Harddisk'e Fabrika Formatı

Bu konuyu okuyanlar

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya eğer HDDdeki verilerden kurtulmak istiyorsanız bir mıknatıs koyun üzerine ve o veriler çook zor kurtarılacak şekilde silinir:D (şaka diyorum evde deneyen olmasın sakın HDD bir daha çalışmaz ona göre bir aptallık yapmayın! )

Low format olayınıda her zaman yapmayın sık format atıldı v.b. nedenlerden dolayı atmayın ev kullanııcları zaten genelde buna ihtiyaç duymaz normal XP kurulumundaki format yeter.

Bu arada low formatın başka bir artısı var mı tüm verileri temizlemekden başka ?

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Artısı BAD SECTOR yani okunmaz bölümlerden kurtulursun

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Fabrika formatı ile C D E gibi bölümlenmiş alanlar tek bir alana geliyor sanırım.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Hepsini taşınabilire atıp fabrika formatı atabilirim aslında. Ama okuldan sınavlardan formata bile zor vakit buluyorum :S

Performans artışı oluyordur muhakkak. Sizce değer mi ?

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
muratcanberber dedi ki:
Hepsini taşınabilire atıp fabrika formatı atabilirim aslında. Ama okuldan sınavlardan formata bile zor vakit buluyorum :S

Performans artışı oluyordur muhakkak. Sizce değer mi ?

:D Lisede Hdd'ye normal format atamıyoduk yarıda kalıyodu bizde hdd yi sabahtan takıp low level format atalım dedik akşam oldu hala bitmemişti, tam formatın süresini düşünürseniz siz tahmin edin süresini. Eğer Hdd'nizde sorun olduğundan şüpheleniyorsanız bir seferliğine atabilirsiniz. Performans artışı getirmiyor bu arada sadece hdd'yi ilk aldığınız zamana döndürüyor. Sadece hdd nin ömrünü yiyor.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
eger hdd performansı çok düşmüşse bunuda teslerle kesinleştirmişseniz ne yaparsanız yapın boş bence tek bir yol var ondan kurtulmak ve tabiki yenisi 160gb hdd 60-70 ytl çivarında yanlış hatırlamıyorsam :D

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
peki ne tür yazılımlarla hdd üzerindeki bad sectorleri tespit edebilirim?

gkhnksgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Badsector olan hddler için kesinlikle gerekli;)

Tesekkurler

dLL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu İşlem Harddiskinizi Elinize Verebiliyor :)
Fabrika Formatın Kötü Yanıda Bu.İşlem Yarıda Kalırsa,Elektrik Kesilirse,Takılırsa vs Harddiskiniz Elinize Alıyorsunuz :) Tavsiyem Low Level Format Atmak İçin Bir Kez Daha Düşünün :) Bu Durumuda Mesajına Editlersen İyi Olur.Bilen Var Bilmeyen Var...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
low level format harddiske zarar vermez atıp tutmuş bilmiyenler..

Hatta performans artışı dahi sağlar..Uzun zamandır 6 ayda 1 low level format atarım, 8 senelik diskimde en ufak bir sorun yaşamadım..

Adam tutup diyor zararlı sonrada soruyor bunun performansa etkisi var mı ? Resmen bilmediğiniz konuda fikir verip, milleti yanlış yönlendiriyorsunuz..

Performansa etkisi tabikide var ve inanın daha rahatliyor hdd..Ve bu işlem sonucu hiçbir şekilde silinen veriler geri getirelemez...

Ben arkadaşımın ölü diskine attım 21 olan hızı, 24-25 lere çıktı..

Son mesajlar