Hattınız Maximum Ne Kadar Hız Kaldırıyor

Bu konuyu okuyanlar

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
ben arıza kaydı vermesem düşürmüyorlar aslında, 50GB geçmeden AKK'yı geçtiniz diye uyarı gelince sorunla ilgili aradım gerizekalılar sorunu çözdü ama hızı da 8mbps yaptı, tekrar yükselttim, eğer arıza kaydı vermezsem pek oynamazlar inşallah
diğer değerlere de bi bak
ADSL Hızı(Kb/s):16383797
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):195761127
SNR Sınırı (dB):8.317.9
Hat Zayıflaması(dB):15.06.1
Güç (dB):19.412.8

şuan tam sınırdasın vallahi ping ve kopma görürsün hattında. radmansızlıkta görebilrsin

şu konuma bak ve bu konumda bahsettiğim şeyi sende uygula
yani bina içi kablolamanı değiştir..

http://forum.shiftdelete.net/intern.../438009-telefon-internet-kablosu-onerisi.html

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
şuan tam sınırdasın vallahi ping ve kopma görürsün hattında. radmansızlıkta görebilrsin

şu konuma bak ve bu konumda bahsettiğim şeyi sende uygula
yani bina içi kablolamanı değiştir..

http://forum.shiftdelete.net/intern.../438009-telefon-internet-kablosu-onerisi.html

bina içi kablolama yok :D dışardan hat geliyor direk evin içine
mühim değil ben bi sıkıntı yaşamıyorum düşme kopma yok, ttnet kendi kafasına göre ibnelik yapmazsa memnunum

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
bina içi kablolama yok :D dışardan hat geliyor direk evin içine
mühim değil ben bi sıkıntı yaşamıyorum düşme kopma yok, ttnet kendi kafasına göre ibnelik yapmazsa memnunum

hmm direk direkten geldiği için kopmuyor :D yoksa o baglantı ddakka bi kopardı :Dama 8.4 dbide tam sınırda.. Bilgin Olsun....!

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
GelenGiden
ADSL Hızı(Kb/s):8191795
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):257762195
SNR Sınırı (dB):32.426.3
Hat Zayıflaması(dB):4.56.0
Güç (dB):17.412.8

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
GelenGiden
ADSL Hızı(Kb/s):8191795
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):257762195
SNR Sınırı (dB):32.426.3
Hat Zayıflaması(dB):4.56.0
Güç (dB):17.412.8

değerlerin mükemmel.. Bu değerlerle 16 mbps adsl yi sorunsuz alacaksin modemin tahminen airties galib..

Eğer bölgende hipernet varsa 50 mbps yi sorunsuz alabilrsin hatta 100 mbps bile alabilrsin..

ttneti ara sor bakalım bölgende hipernet varmıymış. Eğer varsa geçiş yap airties air5650 modem al bak keyfine ;)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
B4nRJD.png

bana da bir bak sana zahmet :) merak ettim :)

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
B4nRJD.png

bana da bir bak sana zahmet :) merak ettim :)

senin değerlerinde iyi fakat bir problem var. SNR marjin değerin 8.4 dBi de hattında ping veya hız problemi yaşiyorsun ve hattında kopma sorunu olma ihtimali çok yüksek belkide kopuyor..
Hattında CRC hataları var buda paket kaybına yol açıyor. Lütfen bina içi tesisatini yenile ve tekrar değerleirni bana gönder..
internetin kopma eşiğine gelmişsin. Tam sınırdasın ..

bina içi kablolamanı yenile hattın düzgün calişmaya baslasın.

bu konuma bir göz at bu sekilde kurulum yap..

bkz : http://forum.shiftdelete.net/intern.../438009-telefon-internet-kablosu-onerisi.html

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
senin değerlerinde iyi fakat bir problem var. SNR marjin değerin 8.4 dBi de hattında ping veya hız problemi yaşiyorsun ve hattında kopma sorunu olma ihtimali çok yüksek belkide kopuyor..
Hattında CRC hataları var buda paket kaybına yol açıyor. Lütfen bina içi tesisatini yenile ve tekrar değerleirni bana gönder..
internetin kopma eşiğine gelmişsin. Tam sınırdasın ..

bina içi kablolamanı yenile hattın düzgün calişmaya baslasın.

bu konuma bir göz at bu sekilde kurulum yap..

bkz : http://forum.shiftdelete.net/intern.../438009-telefon-internet-kablosu-onerisi.html

ping sorunu yaşıyorum malesef. Ama işin ilginç yanı geçen yaz döneminde tahahhüt bitti ve bu süre boyunca hiç sorun yoktu. Yeni tahahhüt başlatınca ping sorunu da ortaya çıktı. Belki de tesadüftür :)
4.katta oturuyorum ve cat6 kablo çekmek biraz zor olacak gibi. Ama çaresine bakmam lazım çünkü CS GO oynarken zevk alamaz oldum :)
Bu arada çok teşekkürler. Müşteri hizmetlerini aramıştım ama bir sorun yok, yapabileceğimiz birşey yok dediler

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
ping sorunu yaşıyorum malesef. Ama işin ilginç yanı geçen yaz döneminde tahahhüt bitti ve bu süre boyunca hiç sorun yoktu. Yeni tahahhüt başlatınca ping sorunu da ortaya çıktı. Belki de tesadüftür :)
4.katta oturuyorum ve cat6 kablo çekmek biraz zor olacak gibi. Ama çaresine bakmam lazım çünkü CS GO oynarken zevk alamaz oldum :)
Bu arada çok teşekkürler. Müşteri hizmetlerini aramıştım ama bir sorun yok, yapabileceğimiz birşey yok dediler

sen cat6 kablo çek o kadar kendi gözünü korkutma 11. kattayım ben ve ta 11. kata kadar 200 metre cat6 cekmiştim :D:D:D

oldukça eğlenceli yani 30 dk lık iş. apartman boşlugu veya balkondan salacaksın kabloyu uclarını bagliycan bu kdar basit..

pingin düşer değerlerin düzelir.

evet tesadüf olmuş o :D

ALBATROS84

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Hat değerleriniz oldukça iyi bir problem yok..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sistem otomatik düşürüyor :D

evet değerlede CRC hatalarından hattında kayıp ve sorunlar oldugunu görüyorum..

hızını 9 mbps ye düşürttür ttneti ara ve tekrar durumdan beni haberdaar et..

Apartmanın internet kabollarını yenilemek çözüm olurmu ?

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
değerlerin mükemmel.. Bu değerlerle 16 mbps adsl yi sorunsuz alacaksin modemin tahminen airties galib..

Eğer bölgende hipernet varsa 50 mbps yi sorunsuz alabilrsin hatta 100 mbps bile alabilrsin..

ttneti ara sor bakalım bölgende hipernet varmıymış. Eğer varsa geçiş yap airties air5650 modem al bak keyfine ;)
Her gece kopuyor bu ya :mrgreen: 50 gb kotalı olduktan sonra 1 gigabit verse neyleyim :D

yusufatilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 14310 bu hat ile tam olarak kaç mbps alabilirim bugün modem değiştirmeyi düşünüyorum

abi bide 2 gün önce hat değerlerim çok düşük olduğu için türk telekomdan geldiler yükselttiler falan ama ondan önce 7 mbps ye yakın hız alırken şuan yaklaşık 1.7 mbps alıyorum modemin değişmesi gerek sorun modemde dediler değişmelimiyim modemi

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Apartman 6 yıllık 1. Katta oturuyorum tahmini olarak ne kadara mal olur

20 tl :D

Her gece kopuyor bu ya :mrgreen: 50 gb kotalı olduktan sonra 1 gigabit verse neyleyim :D

işte... düzelt hattını yapacaklarını söyledim sana.

abi bide 2 gün önce hat değerlerim çok düşük olduğu için türk telekomdan geldiler yükselttiler falan ama ondan önce 7 mbps ye yakın hız alırken şuan yaklaşık 1.7 mbps alıyorum modemin değişmesi gerek sorun modemde dediler değişmelimiyim modemi

hat değerlerin çok kötü görünüyor git airties air 5443 yada 5341 falan al tak bağla bakalım birde oradaki değerleri at bana.

yusufatilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

hat değerlerin çok kötü görünüyor git airties air 5443 yada 5341 falan al tak bağla bakalım birde oradaki değerleri at bana.
airties air 5342 modem aldım ama internet hızı hala 3.50 mbps civarlarında sürünüyor. yeni hat değerleri
Ekli dosyayı görüntüle 14319 Ekli dosyayı görüntüle 14320

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Beyler benim kota 75 gb aştığı halde hızım düşmedi neden böyle oldu bu ay

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Kota 120 gb olmuş hala hız düşmemiş efsane bir şey ya :D modemi resetlemeye korkuyorum valla şimdi ben bunu söyledimya yarın düşer hız

Toredo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben bulamadım bu değerleri gösteren yeri. Modemim zyxel p-660wt1 v2 zamanında ttnet vermişti baya eski

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
airties air 5342 modem aldım ama internet hızı hala 3.50 mbps civarlarında sürünüyor. yeni hat değerleri
Ekli dosyayı görüntüle 14319 Ekli dosyayı görüntüle 14320

hat değerlerinizi baska yere upload edin malesef resmi göremiyorum. gerçi resim yok :D

hat değerleriniz çok iyi fakat hızınız 12 mbps ye sabitlenmiş arayin hızınızı tam 16 mbps ye cıkarsınlar
kopma ve ping sorunu yaşamazsınız.

hatta aramışken sorun bölgenizde VDSL yani hipernet varmı.. eğer varsa geçiş yapin.

hat değerleriniz orta düzeyde yani bu kadar hız verebilir size hızınızı artırdıgınız an kopma sorunu yaşayacaksınız demektir.

radmanı bu kadar fakat hattı iyileştirmek için bina içi telefon kablonuzu yenileyin. buradaki konumdan erişebilirsiniz : http://forum.shiftdelete.net/intern.../438009-telefon-internet-kablosu-onerisi.html

ve modeminiz eski galiba son model yeni nesil modeme geçin derim.
AİRTİES öneririim.

ya ben bulamadım bu değerleri gösteren yeri. Modemim zyxel p-660wt1 v2 zamanında ttnet vermişti baya eski

xdsl istatistikleri diye biryer olması gerek oraya gelip dsl demeniz gerekiyor.

Beyler benim kota 75 gb aştığı halde hızım düşmedi neden böyle oldu bu ay

kurdukları sistem bunu geç farkediyor ve modemi kapayip acinca uyguluyor bazen uygulayamıyor :D

Benimde 50 gb kotali ama 70 gb olunca hiz dustu. Gecikmeli oluyor bazen.

kurdukları sistem bunu geç farkediyor ve modemi kapayip acinca uyguluyor bazen uygulayamıyor :D

benim de 12gb iken düştü :D

ıss yi arayip söyleyin düzeltsinler :D bende akn li kullanırken başıma gelmişti
düzeltmişlerdi bu seferde 4 ay akn uygulanmamişti :D

İ.S.S. kimse o görmesin işleri güçleri gıcıklık...

adamlar ADSL kullanıcı adı ve şifresine göre işlem yapiyor sistemden banwicti düşürüyorlar :D
yaptiklari işlem bu