Soru Hata Kodu 22

Bu konuyu okuyanlar

Ömer sal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar abim PC ile oynamak istedi, verdim.İçerde kalorifer falan çalışıyordu bilgisayar birden kapanmış.Açtık direk dxdiag'a girdim "hata kodu 22" yazıyordu ekran kartım rx580 8gb acaba yandı mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Arkadaşlar abim PC ile oynamak istedi, verdim.İçerde kalorifer falan çalışıyordu bilgisayar birden kapanmış.Açtık direk dxdiag'a girdim "hata kodu 22" yazıyordu ekran kartım rx580 8gb acaba yandı mı?
Aygıt yöneticisinden de bakabilir misiniz?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Yabancı makalelerde farklı çözümler mevcut.

Araştırmanı tavsiye ederim.

Ömer sal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aygıt yöneticisinden de bakabilir misiniz?

Hocam bir video izledim arkadaşın kendiside yaşamış sanırsam Windows 11'in gelmesiyle bazı noktalarda bizi 11'e geçmeye zorlamak için sürekli güncelleme yapmamız gerekiyormuş driver sorunu olduğunu anlattı şimdi format attım driverları guncelleyecegim.Aygıt yöneticisine baktığımda aygıtın iconunda aşağı doğru ok vardı sanırsam sürücü kurulmasıyla ilgili.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Hocam bir video izledim arkadaşın kendiside yaşamış sanırsam Windows 11'in gelmesiyle bazı noktalarda bizi 11'e geçmeye zorlamak için sürekli güncelleme yapmamız gerekiyormuş driver sorunu olduğunu anlattı şimdi format attım driverları guncelleyecegim.Aygıt yöneticisine baktığımda aygıtın iconunda aşağı doğru ok vardı sanırsam sürücü kurulmasıyla ilgili.
Aşağı ok varsa devre dışı demektir ki Kod 22 aygıtın devre dışı kalması oluyor. Sağ tık yapıp etkinleştirmeyi deneyin.

Ömer sal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aşağı ok varsa devre dışı demektir ki Kod 22 aygıtın devre dışı kalması oluyor. Sağ tık yapıp etkinleştirmeyi deneyin.

Format atıp güncel ekran kartı driver yükledim sorun çözüldü.Daha öncesinde üşenip driver booster ile güncellenmiştim ders niteliğinde oldu.

MarsDizayn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kod 22 "Aygıt devre dışı bırakıldı. (Kod 22)"
Nedeni

Aygıt, kullanıcı tarafından Aygıt Yöneticisi'nde devre dışı bırakıldı.

Önerilen Çözüm

Aygıt Yöneticisi'nde Eylem'i ve ardından Aygıtı Etkinleştir'i tıklatın. Bu işlem Aygıtı Etkinleştir sihirbazını başlatır. Yönergeleri izleyin