Soru HDD Masayı Titretir mi?

Nisay_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD'li sistemime sonradan ek 1TB HDD taktım ancak nasıl anlatayım titreme değilde HDD'nin içinde dönen mekanizma masaya yansıyor gibi bu normal mi?

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Uzun zaman harici diskler kullanmış birisi olarak, eğer kasanın içinde takılıysa normal değil. Kasanın dışında bi HDD kullanıyosan titreşimi hissetmen normal. Power girişli hddler özellikle hissedilir ama power girişsiz usb hdd kullanıyosan onu pek hissetmezsin.

Nisay_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Traktör mü o , nasıl yansır? Sağlık kontrolu yapar mısın?
Dostum yeni satın aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun zaman harici diskler kullanmış birisi olarak, eğer kasanın içinde takılıysa normal değil. Kasanın dışında bi HDD kullanıyosan titreşimi hissetmen normal. Power girişli hddler özellikle hissedilir ama power girişsiz usb hdd kullanıyosan onu pek hissetmezsin.
Kasanın içinde.

Nisay_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD'nin yanına ekleyince ben mi tuhaflaştım anlayamadım, ama kasanın hemen yanına masaya dokununca bir hissiyat geliyor HDD'nin dönme hissiyatı.

hayırlı olsun ama sen yine de sağlık kontrolu yap. malum piyasada çok sahtekar var.
Sağlığı %100.

Ses dalgası yayıyormuş gibi oluyor.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
SSD'nin yanına ekleyince ben mi tuhaflaştım anlayamadım, ama kasanın hemen yanına masaya dokununca bir hissiyat geliyor HDD'nin dönme hissiyatı.
Eğer 10 yıldan eski değilse fandan daha fazla titreşim yaymaması lazım.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
SSD'li sistemime sonradan ek 1TB HDD taktım ancak nasıl anlatayım titreme değilde HDD'nin içinde dönen mekanizma masaya yansıyor gibi bu normal mi?
Bende de HDD'li laptop var sağ olsun dizlerime iyi masaj yapıyor

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
HDD bu, 7200 RPM hız ile ağır metal bir disk döndürüyor içinde. Yani çokta anormal bir durum yok ortada. Zaten bu HDD teknolojisinin rahat 30 yılı var ?

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,280
Babamın ofisindeki kasanın HDDsi de aynı şekil çalışıyor normal sanırım.