Hangi sağlayıcıdan internet almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Birkaç ay içinde internet taahhütüm sonlanıyor. Klasik Türk Telekom'un Adsl/Vdsl altyapısına sahibim. Fiber, Turknet vb. altyapısı yok. Biraz baktığımda Turknet, Netspeed, Millenicom gibi küçük sağlayıcılarda fiyatların uygun olduğu gördüm. Buralardan internet alınır mı herhangi bir sorun çıkar mı gerek kurulum olsun kullanım olsun müşteri hizmetleri vb. ? Netspeed'de 75mbps indirme, 8mbps yükleme 95 Tl diye gördüm. Mesela öyle bir şeyi hattım kaldırır mı ? Bütçem aylık maks 100TL.
1612772927991.png

Muhammet ali kukul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Birkaç ay içinde internet taahhütüm sonlanıyor. Klasik Türk Telekom'un Adsl/Vdsl altyapısına sahibim. Fiber, Turknet vb. altyapısı yok. Biraz baktığımda Turknet, Netspeed, Millenicom gibi küçük sağlayıcılarda fiyatların uygun olduğu gördüm. Buralardan internet alınır mı herhangi bir sorun çıkar mı gerek kurulum olsun kullanım olsun müşteri hizmetleri vb. ? Netspeed'de 75mbps indirme, 8mbps yükleme 95 Tl diye gördüm. Mesela öyle bir şeyi hattım kaldırır mı ? Bütçem aylık maks 100TL.
Ekli dosyayı görüntüle 138514
Şuan hatırlayamadım bizim internetin markasını ama özellikleri ve fiyatı biliyorum fiyat 85 tl 100mbps indirme 5 upload var

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Üzülerek belirmeliyim ki Turknet ve diğer sağlayıcılar da aynı altyapıyı kullanıyor. Bölgede kablonet yoksa zaten yaşanacak yavaşlıklar hepsini etkiliyor. O yüzden uygun seçenekler seçebiliyorsan Türknet şu an birçok yayıncı tarafından da kullanılıyor, tercih edebilirsin. Benim amcam da sanıyorsam Türknet ti çok memnun. Ama yerel sorunlar çıkabiliyor o bölgede kullananlara sorman gerek. Komşularına falan sor bakalım memnunlar mı.

Muhammet ali kukul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Üzülerek belirmeliyim ki Turknet ve diğer sağlayıcılar da aynı altyapıyı kullanıyor. Bölgede kablonet yoksa zaten yaşanacak yavaşlıklar hepsini etkiliyor. O yüzden uygun seçenekler seçebiliyorsan Türknet şu an birçok yayıncı tarafından da kullanılıyor, tercih edebilirsin. Benim amcam da sanıyorsam Türknet ti çok memnun. Ama yerel sorunlar çıkabiliyor o bölgede kullananlara sorman gerek. Komşularına falan sor bakalım memnunlar mı.
Saol marka kablo net hatırllattın özeellikler 100mpbs indirme 5 upload

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Evet aynı altyapı olduğundan hangisini tercih etmeliyim ?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Evet aynı altyapı olduğundan hangisini tercih etmeliyim ?
Verilen servisin kalitesi de bölge bölge değişebiliyor. Bölgeler farklı müdürlerin yönetimlerinde. Ben Türknete çok sıcak bakıyorum, bunun için en doğru cevabı komşu veya bölgede kullanan kişilerden alırsın. Ama genel duruma göre en iyi F/P gördüğüm Türknet,

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Türknet'e bulaşmanızı tavsiye etmem. Onun yerine Millenicom tarzı İSSleri tercih edebilirsiniz.

ahmetdurna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ekli dosyayı görüntüle 138514
Ben millenicom kullanıyorum yaklaşık 4 aydır ve kullandıkları altyapı türktelekom olmasına rağmen tt den çok daha iyi hizmet veriyorlar. Kesinti hız düşmesi vs yaşamadım 100 mbpts paket kullanıyorum,(110 tl) altyapı 75 e kadar destekliyor ortalama 68-69 mbpts hız alıyorum. Eğer kablonet altyapısı yoksa millenicom tavsiye edebilirim.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Türknet'e bulaşmanızı tavsiye etmem. Onun yerine Millenicom tarzı İSSleri tercih edebilirsiniz.
Yerel yönetimlere göre değişiyor. Amcam beylikdüzü tarafında kullanıyor çok mutlu ama pendik tarafında çok sorun yaşayanlar var. Aynısı milenicom da da olabilir. Bölgede kullananların fikrini almasında çok fayda olacaktır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yerel yönetimlere göre değişiyor. Amcam beylikdüzü tarafında kullanıyor çok mutlu ama pendik tarafında çok sorun yaşayanlar var. Aynısı milenicom da da olabilir. Bölgede kullananların fikrini almasında çok fayda olacaktır.
Evet o da var. Ama şöyle de bir durum var: Türknetin müşteri hizmetleri yok.
Millenicom ile Türknetin hizmeti aynı olur ama Millenicomun müşteri hizmeti artısı mevcut.

Tabii altyapı sıkıntılıysa hiçbiri düzgün hizmet veremez.

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Evet o da var. Ama şöyle de bir durum var: Türknetin müşteri hizmetleri yok.
Millenicom ile Türknetin hizmeti aynı olur ama Millenicomun müşteri hizmeti artısı mevcut.

Tabii altyapı sıkıntılıysa hiçbiri düzgün hizmet veremez.
Millenicom bir yan kuruluş mu ismini sık duymama rağmen sıkça duyduğum Turknet'ten daha iyi olduğunu söylüyorsun.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Millenicom bir yan kuruluş mu ismini sık duymama rağmen sıkça duyduğum Turknet'ten daha iyi olduğunu söylüyorsun.
Yan kuruluş değil. Bunların hepsi TT altyapısı üzerinden hizmet veriyor.
Ama Millenicomun müşteri hizmeti var. Türknetin yok. Fark bu.

Şimdi buraya gelip Türknet için link atacaklar eminim. 1 ay bedava diye.
Onlar gözünüzü boyamasın forumda millenicom için 1 ay bedava linkleri var.

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Yan kuruluş değil. Bunların hepsi TT altyapısı üzerinden hizmet veriyor.
Ama Millenicomun müşteri hizmeti var. Türknetin yok. Fark bu.

Şimdi buraya gelip Türknet için link atacaklar eminim. 1 ay bedava diye.
Onlar gözünüzü boyamasın forumda millenicom için 1 ay bedava linkleri var.
20Tl daha pahalı Millenicom. Yine de kesinlikle onu mu seçeyim ?