Hatay'daki Patlama Anı Canlı Görüntü

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Reyhanlı Dedikodu Sayfası bombalı saldırıdan aylar önce açılmış bir sayfa. Adına bakıp da etiketlemeseydin keşke.

Sen Reyhanlı'dan haber alabiliyor musun ? Halkın bağırmadığını nereden biliyorsun ?

Gazeteler yazamıyor,kanallar haber yapamıyor. Sosyal medyada da bir şeyler söyleyenlere de inanmıyorsunuz gerçekten merak ediyorum Halkın isyan etmediğine dair haberleri nereden alıyorsunuz ?

Hocam öyle bir şey varsa eğer
eninde sonunda bu ortaya çıkar.
Olaydan sonra orada yerel, ulusal onlarca basın mensubu vardı.
Ve bunların hepsi mevcut tabloyu orada gördü.
Zaten youtube'dende izledik sansürsüz olay sonrası kanlı görüntüleri.
Bu yasak elbet kalkacak
Herkes devlet yanlısı değil ki sır gibi gizlemeye çalışsın.
Eğer sanıldığı gibi 100 den fazla ölü varsa mutlaka sesli olarak sözüne inanılabilir birisi konuşacak elbet.

Ama tekrar ediyorum,
Devletin böyle bir şeyi gizlemeye çalışması mantıklı değil,
İşin sonunda rezil olmak var.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada Üzüldüm gerçekten " Sayının bir önemi yok" demişsiniz. Nasıl olmaz Bir canın kıymeti hiç mi yok artık ?

Yahu sayının önemi yok derken gizleyip ifşa etme bakış açısı ile yorumlamıştım.
Öncelikle yorumlarınızın karşısında olan birisine ön yargınızı değiştirmelisiniz ki
karşılıklı seviyeli fikir alışverişi olabilsin.
Neyse...
Hayırlısı olsun inşallah.
Umarım sayı sizlerin öngördüğü gibi 100 lerin üstünde değildir de daha az acı yaşanmış olsun.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ama tekrar ediyorum,
Devletin böyle bir şeyi gizlemeye çalışması mantıklı değil,
İşin sonunda rezil olmak var.

Çok özür dilerim sabah sabah çok oluyorum belki ama bunu söylemem gerekiyor diye düşünüyorum.

7 Aralık 2009 Tokat çatışmasında. Hükümet yetkilileri olayın Pkk ile ilgisi yok, Ergenekonun işi dedi. Ama daha sonra telsiz kayıtları ortaya çıktı.
Açılım zamanıydı sanırım balta almasın süreç diye Ergenekon dediler ama Pkk çıktı.
Bugünde aynısı olabilir.Her konuda yapanlar ve sayısı bize söylenenden farklı olabilir.Çünkü hükümet ve muhalefet daha doğrusu siyasiler her olayı kendi çıkarlarına kullanmaya çalışıyor.

-- Ön yargıya bende karşıyım. Size de ön yargı ile yaklaştığımı düşünmüyorum açıkçası.Beni yanlış anladınız. Özür dilerim. O sözlerinizi de gerçekten sizin söylemek istediğinizden farklı anladım. Benim hatam.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Çok özür dilerim sabah sabah çok oluyorum belki ama bunu söylemem gerekiyor diye düşünüyorum.

7 Aralık 2009 Tokat çatışmasında. Hükümet yetkilileri olayın Pkk ile ilgisi yok, Ergenekonun işi dedi. Ama daha sonra telsiz kayıtları ortaya çıktı.
Açılım zamanıydı sanırım balta almasın süreç diye Ergenekon dediler ama Pkk çıktı.
Bugünde aynısı olabilir.Her konuda yapanlar ve sayısı bize söylenenden farklı olabilir.Çünkü hükümet ve muhalefet daha doğrusu siyasiler her olayı kendi çıkarlarına kullanmaya çalışıyor.

Şunu canı gönülden söylüyorum ;
İnşallah ama inşallah ölü sayısı söylenenden fazla değildir
100 ve üzerindeyse eğer gerçekten çok daha üzücü olacak.

Ben şahsen dün düşen F-16 uçağımızın bile neden düştüğü konusunda şüpheliyim.

Zaten artık savaşsa savaşalım diye haykırma noktasındayız halk olarak.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Şunu canı gönülden söylüyorum ;
İnşallah ama inşallah ölü sayısı söylenenden fazla değildir
100 ve üzerindeyse eğer gerçekten çok daha üzücü olacak.

Ben şahsen dün düşen F-16 uçağımızın bile neden düştüğü konusunda şüpheliyim.

Zaten artık savaşsa savaşalım diye haykırma noktasındayız halk olarak.

Hocam İnşAllah söylenen sayıdan 1 kişi bile fazla hayatını kaybeden olmamıştır.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
olay yine siyasete kaymış herkes herşeyin farkında arkadaşlar varsın hükümet sütten çıkmış ak kaşık olsun boşverin bu ülke artık sahipsizdir diye binlerce kere yazdım yazıldı yazdılar biliyo herkes boşverin , hani kim daha ne bekliyolar kim yaptıysa bulunsun hesap sorulsun

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Radyo yayınlarında, televizyonlar da, gazetelerde yasaklar var.
Peki bu sansürün sebebi nedir?
Halkın bunu bilmeye ihtiyacı yok mu? Bu kadar mı ?
Yazıklar olsun bu hükümete. Bu kadar derin ve ağır bir yara almışız bir bayrak indirmiyoruz yarıya, bir haberlerde yayınlar geçmiyor. Konumuz hala derbi maçı, oha yani!
Bu patlamalar öncesi de ODTÜ'ye saldırı yapılmıştı, yine sansürlendiği için kimse bilmiyordu. Nasıl oldu da SDN bu haberi siyasi olarak saymayıp kabul etti, şaşırttın SDN.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Siyasete mi kaymış? Başka neye kayacaktı? Ekonomiye mi, sanata mı, magazine mi?

Yıllardır tek başına iktidar olan sorun çözmekten çok sorun üretiyor, ülkeyi terör merkezine (öso, nato, abd ...) çeviriyor; ondan sonra siyaset yapma! Yok ya. Sen birilerini AKlamaya devam et bakalım. Kanın hesabı herkese sorulacak.

Savaşsa savaş mı? Sen mi savaşacaksın?
Bekara karı boşamak kolay tabiî. Sen, oğlun ya da baban gitmeyecekse savaşa, savaşmak ne kadar kolay. Hangi halk savaş istiyormuş?
pkkya gelince kan dursun diye her şeye rağmen barış, Suriye'ye gelince savaş. Az omurgalı olmak, dik durmak gerek.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Siyasete mi kaymış? Başka neye kayacaktı? Ekonomiye mi, sanata mı, magazine mi?

Yıllardır tek başına iktidar olan sorun çözmekten çok sorun üretiyor, ülkeyi terör merkezine (öso, nato, abd ...) çeviriyor; ondan sonra siyaset yapma! Yok ya. Sen birilerini AKlamaya devam et bakalım. Kanın hesabı herkese sorulacak.

Savaşsa savaş mı? Sen mi savaşacaksın?
Bekara karı boşamak kolay tabiî. Sen, oğlun ya da baban gitmeyecekse savaşa, savaşmak ne kadar kolay. Hangi halk savaş istiyormuş?
pkkya gelince kan dursun diye her şeye rağmen barış, Suriye'ye gelince savaş. Az omurgalı olmak, dik durmak gerek.

Tozum kadar beyazsın hocam...
Sadece sallamak yetmez...
Ben içim yandığı için savaşalım diye haykırmak istiyorum yazdım..

Kinayeli sözler yazmak,
Ona buna b.k atmak en kolayı.
Net çözüm önerileri yaz da istifade edelim.

Bıktım artık her olayda mantar gibi ortaya çıkıp siyasi egosunu süslü cümlelerle tatmin eden klavye vatandaşlarından...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ölü sayısı tam olarak 177 ben antakyalıyım ve reyhanlıdaki arkadaslarımdan sürekli konusuyor bilgi alıyorum.

DEFNE HASTANESİ : 26
ANTAKYA DEVLET HASTANESİ:44
KIRIKHAN HASTANESİ:18
AKADEMİ HASTANESİ:6
AKDENİZ HASTANESİ:3
ARAŞTIRMA HASTANESİ:30
REYHANLI DEVLET HASTANESİ:50

toplam ölü sayısı : 177 ...

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tozum kadar beyazsın hocam...
Sadece sallamak yetmez...
Ben içim yandığı için savaşalım diye haykırmak istiyorum yazdım..

Kinayeli sözler yazmak,
Ona buna b.k atmak en kolayı.
Net çözüm önerileri yaz da istifade edelim.

Bıktım artık her olayda mantar gibi ortaya çıkıp siyasi egosunu süslü cümlelerle tatmin eden klavye vatandaşlarından...

sayın friendly bu olay [MENTION=34511]7.42[/MENTION] arkadaşında bahsettiği gibi kimin suçu yaa söyle Allah yukarda söyle aşiret kavgasımı mahalle maçı kavgasımı nerde hesap soracak adamlar nerede çıkıp esed şöyle esed böyle diye dini sana bana pazarlayan kanı bozuklar nerede abi kurban oluym sen yapma bari kimi koruyosun korunacak kimse görmüyorum ben oy verdim bu hükümete bu kadar insan ahirette bana sormıcakmı bunların hesabını azıcık islamın müslümanlığın farkına varın olayın gercek yüzünü görün bıkarın birilerini korumayı o birileri seni beni değil akrabasını dostunu zengin edip koruyor burunlarından gelsin

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
sayın friendly bu olay @7.42 arkadaşında bahsettiği gibi kimin suçu yaa söyle Allah yukarda söyle aşiret kavgasımı mahalle maçı kavgasımı nerde hesap soracak adamlar nerede çıkıp esed şöyle esed böyle diye dini sana bana pazarlayan kanı bozuklar nerede abi kurban oluym sen yapma bari kimi koruyosun korunacak kimse görmüyorum ben oy verdim bu hükümete bu kadar insan ahirette bana sormıcakmı bunların hesabını azıcık islamın müslümanlığın farkına varın olayın gercek yüzünü görün bıkarın birilerini korumayı o birileri seni beni değil akrabasını dostunu zengin edip koruyor burunlarından gelsin

Hocam ben kimseyi korumuyorum.
Oy bile vermedim son seçimde neden koruyayım ki...
İçim yanıyor savaşmak gerekiyorsa savaşalım diye haykırmak istiyorum yazdım
Bu bir haykırıştı, tepkiydi..
Ne omurgasızlığımız kaldı ne dik durmazlığımız...

Ben bu eleştiriyi de hazmederdim eyvallah,
Lakin bir çözüm önerisi yokki ortada
Alayı giydirme cümleler.

Tepkim bunadır.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Alayı giydirme cümleler.

Tepkim bunadır.

Peki hocam senin önerin var mıdır bu konuda?
Sende tepkini bir şekilde belli ediyorsun fakat önerin yok değil mi? Sen söyle önerini bulabilirsen, biz de söylemeye çalışalım bulabilirsek.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Alayı giydirme cümleler.

Tepkim bunadır.

benim içimi yakan da budur , bunadır ağıt yakan haykıran annelerin babaların sesleri sonsuzlukta kaybolup gitmesi

hala daha alkolu yasaklama milletvekiline zam yapma çabasındalar başbakanın koruma sayısı sdn üye sayısından fazla

ne bu korku dürüst olan mert olan insan neden kimden korkar halk korur o adamı neden somut bir adım atılmıyor bu işin içinden neler kimler çıkıcak neden

üstüne gidilmiyor tepkine vakıfım ama kime tepki gösterceğini bilsin insanlar son yıllarda neredeyse ölen insan sayısı savaş ülkesini geçti

3. çocuğa 5.000 tl para vericeklermiş yapanlara yarın öbürgün suriye bomba atıp öldürsün diyemi fabrikalarda eylem yaparken biber gazı yesin diyemi

türban sorununda islam , alkol yasağında islam , cami yaparken islam da neden kardeş kanı dökülürken yahudi , millet vekili maaşında hristiyan , 29 ekim kutlamalarında 1 mayıs kutlamalarında nazi politikası uygulanıyor benim içimin acısı tepkimde bunadır .....

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Peki hocam senin önerin var mıdır bu konuda?
Sende tepkini bir şekilde belli ediyorsun fakat önerin yok değil mi? Sen söyle önerini bulabilirsen, biz de söylemeye çalışalım bulabilirsek.

Bende her vatandaş gibi kızgınım, tepkiliyim.
Yayın yasağına şiddetle karşıyım.
Başbakanın böyle bir hassas dönemde ABD'ye gitmesine gıcık oldum.
Benim vatandaşım hayatını kaybetti diyerek o geziyi iptal ederek bir duruş sergilemeliydi...
Genel Kurmayın pişmiş kelle gibi sınırların bizimle alakası yok diyerek kendini temize çıkarmaya çalışmasından rahatsızım.

Ve bir an önce suçluların bulunması gerekiyor.
Ayrıca dün düşen F-16 ile ilgili şüphelerim var.
Nasıl oluyorda ikide bir uçağımız düşüyor ve net bir bilgi olmuyor ortada...

Benimde bir çok eleştirim ve tepkim var.
Ama bu bana kimseye hakaret etme hakkı vermez hocam di mi ?

Artvincenter

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Benim vatandaşım hayatını kaybetti diyerek o geziyi iptal etmeliydi.
Genel Kurmayın pişmiş kelle gibi sınırların bizimle alakası yok diyerek kendini temize çıkarmaya çalışmasından rahatsızım.

Günaydın usta amerika daha önemli başbakanın lugatında sanırım.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"Medya nerede" diye seslenen arkadaşlara şu bilgi verilmemiş olabilir; Reyhanlı'daki bu patlama ile ilgili hükümet "yayın yasağı" koydu. Konuyla ilgili haber çıkaran iki gazeteci de göz altına alındı. Sözde olay araştırılarak bir kaç saat içinde açıklığa kavuşrutuldu ve güya bir kaç sorumlu yakalandı ve açıklama yapılarak olay kapatıldı.

Buraya eklenen açıklamada belirtilen çok önemli bir husus var. Demişler ki "Hatay halkı Suriyelilerden rahatsız". Hangi Suriyelilerden? Dikkat edelim; "Suriye halkı"ndan değil, "Suriyelilerden". Yani öyle veya böyle bir şekilde kandırılarak veya iş birliği yapılarak Türkiye'ye bilinçli bir şekilde "Suriyeli" olarak getirilen ve hatta "biz dönmek istiyoruz" dediklerinde gidemezsiniz deyip kamplara tıkılan ve her fırsatta olay çıkarıp "bize para verip getirdiler şimdi bizi bırakmıyorlar, Tayyip buraya gelsin" diyen Suriyeliler. Yani buraya sürüklenerek getirilen bu adamların ahlakı ortadayken ve bunlar Suriye halkını temsil etmezken, savaş mağduru gibi gösterilip üzerlerinden siyaset yapmak; sonra da medya bu duruma bu kadar "hizmet" etmişken hala medyayı "göreve" çağırıyor olmak çok ama çok acayip.

Bunun çok fazla ıspatı var ve fakat en önemlilerinden biri şudur; bugün Türkiye'ye kasten getirilen sözde bu Suriyelilerden rahatsız olan Reyhanlı ve Hatay halkının çok büyük bir kısmı Suriye ile akrabadır zaten ve Türkiye ile Suriye yıllarca bayramlarda akrabaların sınırda özel devlet izniyle vizesiz olarak bayramlaşabilmeleri ile yıllarca gündeme gelmiş ve her bayramda binlerce vatandaşımızın Suriyedeki akrabalarıyla kucaklaşmalarını medya yüzlerce defa haber yapmıştır. Bir defa vizesiz izin verilmediği ve bayramlaşma devlet tarafından engellendiği için kıyameti koparan ve "biz akrabalarımızı görmek istiyoruz" diyerek Suriye sınırına yığılan Türk vatandaşları şimdi aynı akrabaları hakkında "biz Suriyelilerden rahatsızız" diyor olamaz değil mi?

Artık oyunu hazırlayanlar "oyuna gelmemeliyiz" diyorlar ve bu çok trajikomiktir. Bir taşla kuş katliamı.. Beğenmediğin kişileri toplu katliamla ortadan kaldır; aynı katliamla ilgili timsah göz yaşı dök, aynı göz yaşları üzerinden savaş naraları at ve bu patlamayla ilgili olarak "ABD'den taleplerimiz olacak" de. Daha neler neler.

Artvincenter

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
"Medya nerede" diye seslenen arkadaşlara şu bilgi verilmemiş olabilir; Reyhanlı'daki bu patlama ile ilgili hükümet "yayın yasağı" koydu. Konuyla ilgili haber çıkaran iki gazeteci de göz altına alındı. Sözde olay araştırılarak bir kaç saat içinde açıklığa kavuşrutuldu ve güya bir kaç sorumlu yakalandı ve açıklama yapılarak olay kapatıldı.

Buraya eklenen açıklamada belirtilen çok önemli bir husus var. Demişler ki "Hatay halkı Suriyelilerden rahatsız". Hangi Suriyelilerden? Dikkat edelim; "Suriye halkı"ndan değil, "Suriyelilerden". Yani öyle veya böyle bir şekilde kandırılarak veya iş birliği yapılarak Türkiye'ye bilinçli bir şekilde "Suriyeli" olarak getirilen ve hatta "biz dönmek istiyoruz" dediklerinde gidemezsiniz deyip kamplara tıkılan ve her fırsatta olay çıkarıp "bize para verip getirdiler şimdi bizi bırakmıyorlar, Tayyip buraya gelsin" diyen Suriyeliler. Yani buraya sürüklenerek getirilen bu adamların ahlakı ortadayken ve bunlar Suriye halkını temsil etmezken, savaş mağduru gibi gösterilip üzerlerinden siyaset yapmak; sonra da medya bu duruma bu kadar "hizmet" etmişken hala medyayı "göreve" çağırıyor olmak çok ama çok acayip.

Bunun çok fazla ıspatı var ve fakat en önemlilerinden biri şudur; bugün Türkiye'ye kasten getirilen sözde bu Suriyelilerden rahatsız olan Reyhanlı ve Hatay halkının çok büyük bir kısmı Suriye ile akrabadır zaten ve Türkiye ile Suriye yıllarca bayramlarda akrabaların sınırda özel devlet izniyle vizesiz olarak bayramlaşabilmeleri ile yıllarca gündeme gelmiş ve her bayramda binlerce vatandaşımızın Suriyedeki akrabalarıyla kucaklaşmalarını medya yüzlerce defa haber yapmıştır. Bir defa vizesiz izin verilmediği ve bayramlaşma devlet tarafından engellendiği için kıyameti koparan ve "biz akrabalarımızı görmek istiyoruz" diyerek Suriye sınırına yığılan Türk vatandaşları şimdi aynı akrabaları hakkında "biz Suriyelilerden rahatsızız" diyor olamaz değil mi?

Artık oyunu hazırlayanlar "oyuna gelmemeliyiz" diyorlar ve bu çok trajikomiktir. Bir taşla kuş katliamı.. Beğenmediğin kişileri toplu katliamla ortadan kaldır; aynı katliamla ilgili timsah göz yaşı dök, aynı göz yaşları üzerinden savaş naraları at ve bu patlamayla ilgili olarak "ABD'den taleplerimiz olacak" de. Daha neler neler.
İşini biliyor bu hükümet halk su üstü gösterip yönettiğini sanıyorlar trajikomik olan ise inananlar var.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0

[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] çok sağlam bir açıklama olmuş ellerinize sağlık oldukça açıklayıcı

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bazen öyle öfkeleniyorum ki
Daha sabah bir haber izledim.
Adapazarında kendini bilmez ve daha önce alkollü araç kullanmak yüzünden 6 kere hakkında işlem yapılmış ehliyetsiz bir vatandaş gene alkollü bir şekilde kendini durduran polis arabasına direkt çarpıyor.
Çarpma esnasında arabanın arkasında bulunan polis memurunu adam direkt eziyor.
Polis memurunun çığlığı televizyonda haberlerde yankılandı içtiğim çay inmedi boğazımdan.
Polis memurunun ayağı parçalanmış ve hastanede hemen kesmişler.

Şimdi ben orada olsam o şöförü yemin ediyorum ellerimle parçalarım kimse alamaz elimden.
İnsanız neticesinde anlık öfkelenebiliyoruz.
Youtube'de hatay görüntülerini izleyince yemin ederim savaşmak geldi içimden.
Beni tekrar askere çağırsalar koşarım dedim kendi kendime...

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bazen öyle öfkeleniyorum ki
Daha sabah bir haber izledim.
Adapazarında kendini bilmez ve daha önce alkollü araç yüzünden 6 kere hakkında işlem yapılmış
bir vatandaş gene alkollü bir şekilde kendini durduran polis arabasına direkt çarpıyor.
Çarpma esnasında arabanın arkasında bulunan polis memurunu adam direkt eziyor.
Polis memurunun çığlığı televizyonda haberlerde yankılandı içtiğim çay inmedi boğazımdan.
Polis memurunun ayağı parçalanmış ve hastanede hemen kesmişler.

Şimdi ben orada olsam o şöförü yemin ediyorum ellerim parçalarım kimse alamaz elimden.
İnsanız neticesinde anlık öfkelenebiliyoruz.
You tube'de hatay görüntülerini izleyince yemin ederim savaşmak geldi içimden.
Beni tekrar askere çağırsalar koşarım dedim kendi kendime...

haklısın abi artık türkiye'de haber izlemek en kral korku-gerilim-dram filmlerinden daha çok etkiliyor beni insanlar vurdum duymaz olmuşlar çabalar boşa ne yapsan nafile sen o alkollu sürücüye saldırsan o adam [MENTION=63117]friendly[/MENTION] niye bana saldırdı diye içmeye gider

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
haklısın abi artık türkiye'de haber izlemek en kral korku-gerilim-dram filmlerinden daha çok etkiliyor beni insanlar vurdum duymaz olmuşlar çabalar boşa ne yapsan nafile sen o alkollu sürücüye saldırsan o adam @friendly niye bana saldırdı diye içmeye gider

Hocam işin trajikomik tarafı ;
Adam adliyeye çıkıyor ve savcı tarafından serbest bırakılıyor.
Böyle bir adalet anlayışımız var işte...

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam işin trajikomik tarafı ;
Adam adliyeye çıkıyor ve savcı tarafından serbest bırakılıyor.
Böyle bir adalet anlayışımız var işte...

hocam bu adalet sisteminde ne katiller ne tecavüzcüler serbest bırakıldı insan yakanlar zaman aşımına uğradı bunamı trajikomik diyosun :)

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Biz Reyhanlı'da olan gelişmeleri son durumu nasıl öğrenicez?

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Benim vatandaşım hayatını kaybetti diyerek o geziyi iptal ederek bir duruş sergilemeliydi...

Hiç bir şekilde hiçbir durumda kimsenin kimseye hakaret etme yoktur. Ben bu konuda son derece katıyımdır.
Yani kızgınız, halk olarak sinirliyiz. Olanlar, olacaklar konuşulanlar. Bir fitil gibiyiz her an herşey yapabiliriz.
Biz öyle bir halkız ki, bir kişi sokakta yürüdüğünde bağıra çağıra katılın bana dediğinde sorgusuz sualsiz toplanan milletiz. En azından öyleydik.

Artık susturuyorlar, konuşturmuyorlar bizi. Karşı çıkamıyoruz hiç birşeye, sesimi çıkaramıyoruz. Bir miting olacak hemen biber gazı yiyip susturuluyoruz. Gün gelir, herşeyin devri geçer, yapanlar yaptıklarıyla hatırlanır.

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
herşeyi konuştuk,hemen hemen herkez olaylara aynı tepkiyi göstermiş..bütün siyasiler olayı kendi menfaatine göre şekillendirmeye çalışıyor ve medyada o şekide gösteriliyor.bu saatten sonra oy vermek yada vermemek pek bişeyi değiştirmez..bu ülkeden çürük insanları ve vatan hainlerini nasıl temizleriz bunu düşünmek lazım..

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
olay siyasi bir olaydır arkadaşlar sıradan bir terör olayı değildir.bir katili bile haftalar aylar sonra bulan emniyet yarım günde 2 bombalı aracın zanlılarını buldu ve itiraf ettirdi.sonuç suriye yaptı oldu.suriyede kendine yakışır bir şekilde açıklamasını yaptı."Böyle bir saldırı bizim ahlaki değerlerimize yakışmaz.bu saldırının sorumlusu türk hükümeti ve onların politikalarıdır."

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
@HRNKC o kadar saçmalıyorsun ki...
Yerdeki muz kabuğunu görsen bilerek basıp düşeceksin
Sırf suçu o bahsettiğin yerlere gönül rahatlığı ile atabilmek için...

Bari şu saldırı üzerinden siyaset yapmayın be kardeşim...
Tek yumruk olmamız gereken günden nemalanmaya çalışmak yada çalışanlara alet olmak...
Ayıp...

Şu tek yumruk laflarınız çok feci sıkıcı ve anti samimi gelmeye başladı. Bir işi yüzünüze gözünüze bulaştırdıktan sonra, tepkilere karşı tek yumruk olmak falan filan.

Bu ülkede artık ordu, polis, istihbarat, tüm adalet birimleri, sağlık birimleri, kısaca her yer malum partiden adamların olmuşken, onlara karşı her sesi lak diye bastırırken, 29 Ekim'i bile kutlarken gaz atarken ses cıkmaz; amma velakin bir hatanız olduğunda tek yumruk olalım.

Ben tek yumruk oldum. Kimle Reyhanlı'lı kardeşlerimle. Sizin ya da desteklediklerinizin uyuttuğu basının paylaşmadıklarını paylaşarak yapabiliyorum sadece bunu. İleride daha fazlası gelirse de yaparım. Ama ben bu düşünceyle, katilleri besleyenlerle tek yumruk olmam. Kusura bakmayın.

Ayrıca Türkiye'de parti tutmak, Fenerbahçe Galatasaray işine dönüştü. Arkadaşım hata görüyorsanız söyleyin. Kör olmayın. Ben Türkiye'de parti tutmuyorum çünkü hepsi hırsız. Ama siz sadece diğerlerini hırsız olarak alıyorsanız bu yanlış.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Şu tek yumruk laflarınız çok feci sıkıcı ve anti samimi gelmeye başladı. Bir işi yüzünüze gözünüze bulaştırdıktan sonra, tepkilere karşı tek yumruk olmak falan filan.

Bu ülkede artık ordu, polis, istihbarat, tüm adalet birimleri, sağlık birimleri, kısaca her yer malum partiden adamların olmuşken, onlara karşı her sesi lak diye bastırırken, 29 Ekim'i bile kutlarken gaz atarken ses cıkmaz; amma velakin bir hatanız olduğunda tek yumruk olalım.

Ben tek yumruk oldum. Kimle Reyhanlı'lı kardeşlerimle. Sizin ya da desteklediklerinizin uyuttuğu basının paylaşmadıklarını paylaşarak yapabiliyorum sadece bunu. İleride daha fazlası gelirse de yaparım. Ama ben bu düşünceyle, katilleri besleyenlerle tek yumruk olmam. Kusura bakmayın.

Ayrıca Türkiye'de parti tutmak, Fenerbahçe Galatasaray işine dönüştü. Arkadaşım hata görüyorsanız söyleyin. Kör olmayın. Ben Türkiye'de parti tutmuyorum çünkü hepsi hırsız. Ama siz sadece diğerlerini hırsız olarak alıyorsanız bu yanlış.

Al işte bir tane daha... :)
Devamlı "siz" diyerek belli bir siyasi kesimi vurgulamanız da bana çok itici geliyor.

Hocam ben partici değilim.
OY KULLANMADIM.

Gereken cevaplarımı diğer mesajlarımda farklı şekillerde vermişim zaten,
Onları okuyabilirsiniz.
Ama görüyorumki işinize gelen yerleri cımbızla alıp yorumlamışsınız...

Ben onu , sen beni , o öbürünü suçlayarak ancak nefsimizi tatmin ederiz.

Kısaca ; Çözüm getirin Çözüm.... !

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Al işte bir tane daha... :)
Devamlı "siz" diyerek belli bir siyasi kesimi vurgulamanız da bana çok itici geliyor.

Hocam ben partici değilim.
OY KULLANMADIM.

Gereken cevaplarımı diğer mesajlarımda farklı şekillerde vermişim zaten,
Onları okuyabilirsiniz.
Ama görüyorumki işinize gelen yerleri cımbızla alıp yorumlamışsınız...

Ben onu , sen beni , o öbürünü suçlayarak ancak nefsimizi tatmin ederiz.

Kısaca ; Çözüm getirin Çözüm.... !
tolgacem bütün partiler hırsız diyerek bu konudaki düşüncesini açıkça söylemiş zaten..sen hala belli bir siyasi kesimi vurgulamışsın diyorsun..suçlu kimse onu suçlucaz tabiki..ne yani ortada bu kadar suç ve suçlu varken görmezden mi gelelim..en iyi çözüm suçlulara cezasını vermektir..bu ülkede suç işleyen reisi cumhur olsa bile cezasını çekmeli..hiç bir olayda tepkisiz kalıp uyumayalım..biz böyle düşünürken bak milletvekilleri kendilerine çıkardıkları yasalarla terminator olup çıktılar..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
tolgacem bütün partiler hırsız diyerek bu konudaki düşüncesini açıkça söylemiş zaten..sen hala belli bir siyasi kesimi vurgulamışsın diyorsun..suçlu kimse onu suçlucaz tabiki..ne yani ortada bu kadar suç ve suçlu varken görmezden mi gelelim..en iyi çözüm suçlulara cezasını vermektir..bu ülkede suç işleyen reisi cumhur olsa bile cezasını çekmeli..hiç bir olayda tepkisiz kalıp uyumayalım..biz böyle düşünürken bak milletvekilleri kendilerine çıkardıkları yasalarla terminator olup çıktılar..

Tamam,
Haklısın,
Mutlaka cezalarını çeksinler...

Tepkisiz kalmayalım,
Uyumayalım.

Söyle şimdi bakalım..

Ne yapalım ?