkekle nişanlanıp evlenen kadın ve bu evliliğe bilerek razı olan erkek günahkar olur. Hadiste şöyle buyurulur: “Sizden biriniz kardeşinin satışı üstüne satış yapmasın. Kardeşinin nişanı üstüne izni olmadıkça nişan da yapmasın.” (Buharî, Büyû’, 58, Şurüt, 8; Müslim, Büyü, 8; Nikah, 49; Ebü Davud, Nikah, 17; Tirmizî, Nikah, 38; Nesaî, Büyü, 19; İbn Mace, Nikah, 10; Darimi, Nikah, 7.) Buharî’nin naklettiği rivayet ise şöyledir: “Hz. Peygamber, bir kimsenin, mü’min kardeşinin satışı üstüne kardeşinin nişanlısına talip olmasını yasakladı.” (Buhari, Nikah, 45) Ancak, açık arttırma yoluyla satış, bu kapsama girmez. Çünkü Hz. Peygamber (s.a.s) açık arttırma yoluyla satışa (müzayede) izin vermiştir. (bk. Buharî, Büyû, 59; İbn Mace, Ticarat, 25.)
Dünürcüye olumlu veya olumsuz henüz cevap verilmezden önce, araya başka bir dünürcünün girmesi Hanefîlere göre mekruhtur. Çünkü bu durum, satış üstüne satış veya nişan üstüne nişan niteliğinde olur.
Çoğunluk müctehitlere göre, kız belli bir erkeğe sözlenmedikçe, araya başka dünürcülerin girmesi caizdir. Delil; Fatıma binti Kays (r. anha)’yı, kocası boşayıp, iddetini tamamladıktan sonra üç kişi istemiştir. Bunlar; Muaviye (ö. 60/679), Ebü Cehm b. Huzafe ve Usame b. Zeyd idi. Fatıma (r. anha), Allah’ın elçisine istişare için başvurmuş ve kendisine Allah elçisi şöyle buyurmuştur: “Ebu Cehm sopasını omuzundan indirmez. Muaviye malı olmayan bir fakirdir. Sen Usame ile evlen.” (Müslim, Fiten, 119; İbn Hanbel, VI, 373, 417) Bu hadis, bir kadının, evlenme kararı vermezden önce birden çok erkek tarafından istenmesinin caiz olduğunu gösterir.
Ancak burada kadını isteyen birden çok kimselerin birbirinden habersiz olmaları muhtemeldir. İslam dostluk ve sevgi bağlarının devamım ister, aynı kadını isteyen birden fazla mü’min erkeğin arasına, kadın yüzünden kin ve fesadın girmesini uygun bulmaz. Bu nedenle, bir erkek tarafından dünürcü gönderildiği bilinen bir kadına, bu dünürcülüğün sonucu belli oluncaya kadar, başka bir erkeğin araya girmesi fitneye yol açabilir. Mü’minlerin böyle bir durumdan sakınması gerekir. Durum böyle olunca, nişanlı kızın nişanını bozdurarak veya evli kadının yuvasını yıkarak evlenmeye çalışmanın mü’mini daha ağır bir sorumluluk altına soktuğunda şüphe yoktur.

derleyen: ihvanlar.net

Yazdıklarımın tamamını dikkatlice okursan eğer ne erkekliğe ne de töreye, dine veya adete aykırı bir şey bulamazsın.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Sana bir tavsiye vereyim %100 işe yarar bir arkadaşınla gece o kızın çıkmasını bekle çıktıktan sonra arkadaşın kızın çantasını falan almaya kalksın sende o sırada fişek hızınla gel çocuğu döv ve kızı kap.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sana bir tavsiye vereyim %100 işe yarar bir arkadaşınla gece o kızın çıkmasını bekle çıktıktan sonra arkadaşın kızın çantasını falan almaya kalksın sende o sırada fişek hızınla gel çocuğu döv ve kızı kap.
Film çekseydik denerdim...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Film çekseydik denerdim...
Eğer kız, arkadaşını yakalarsa sende söylersin ''biz film çekiyoduk bir tane bayan oyuncu lazımdı çantalı sen olduğunu düşündük özür dileriz'' falan dersin bak güven bana işe yarayacak

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Eğer kız, arkadaşını yakalarsa sende söylersin ''biz film çekiyoduk bir tane bayan oyuncu lazımdı çantalı sen olduğunu düşündük özür dileriz'' falan dersin bak güven bana işe yarayacak
kız da yicek.