Harici Diskime BadSector Düzeltmesi Nasıl Yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar harici diskim daha önce bir kere yere düştü hiç bir sorun yok iken bir gün diskte bulunan bir ISO imajını açmaya çalışırken hata aldım daha sonra hem winrar hem de ultraiso programı ile açmaya çalıştığım zaman ISO boyutu yazmasına rağmen boş gözüküyordu. Şuan ise çoğu ISO imajlarım bozulmuş durum da ve diskte bulunan müziklerin de çoğunu yavaş açmaya başladı. Mesela player programı ile bir sonra ki müziğe geçeceğim zaman mutlaka bekletiyor. Bazılarında olmuyor ama anında çalmaya başlıyor. Bu sorunu da sanırım bad sector olan kısımları kapatan/gizleyen yazılımlar ile çözebiliyormuşum. Nasıl yapabilirim acaba tecrübesi olan var mı? Bir de arkadaşlar standart bir sabit disk kullanıyorum içinde sadece steam ve epic games üzerinden aldığım oyunlar kurulu bu diske ne gibi ayarlar yapılabilir? Mesela her hafta disk defrag işlemi yapıyorum haricen başka yapabileceğim bir işlem var mı?

Reaksiyon puanı
16,118
badsektör düzelmes artma eğiliminde olur kartı yedek olur anca.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
badsektör düzelmes artma eğiliminde olur kartı yedek olur anca.

Düzelmediğini bende biliyorum sadece düzelttiğini iddia eden programlar bozuk sektörleri kapatıyor windows ortamında falan görmüyorsun haliyle yine düzgünce çalışmaya devam ediyor. Benim tek derdim arşivlerim. Gün geçtikçe bozulmaya devam ediyorlar. Bir çok dosya ve iso imajlarımı silmek zorunda kaldım bad sector yüzünden.

Reaksiyon puanı
16,118
Düzelmediğini bende biliyorum sadece düzelttiğini iddia eden programlar bozuk sektörleri kapatıyor windows ortamında falan görmüyorsun haliyle yine düzgünce çalışmaya devam ediyor. Benim tek derdim arşivlerim. Gün geçtikçe bozulmaya devam ediyorlar. Bir çok dosya ve iso imajlarımı silmek zorunda kaldım bad sector yüzünden.
blokluyor ama bad sektörler artmaya devam ediyor hdd plakaları piza bıçağından hallice oluyor ssd kullan.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
defragmentation bad sectorleri düzeltmez ki nerden çıktı şimdi bu

Arkadaş öyle dedi diye cevap verdim bende biliyorum düzeltmediğini.

blokluyor ama bad sektörler artmaya devam ediyor hdd plakaları piza bıçağından hallice oluyor ssd kullan.

SSD var sistem de.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar sadece nasıl ve hangi program ile yapabilirim yardımcı olurmusunuz?

Reaksiyon puanı
16,118

HD Tune kullanıyorum bad sektör çoksa o hdd emekli oluyor...

Son mesajlar