Hangisini almalıyım?

Hangi arabayı almalıyım? Neden?

• Kullanılan toplam oy
    29

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bi araba almayı planlıyorum inş. ama karar veremedim 2 araba arasında kaldım..

1- volkswagen polo 1.4 tdi comfortline 2004 model
( DİĞERİ )
2- toyota corolla 1.6 vvt-i terra 2004 model

aralarında seçim yapadım ama fiyatları aynı parada sıkıntı yok işte kararsız kaldım. kullanan yada kullanmış arkadaşlar yardım edebilirmi?
şimdiden teşekkürler

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar konu güncel yardımlarınızı bekliyorum

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Gerçekten sana hak vermemek elde değil.
Bu arabaların arasında kalman gayet doğal. Ben de kaldım şimdi. Renk falan tercihi yok mu ?

Toyota benzinli galiba , Volkswagen ise dizel .. Ama Toyota nın alıcısı satıcısı daha çok piyasası var herzaman..Üstelik daha şık .

Toyota

blank.gif

Volkswagen

Benim oyum Japon'a

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Gerçekten sana hak vermemek elde değil.
Bu arabaların arasında kalman gayet doğal. Ben de kaldım şimdi. Renk falan tercihi yok mu ?

Toyota benzinli galiba , Volkswagen ise dizel .. Ama Toyota nın alıcısı satıcısı daha çok piyasası var herzaman..Üstelik daha şık .

Toyota

blank.gif

Volkswagen

Benim oyum Japon'a

yoo kardeşim renk önemli değil önemli olan arabanın yakıtı ve sağlamlığı bu 2 araç arasında kaldım ama karar veremedim toyota diyorum lpge yakıtı nasıl çekişi nasıl bilmiyorum polo bi arkadaşta var bazen biniyoruz iyi gidiyor faket polo 75 beygir toyota 110 beygir ben hem güçlü olsun hemde az yaksın diyorum çoğu kişi toyota düşünma al diyor ama bir de siz değerli sdn kullanıcıların fikrini almak istedim hangisi sizce yardım lütfen.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bazı arkadaşlar volkwagen demiş ama neden polo toyota yanında küçük bir açıklama yaparsanız sevinirm..

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Tabikide toyota :) lpg li kullanırsın hiç problem çıkarmaz hatta toyotanın lpg de daha verimli çalıştığını söyleyen tanıdıklarım var. İlave olarak corolla c segmenti polo b segmenti diye biliyorum. Toyota her yönüyle geniş konforlu sessiz bir araba polo ise çok gürültülü çalışır bagaj iç hacim daha küçük.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İki araç birbirinden farklı klasmanlarda sizin de bildiğiniz gibi, corolla bence de mantıklı bir seçim olur. Bu iki aracın farz edelim ki bütün özellikleri aynı olsun ki değil,sadece bagaj hacmi ve iç mekan ferahlığı,ön cam görüş açısını düşündüğün zaman corolla daha üstün gelir. Bu kasa corolladan arkadaşımda var bolca kullanma imkanım oldu vites geçişleri ve çekiş anlamında gayet yeterli bir araç. Yakıt konusunda çok bilgim olmamakla beraber sonuçta lpg'li bir araç en fazla 30 kr yakar şehir içinde.Terra değil de Sol donanımlısını alabilirsen değme keyfine.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Tabikide toyota :) lpg li kullanırsın hiç problem çıkarmaz hatta toyotanın lpg de daha verimli çalıştığını söyleyen tanıdıklarım var. İlave olarak corolla c segmenti polo b segmenti diye biliyorum. Toyota her yönüyle geniş konforlu sessiz bir araba polo ise çok gürültülü çalışır bagaj iç hacim daha küçük.

evet kardeşim işte toyotayı bu yöneden almamı söyleyen çok fakat ben daha önce hiç binip kullanmadım onu ama kullanan arkadaşlar güzel diyor lpgye uyumlu araba sorunsuz diyor lar zaten 110 beygir olması ve 150 nw tork üretmesi beni en cazip eden yönü ama zamanında lpgden çok çektim alıpta pişman olmak istemiyorum..

İki araç birbirinden farklı klasmanlarda sizin de bildiğiniz gibi, corolla bence de mantıklı bir seçim olur. Bu iki aracın farz edelim ki bütün özellikleri aynı olsun ki değil,sadece bagaj hacmi ve iç mekan ferahlığı,ön cam görüş açısını düşündüğün zaman corolla daha üstün gelir. Bu kasa corolladan arkadaşımda var bolca kullanma imkanım oldu vites geçişleri ve çekiş anlamında gayet yeterli bir araç. Yakıt konusunda çok bilgim olmamakla beraber sonuçta lpg'li bir araç en fazla 30 kr yakar şehir içinde.Terra değil de Sol donanımlısını alabilirsen değme keyfine.

saol kardeşim yorum için evet haklısın toyota c segmentinde polo b segmentinde şimdi polo 75 beygir dizel ve 195 nw tork üretiyor buda az değil ama 3 silindir. dizel volkswagen daha önce çok kullanmadım sorun çıkarta bilir birde sen 2.el alıcaksın diyorlar kullanımı ve konforu güzel araba ama sen bilirsin diye yorum yapanlar çok neyse vites geçişleri ve çekişi iyi diyorsun birde toyota zaten 1 km de 30 kuruş bana göre normal gibi ama hatta dahada düşer o aslında gönlüm toyota ama karar veremedim hala...

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Toyota derim. Zira pazarı daha büyük. Alıcısı satıcısı vs daha geniş. Ayrıca Benzinli ve LPG li olması daha mantıklı bana göre dizel arabadan. Ayrıca servis bakımından Toyota nın servisleri daha iyi. VW servislerini doğuş oto üstleniyor ve berbatlar...

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yorumun için teşekkürler kardeşim umarım oy kullandın toyota demişsin ama senden rica neden toyota sölersen sevinirim. teşekkürler

toyota daha geniş+daha güzel+hemen hemen aynı yakarlar servis ve yedek parçada ikisindede sorun yaşamassın+sürüşünden daha çok zevk alırsın toyotanın...benim tercihim toyota olurdu.seninde öyle olsun pişman olmassın polo yerine golf deseydin corollanın şansı kalmazdı ama...

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Japon arabalarının motor gücü çok ünlüdür. Bu yüzden Honda'nın çok fazla sayıda hayranı var.Bende Honda kullandım.Sattığıma bin pişman oldum.Bir Toyota Corolla, bir Avensis bunlar tank gibi arabalar. Senin Corolla da hazır tüp de varmış.Gücü herkes sever

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dizel araba tecrübeniz nedir bilmiyorum ama kısa süreli olarak arkadaşlarımın farklı tip araçlarını kullandım pejo406, ford connect, ford fiesta, opel astra, golf, fiat punto, hyundai accent hepsi dizeldi en çok gürültü yapan hyundai oldu :) en çok megane 2 dizel kullandım çok berbat bir sesi var uzun yolda hiç kullanışlı değil yakıt olarak çok iyi tüketim değerleri var ama ses yönünde km yükselince berbat oluyor. Açıkçası ben rahatıma düşkünüm diyorsan dizel düşünme. lpg kalitelisiz arabalarda çok problem çıkartırken (fiat stilo mesela) bakımları düzgün yapılmış corolla gibi arabalarda hiç problem çıkarmıyor.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Toyota derim. Zira pazarı daha büyük. Alıcısı satıcısı vs daha geniş. Ayrıca Benzinli ve LPG li olması daha mantıklı bana göre dizel arabadan. Ayrıca servis bakımından Toyota nın servisleri daha iyi. VW servislerini doğuş oto üstleniyor ve berbatlar...

anladım kardeşim evet bu konuda toyota ile ilgili servis sıkıntısı ve kullanımı çok rahat diyorlar bunu duymuştum vw nin servisleri pahalıve iyi değilmiş yorum için teşekkürler işte ben daha önce japon arabası kullanmadım ondan dolayı korkuyorum ya ama bu gidişle toyota olucak gibi..

toyota daha geniş+daha güzel+hemen hemen aynı yakarlar servis ve yedek parçada ikisindede sorun yaşamassın+sürüşünden daha çok zevk alırsın toyotanın...benim tercihim toyota olurdu.seninde öyle olsun pişman olmassın polo yerine golf deseydin corollanın şansı kalmazdı ama...

eyvallah kardeşim evet içi geniş şöle bi ara direksiyona oturmuştum sürmedim ama bi güven bi ağırlık var arabada yani sanki yarış arabası tarzı vardı direksiyonda baya etkilendim bütçeme göre onu uygun görüyorum dediğin gibi sürüşü keyifliye benziyordu ama kullanmak nasip olmadı...sana güveniyorum ondan dolayı toyota 1 çubuk daha arttı.

Japon arabalarının motor gücü çok ünlüdür. Bu yüzden Honda'nın çok fazla sayıda hayranı var.Bende Honda kullandım.Sattığıma bin pişman oldum.Bir Toyota Corolla, bir Avensis bunlar tank gibi arabalar. Senin Corolla da hazır tüp de varmış.Gücü herkes sever

japon arabalarında motor gücü açısından evet haklı olabilir olabilir diyorum kullanmadığım için, ama kullansam belki fikrim değişir ha birde lpg de sıkıntı çıkarmıyormuş zaten 110 beygir lpg de bide japon çekişte sorun olmaz herhalde sen öle diyorsan şuan bile honda s2000 yanlama makinası...

Dizel araba tecrübeniz nedir bilmiyorum ama kısa süreli olarak arkadaşlarımın farklı tip araçlarını kullandım pejo406, ford connect, ford fiesta, opel astra, golf, fiat punto, hyundai accent hepsi dizeldi en çok gürültü yapan hyundai oldu :) en çok megane 2 dizel kullandım çok berbat bir sesi var uzun yolda hiç kullanışlı değil yakıt olarak çok iyi tüketim değerleri var ama ses yönünde km yükselince berbat oluyor. Açıkçası ben rahatıma düşkünüm diyorsan dizel düşünme. lpg kalitelisiz arabalarda çok problem çıkartırken (fiat stilo mesela) bakımları düzgün yapılmış corolla gibi arabalarda hiç problem çıkarmıyor.

yorum için teşekkürler bunu bilmem güzel oldu zaten dizelin iticiliği sesinden dolayı onun tek çekiciliği torkun yüksek olmasıydı ve yakıtın düşük olması oda zaten toyotada var gibi. ses her halukarda önemli bence herkez için

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar konu güncel yardım lütfen..şimdiden teşekkürler

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar yardım bukadarbu fikri olan yokmu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yakıt Olarak Düşünüyorsan Polo Al.
Yok Şık dursun Lpg de olur diyorsan Corolla.
Bende Dizel Punto var sesinden durulmuyor değiştirmeyi düşünüyorum.
Benim görüşüm bu yönde.
İyi Günler.

Reaksiyon puanı
16,118
toyota alman daha mantıklı ankette toyota diyor kardeşim ise saçmalıyor 97 model tipo diyor kendisi gibi antika öneriyor.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar birazdaha destek lütfen

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
evet uzun vadede dizel işe yarıyor ama ben en fazla 2 sene binerim inş birde alırsam 2.el alıcam onun için 2.elde dizel sağlam ve düşük kilometre bulmak zor dizele birazda ondan dolayı çekimserim

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
polo dizel 170.000 ile 200.000 arası değişiyor ama toyota yada lpgde ise 100.000 ila 160.000 arası

Dizeli ben de severim ancaaak; bu iki seçenek arasından lpg li olanı seçerdim.

Dizel araçlar belirli bir km. den sonra traktör gibi ses çıkartmaya başlıyor. (bu her araba için geçerli olmasa da genel) 200 bin olmuş bir dizel aracın enjektör, turbo, devirdaim,yağ pompası gibi aksamlarının çok iyi kontrol edilmesi gerekir.

bu polo tdi 3 silindir olması lazım. Güç ne olur bilemem ama enjektör seti 2500 tl civarında bir rakamdan bahsediyorlar ki buna turbo vs. dahil değil.

polo güzel araç ama, eğer ekonomi düşünüyor isen, lpg derim. tabi ki bu dedimlerim olacak diye birşey yok. kötünün kötüsünü düşünmek lazım. para kolay kazanılmıyor.

dizel neredeyse benzine yaklaştı. lpg tüketimi fazla olsa da halen ekonomik.