harddisk!

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ben bundan yaklaşık 1 sene once HP 15-BS107NT CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB-1TB-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK - Vatan Bilgisayar bu bilgisayarı aldım ve zaten ilk günlerden itibaren pc kasıyordu oyunlarda fln sonra bi harddiski bozuldu pc nin ve servise gönderdim servisten gelince iyice yavaşladı pc googla girerken discord mesajlarına bakarken hatta bu yazıyı yazarken pc donuyor ne yapabilirim.
ben ne kadar 3000 tl ye alsamda şuanki fiyatı 5000 tl ve 5000 tl ye bunu alıp google ın açılırken kasçağını düşünmek bile istemiyorum ya 10 yıllık eski bilgisayarımda bile google ı açarken kasmıyo bu nedir arkadaş.

Son düzenleme:

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Bir vakit bende yeni HDD almıştım ama çok aşırı yavaştı, ne rahatça format atabiliyordum ne de mouse imlecini oynatabiliyordum... Ürün fabrika çıkışlı olarak sorunlu, tahminimce kusurlu HDD takmışlardır. HDTune ile badsector taraması yapabilirsiniz, donanımsal olarak elinizi sürmeden durumu bildirip tekrar garantiye gönderirsiniz.

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
iadede ettirmiyolar çok pişmanım ne yapıcam ya HDTUNE nası indircem kullancam bilmiyorumki paralı olduğu yazıyo internette resmen kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum ya o kadar para veriyoruz google ı açarken bile sorunlu .

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
iadede ettirmiyolar çok pişmanım ne yapıcam ya HDTUNE nası indircem kullancam bilmiyorumki paralı olduğu yazıyo internette resmen kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum ya o kadar para veriyoruz google ı açarken bile sorunlu .
Tüketici hakları sizin tarafınızda rahat olun, biz sadece HDD sorunlarını denetleyip sonucu bildirerek tekrar garantiye göndereceğiz. Altta linkini verdiğim HDTune trial versiyonu ile ücretsiz olarak tarama yapabilirsiniz. Taramayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Google'da anlatımları mevcut.
https://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
performance test programı ile bir sistemi baştan aşağı test edebilirsiniz. Sorunun kaynağına bakarız böylece. Sonuçları buraya atarsınız.