Yardım Ekran Kartı Sürücüsü Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Asfrais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, geçende de tekrar konu açmıştım lakin bir sonuca kavuşamadım. Dahili ekran kartım Intel HD Graphics 4000, harici ekran kartım Nvidia GT 650M. Harici ekran kartımı kullanmak istiyordum ancak sürekli harici ekran kartı çalışmayı durduruyordu ve bir türlü kullanamıyordum. Artık bu kafama tak etmişti 5-10 adet siteden sürücü yükledim. Ama hepsi de bilgisayarınızda uygun donanım bulunamadı hatasını veriyordu. İnternetteki tüm çözümleri denedikten sonra artık beni de bıktırmıştı ve aygıt yöneticisinden sildim sıfırdan yüklemeye çalıştım. Hala aynı sorunu veriyor, arada da ekran da beyaz çizgiler çıkıyor. Nasıl çözebilirim?

Brancos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, Bir önceki konunuzda ekran kartınızın GT 635M olarak belirtmişsiniz. Bu konuda ise GT 650M yazmışsınız. Lütfen biraz dikkatli olun. Ayrıca önceki konuda paylaşmış olduğunu resimlerden anladığım kadarıyla Windows 11 kullanıyorsunuz. GT 635M'in maalesef Windows 11 için sürücüsü bulunmuyor. Format atarak Windows 10 64 bit kurun. Hem hatayı düzeltmek için birden fazla sürücü yüklemişsiniz, bunları da silmiş olursunuz. Güncel Windows 10 yükledikten sonra Buradaki sürücüyü kurup hata verip vermediğine bakın. Eğer hala hata veriyorsa sorun donanımsal olabilir. Bunu test etmek için OCCT yükleyip 10 dakika boyunca default ayarlarda 3D testi gerçekleştirin. Sonuçlardan beni haberdar etmeyi unutmayın.

Asfrais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 kullanıyorum, aygıt yöneticisinden kaldırdığımdan dolayı hangisi olduğunu tam olarak kestiremedim kusura bakmayın. GT 630m modeline sahip olduğumu gördüm, OCCT testini yaptım "error detection yazıyordu. Sonuçları nereden öğrenebileceğimi göremedim, sanırım harici ekran kartım bozuldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tekrar baktığımda, 635m gösteriyor lakin OCCT'de 630m olarak gösteriyor. NVIDIA'nın sitesinden indirmeyi bir türlü başlatmıyor, başka bir siteden indirebilme şansım var mı?

Son düzenleme:

Brancos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
OCCT sonuçlarını paylaşır mısınız? Ayrıca OCCT'de VRAM testi gerçekleştirip, onun da sonuçlarını paylaşır mısınız?

Asfrais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fazla bilgim yok OCCT hakkında kusura bakmayın, sonuçları nereden göreceğim? Bir çok şey yazıyor yanlış bir bilgi atmak istemiyorum.

Brancos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Fazla bilgim yok OCCT hakkında kusura bakmayın, sonuçları nereden göreceğim? Bir çok şey yazıyor yanlış bir bilgi atmak istemiyorum.
OCCT'yi çalıştırıp default ayarlarda 5 dakika 3d testi gerçekleştirin. 5 dakika sonunda oluşan sonuçları paylaşın. Aynı şeyleri VRAM testi için de gerçekleştirin.

Asfrais

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam dediğim şeyi görmüyorsunuz galiba da, neyse.

Brancos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1651856438610.png

Error verirse sol alttaki kısımda yazar.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Geforce Experience'yi denediniz'mi?