Soru Hangi yolu seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
10 seneden fazladır TTNET kullanıyorum, internette hız testi yaptığımda 14-16mb arası bi hız çıkıyor ve ben 1-2 mb indirme hızı alıyorum yani bu zamana kadar herhangibi bir sıkıntım sorunum yoktu fakat yeni nesil oyunların +60 gb ın üstüne çıktığından beri var. Bi oyunu 30 saatte indirmek artık bilgisayarı 30 saat çalıştırmak anlamına geliyor ve bu 30 saatte internetin yavaş olması demek yani tam anlamıyla verim alamamak demek. Aylık 90 TL bi faturası var. Ailemle görüştüm ttneti kapattırmak istemiyorlar ama ben artık bu düşük performansdan kurtulmak istiyorum çünkü altyapımı Türknet den sorguladığımda 75 megabite kadar desteği var. Sorularım şu -
  • Evimde başka bir sağlayıcı daha kullanabilirmiyim? ( ttnet aboneliğini iptal etmeden başka bir internet daha kullanmak gibi)
  • Turnket i düşünüyorum 100 tl ye alabileceğim en hızlı interneti vaat ediyorlar bu konuda yorumu, tecrübesi veya düşüncesi olanlar?
  • Türnket değilse bile hangi sağlayıcıyı kullanmalıyım?
  • ADSL modem kullanıyorum çünkü şuanki kullandığım internete VDSL gerektiğini düşünmüyorum, VDSL f/p modem önerisi?

Wyntkha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
evinde ikinci bir sağlayıcı kullanabilirsin evet türknete aboneliği de mantıklı olur. modem konusunda bilgi sahibi değilim ancak genellikle verdikleri modem dışında bir modem kullanılınca destek konusunda sorun çıkarıyorlar

Walleyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Türknetin bana sağladığı internet,
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türknetin bana sağladığı internet,

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    24.7 KB · Görüntüleme: 63