Hava için para vermek.

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
iOS'te ram çok önemli değildir, ram boyutu Android'te önemlidir. Çünkü yarısını zaten sistem yiyor.
Pil olarak da A serisi işlemcilerin enerji tüketimi ve iOS'in optimize oldukça iyi olduğu için çok büyük kapasitelere gerek duyulmuyor. Yani değerler normal ki 11 serisi pil olarak rakiplerine göre gayet iyi sonuçlar veriyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
iOS, Android'den farklı olduğu için hem o batarya hem de o RAM çok rahat yetiyor merak etmeyin. Zaten iOS cihazlar bekleme modundayken deredeyse şarj tüketmiyor.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
iPhone 11 pro Max 15 bin TL lik fiyatı olmasına rağmen 4 GB ram koyulması 3950 mah bataryası olması paranın boş yere gittiğinin kanıtı mı? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Boş yere gittiğinin kanıtı olması için yazılım desteğinin kısa olması ram tüketiminin fazla olması gerekir.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Bu pek doğru bir düşünce olmaz. İOS işletim sisteminin yapısından dolayı ram tüketimi, işlemci ve yazılımın verimliliğinden dolayı ise pil tüketimi görece düşük oluyor.

4000mAh batarya ve 4gb ram o cihaz için fazlasıyla yeter. 11 Pro Max bu haliyle bile tüm android rakiplerini battery drain testlerinde ezebiliyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
O daha ne ki?
Lastiğin havası için bile para ödememiz lazım.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
iPhone 11 pro Max 15 bin TL lik fiyatı olmasına rağmen 4 GB ram koyulması 3950 mah bataryası olması paranın boş yere gittiğinin kanıtı mı? Fikirlerinizi merak ediyorum.
İşte biz buna yazılım diyoruz.Ram isterse 16 GB olsun isterse 3nm işlemci olsun yazılım eğer kötüyse hiçbir anlamı yok yazılımın etkisi çok ve çok büyük.Apple bu konuda gerçekten iyi.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İos yazılımı fazla rame ihtiyaç duymayan bir yazılım.Androidin 6gb ram ile sunduğu performansı ios 3gb ram ile sunabiliyor.Batarya konusunda mah değerinden ziyade yazılım ve işlemcinin verimliliği önemli.İphone 11 Pro Max A13 bionic işlemcinin verimliliği ve iosun boştayken fazla pil tüketmemesi sayesinde bataryada hem wifi hemde mobil veri kullanımında günü rahat çıkartıyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Apple' in fiyat politikasını oldum olası eleştirdim halen eleştiririm. Ama cihazları gerçekten kaliteli. Bu kadar para eder mi derseniz etmez.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Zamanında androidin çöp olduğu zamanlar yani apple öyle bir cihaz çıkardıki alanlar hava attı çöp androidi olanlar kıskançlıklarından çatladı her apple alanı hava atıyor zannedyorlar nasıl bir yokluksa işte. Kasmayın bu kadar androidle hava atanlar daha fazla şimdi benim bu kadar ramim var tamammı hı hemde hırzlı jarj ediyor tamammı cılar yani.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119

15 bin TL ? Link atabilir misiniz? Benim gördüğüm 12.000 çünkü..

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119

15 bin TL ? Link atabilir misiniz? Benim gördüğüm 12.000 çünkü..

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
15 binlik iPhone u eleştirene kadar 15 binlik androidleri eleştirin bence. 15 bine iPhone alınca 2 sene kullanıp 13 bine satarsın. 15 bine android alıp 2 sene kullanınca kaça satabilirsin? büyük ihtimalle güncellemesi de bitmiş olacak. Alıcısı bile çıkmaz.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Evet biliyorum ama konuyu açan kişi 15.000 yazmış onu demek istedi diye zannettim.Bende o yüzden onu söyledim.

Doğru. Ama onun yazdığı da yanlış, sonuçta 64 GB lik alsan ya da en kötü 256 lık alsan iCloud denen bir şey var. Onu 50 GB yaparsın 512 ye gerek kalmaz zaten 512’yi tercih eden büyük ihtimalle iş adamıdır normal bir insana fazlasıyla artar 512.

Reaksiyon puanı
2,554
Zamanında androidin çöp olduğu zamanlar yani apple öyle bir cihaz çıkardıki alanlar hava attı çöp androidi olanlar kıskançlıklarından çatladı her apple alanı hava atıyor zannedyorlar nasıl bir yokluksa işte. Kasmayın bu kadar androidle hava atanlar daha fazla şimdi benim bu kadar ramim var tamammı hı hemde hırzlı jarj ediyor tamammı cılar yani.
Ahah yapmayın hocam iPhone'un yıldızının parladığı zamanlar 5s çıktığı zamanlardı herkesin favori cihazıydı aynı yıl lg g2 çıktı.Ben lg g2 almıştım.Samimi söylüyorum gittiğim her yerde en çok merak edilen telefon hep benim telefonum oluyordu.Hem geniş ince ekran hem hafif elde duruşu güzel falan zamanın ötesinde bir cihazdı.O çok beğendikleri iphone 5sde her ne kadar ele oturan bir cihaz olsa da klavye ile yazı yazması çok daha zordu.Lg g2nin zamanında arayüzüne kattığı çok daha fazla ve kullanışlı özellikleri de sayarsak.Apple ın telefonlarını bırak kıskanmayı ben alan insanlara hayret ederdim.İşlevsellik desen yok batarya desen yok kişiselleştirme zaten yok arayüz desen dümdüz arayüz üstüne daha pahalı.Sonra lg g3 çıktı onun romunu portladık üstüne çift pencere özelliği geldi falan.Hiç de dandik falan değildi yani android.Asıl dandik olan iostu o zamanlar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ahah yapmayın hocam iPhone'un yıldızının parladığı zamanlar 5s çıktığı zamanlardı herkesin favori cihazıydı aynı yıl lg g2 çıktı.Ben lg g2 almıştım.Samimi söylüyorum gittiğim her yerde en çok merak edilen telefon hep benim telefonum oluyordu.Hem geniş ince ekran hem hafif elde duruşu güzel falan zamanın ötesinde bir cihazdı.O çok beğendikleri iphone 5sde her ne kadar ele oturan bir cihaz olsa da klavye ile yazı yazması çok daha zordu.Lg g2nin zamanında arayüzüne kattığı çok daha fazla ve kullanışlı özellikleri de sayarsak.Apple ın telefonlarını bırak kıskanmayı ben alan insanlara hayret ederdim.İşlevsellik desen yok batarya desen yok kişiselleştirme zaten yok arayüz desen dümdüz arayüz üstüne daha pahalı.Sonra lg g3 çıktı onun romunu portladık üstüne çift pencere özelliği geldi falan.Hiç de dandik falan değildi yani android.Asıl dandik olan iostu o zamanlar.
Apple işi zamanla öyle ilerletti ki Android'in önüne geçti. Nokia,HTC, LG gibi markalar bu duruma dayanamayıp piyasadan çekildi.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iOS de 4GB ram yeterli. Kağıt üstünde bataryası küçük gözüküyor ama batarya testlerinde 4500Mah lık Note 20 den daha fazla gidiyor. O zaman Note 20 Ultra rezalet Exynos 990 işlemcisi ile fiyatını hak ediyormu?

Reaksiyon puanı
2,554
Apple işi zamanla öyle ilerletti ki Android'in önüne geçti. Nokia,HTC, LG gibi markalar bu duruma dayanamayıp piyasadan çekildi.
Önüne geçti derken önce bir yakalasın da sonra geçer.3 konuda çok gelişti apple bunu kabul ediyorum ama 1. Si biraz daha büyük ekranlı kabul edilebilir cihazlar çıkardılar 2. Pili geliştirdiler 1. Maddeye bağlı olarak 3. Olarak da kazık sokma konusunda hâlâ liderler ve en iyi oldukları konu.Diğer konularda hâlâ baktığın zaman aynı teknolojiyi geriden takip etmesine rağmen hâlâ olan bişeyi ekledikleri zaman ilk sanki onlar koymuş gibi tripler hâlâ kişiselleştirme konusunda yol almış değiller hâlâ bir Apple cihazın varsa bilgisayara muhtaçsın falan.Htc batmayı hak etti onun batması da apple yüzünden olmadı onlar kullanıcı isteklerini dinlemediler o yüzden battılar.Lg batmış değil yine aynı şekilde daha yeni telefon tanıttı lg cephesi geçenlerde.Sony de ülkemizden çekildi sadece yoksa onlar da satış yapmaya devam.Nokia ise zaten saçma Windows phone inadı yüzünden bu noktalara geldi.Hep şu örneği vermeyi seviyorum apple bir formula 1 arabası ise android normal bir araba.Evet normal bir araba ile formula 1 aracanı hız konusunda karşılaştıramayız ama formula 1 aracı kendi yolunda gidebilir ancak kalkıp şehirde kullanamazsın.Apple da öyle en verimli kullanım şekli bir ekosistem olarak kullanılmasıdır.Ancak androidte buna ihtiyaç yok telefonda zaten pcye ihtiyacın olmadan birçok işini hallediyorsun ve üstüne daha ucuz.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Önüne geçti derken önce bir yakalasın da sonra geçer.3 konuda çok gelişti apple bunu kabul ediyorum ama 1. Si biraz daha büyük ekranlı kabul edilebilir cihazlar çıkardılar 2. Pili geliştirdiler 1. Maddeye bağlı olarak 3. Olarak da kazık sokma konusunda hâlâ liderler ve en iyi oldukları konu.Diğer konularda hâlâ baktığın zaman aynı teknolojiyi geriden takip etmesine rağmen hâlâ olan bişeyi ekledikleri zaman ilk sanki onlar koymuş gibi tripler hâlâ kişiselleştirme konusunda yol almış değiller hâlâ bir Apple cihazın varsa bilgisayara muhtaçsın falan.Htc batmayı hak etti onun batması da apple yüzünden olmadı onlar kullanıcı isteklerini dinlemediler o yüzden battılar.Lg batmış değil yine aynı şekilde daha yeni telefon tanıttı lg cephesi geçenlerde.Sony de ülkemizden çekildi sadece yoksa onlar da satış yapmaya devam.Nokia ise zaten saçma Windows phone inadı yüzünden bu noktalara geldi.Hep şu örneği vermeyi seviyorum apple bir formula 1 arabası ise android normal bir araba.Evet normal bir araba ile formula 1 aracanı hız konusunda karşılaştıramayız ama formula 1 aracı kendi yolunda gidebilir ancak kalkıp şehirde kullanamazsın.Apple da öyle en verimli kullanım şekli bir ekosistem olarak kullanılmasıdır.Ancak androidte buna ihtiyaç yok telefonda zaten pcye ihtiyacın olmadan birçok işini hallediyorsun ve üstüne daha ucuz.
Apple işi zaten yazılımla çözüyor. Android için fazla RAM vs. lazım. İOS Android'e benzemeye başladı İOS14 ile.

Reaksiyon puanı
2,554
Apple işi zaten yazılımla çözüyor. Android için fazla RAM vs. lazım. İOS Android'e benzemeye başladı İOS14 ile.
Benzemek zorundalar çünkü başka şansları yok insanların ihtiyaçlarına cevap vermek zorundasın öyle sadece fiyat arttırmakla olmaz ?

AlperenHD53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Güzel bir konu açmışım farklı insanların fikirlerini öğrenmek mutlu etti yazan herkese teşekkür ediyorum.