Yardım HDD bozuldu mu?

Bu konuyu okuyanlar

serkandemirci0657

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi günler bir sorum olacaktı bilgisayarla valorant oynarken birden mavi ekran hatası verdi ve acayip yavaşladı sürekli mavi ekran hatası vermeye başladı araştırdığım kadarıyla hdd bozulmuş olabilir bir anlık sinirle bilgisayara vurdum hdd bulunduğu bölüme gelmiş hd tune ile bad sector taraması yaptım ve 3 4 tane kırmızı
sector çıktı sonuç aldım acaba hdd bozuldu mu bozulduysa yenisini alırken nelere dikkat etmem gerekir şimdiden teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adem Özipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bad sector varsa hard diskin değişmesi lazım. SSD disk alırsan bilgisayarın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsin.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Bozulmuş tabi
n11 sitesinden Lexar LNQ100 alabilirsin. 480 gb olanını seçersen baya idare eder.

240 gb seçsen bile 3 yıl garantisi oluyor.

Ssd biraz pahalı hdd alırken nelere dikkat etmem lazım
Hdd alırken git dükkandan kendin götür. Kargoyu sana nasıl ulaştıracakları belli değil.
1 darbede güme gider.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Aynen, büyük ihtimalle bozulmuş. HDD çok sağlam bir şey değil zaten, genellikle tutturmak için koyulan plastik katman da tam korumaya yetmiyor. Sağlam bir darbe alırsa rahat bozulur.

Ssd biraz pahalı hdd alırken nelere dikkat etmem lazım
SSD her zaman önceliğin olsun ama alamıyorsan da HDD alırken, kapasitesine ve okuma hızına dikkat ederek alman lazım.

serkandemirci0657

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bozulmuş tabi
n11 sitesinden Lexar LNQ100 alabilirsin. 480 gb olanını seçersen baya idare eder.

240 gb seçsen bile 3 yıl garantisi oluyor.

Hdd alırken git dükkandan kendin götür. Kargoyu sana nasıl ulaştıracakları belli değil.
1 darbede güme gider.
Teşekkür ederim ilginiz için hdd yenilersem sorunum düzelir yani

Aynen, büyük ihtimalle bozulmuş. HDD çok sağlam bir şey değil zaten, genellikle tutturmak için koyulan plastik katman da tam korumaya yetmiyor. Sağlam bir darbe alırsa rahat bozulur.

SSD her zaman önceliğin olsun ama alamıyorsan da HDD alırken, kapasitesine ve okuma hızına dikkat ederek alman lazım.
Çok teşekkür ederim

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
HDD almadan önce low-level format dene. Kısa süreli çözüm ama iş görebilir. Olmadı WD Blue ve Toshiba P300 dışına çıkma, Seagate alma. İnternetten alabilirsin çalışmıyorken HDD'nin darbe yemesinde sorun yok.

Teşekkür ederim ilginiz için hdd yenilersem sorunum düzelir yani

Bu kesin değil. Minidump dosyasının okunması şart. Ama büyük ihtimalle HDD arızalı.

serkandemirci0657

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HDD almadan önce low-level format dene. Kısa süreli çözüm ama iş görebilir. Olmadı WD Blue ve Toshiba P300 dışına çıkma, Seagate alma. İnternetten alabilirsin çalışmıyorken HDD'nin darbe yemesinde sorun yok.

Bu kesin değil. Minidump dosyasının okunması şart. Ama büyük ihtimalle HDD arızalı.
Laptopuda seagete vardı memnun değildim zaten wd almayı düşünüyorum

Bilgisayar aşırı donduğu için hiçbir işlem yapamıyorum

Son mesajlar