Yardım Harici ekran kartımı nasıl aktif edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Asfrais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, minecraft oyununu açmam için ekran kartımın sürücüsünü güncellememi istiyor. Dahili olarak Intel HD Graphics 4000, Harici olarak NVIDIA GeForce GT 635M ekran kartına sahibim. Intel'in ekran kartının sürücüsünü güncelleyebiliyorum lakin NVIDIA'nın ekran kartını bilgisayar resmen yok sayıyor gibi. Sürekli çalışmayı durduruyor ve tekrar cihazı aktif edip sürücüyü yüklemeye çalıştığımda "uyumsuz cihaz" hatasını veriyor. NVIDIA'nın dosyaları bilgisayarımda yüklü fakat NVIDIA'nın denetim masasını açmaya çalıştığımda "uyumsuz cihaz" hatasını tekrar alıyorum. Yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• ekrankartı1.PNG
    ekrankartı1.PNG
    3.1 KB · Görüntüleme: 59
  • ekrankartı2.PNG
    ekrankartı2.PNG
    9.2 KB · Görüntüleme: 61
  • ekrankartı3.PNG
    ekrankartı3.PNG
    98.1 KB · Görüntüleme: 60

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Laptobunun üreticisinin sayfasında laptobunu bulup ordan sürücüsünü indir, o şekilde olmazsa da ekran kartını googlea yazıp sürücüsünü nvidianın sitesinden indirmeyi dene.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Merhaba, minecraft oyununu açmam için ekran kartımın sürücüsünü güncellememi istiyor. Dahili olarak Intel HD Graphics 4000, Harici olarak NVIDIA GeForce GT 635M ekran kartına sahibim. Intel'in ekran kartının sürücüsünü güncelleyebiliyorum lakin NVIDIA'nın ekran kartını bilgisayar resmen yok sayıyor gibi. Sürekli çalışmayı durduruyor ve tekrar cihazı aktif edip sürücüyü yüklemeye çalıştığımda "uyumsuz cihaz" hatasını veriyor. NVIDIA'nın dosyaları bilgisayarımda yüklü fakat NVIDIA'nın denetim masasını açmaya çalıştığımda "uyumsuz cihaz" hatasını tekrar alıyorum. Yardım eder misiniz?
GT 635M'in hangi kod hatası verdiğine bakabilir misiniz? Birde DDU ile sürücüyü kaldırıp, Windows Update'yi devre dışı bırakıp sürücüyü tekrar kurmayı deneyin.