Hangi İşletim Sistemini Kurayım ?

Bu konuyu okuyanlar

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar Sistemime Sizce Hangisini Kurmalıyım Güvenlik Ve Hız İstiyorum Bu Arada Oyun Oynadığım İçin Lİnux Kullanmak İstemiyorum.

Sistem Özelliklerim

80 Gb HArddisk
1 Gb Ram
256 Mb İntel Ekran Kartı Onboard
İntel e2180 İşlemci
Bu Bilgisayarım La Vista Verdiler.Bunumu Kurmalıyım Yoksa Xp Mi. :clap: :clap:

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Güvenlik ve hız istiyorsan windows dışında bir şeyler kurmalısın :D Xp kursan bile antivirüs kurma ihtimalin olduğu için yavaşlar...

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu sisteme xp den sonrası fazla gelir... 80gb hdd ile w7 kurmata kalksan programlarda kurulunca 4te2 si neredeyse windowsa gider.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Sanırım tüm özellikleri ile bir FreeBSD kurulum dökümanı hazırlamam gerekiyor.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
XP kur, eski bilgisayar baya bi. Gerçi ne kurarsan kur o ekran kartıyla oyun oynamayazsın.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ubuntu kur keyfine bak

bclkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 7 kur kesinlikle tavsiye ederim bende 60 gb hdd 1 gb ram 256 ekran karti var hp nx 6110 laptop win7 kurdum 6 ay oldu hic proplem cikarmadi gayet stabil ve rahat calisiyor

---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

msn 2011 ve explorer 9 da kurdum hatta////

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Oyun oynayamayacağına göre bir linux sürümü kur dertsiz tasasız internete gir msn de yazış :D
(Freebsd o kadar iyimi ? Tuxtweet te adamın biri sanki düşünüyor diye yazmıştı Acaba bendemi kursam :D )

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
oyun oynamak istiyorsan önce ekran kartını değiştirmen gerek, sonra işletim sistemini konusuruz. :)

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Oyun oynayamayacağına göre bir linux sürümü kur dertsiz tasasız internete gir msn de yazış

(Freebsd o kadar iyimi ? Tuxtweet te adamın biri sanki düşünüyor diye yazmıştı Acaba bendemi kursam )

MacOS, FreeBSD çekirdeği kullanıyor.

Daha yazayım mı :)

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
windows 7

dün akşam hddim bozuldu ve gittim yeni hdd aldım bugun dosyaların kaybolması bir yana windows 7 cd imde bozulmuş vista yükledim mecburen inanırmısın attan inip eşşeğe binmiş gibiyim :D

Ayberkoski

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynamak istiyorsan:

2GB RAM
EN azından Pentinuam IV(3.0 Ghz veya üstü)Ama DualCore almanı tavsiye ederim.
ATI HD 3850(Oyunları en yüksek seviyede oynayamssın ama oynarsın :D)
AnaKartı uyumlu olarak sor araştır ben bilmiyom(?)

İşletim sistemi Eğer zaten bunları en azından alabildiysen zorunlu olarak en az vista kurmalısın çünkü directx10 destekliyor(ama kurmamanı tavsiye ederim Win7 en iyisi gerçekten arkadaşın dediği gibi attan inip eşşeğe biniyosun ama 4gb ve üzeri RAM alabilirsen 64bit vista veya win7 kur)

Windows un orjinal olması burda çok önemli çünkü gerçekten orjinal ile orjinal olmayan arasında dünya ile güneş arasındaki gibi bir fark var :D

Neden orjinal?

Şahsen denedim ilk önce win7 orjinal olmadan kurarım crack larım geçer diyodum ama gerçekten win7 orjinal olmayınca çok fazla fark oluyo, özellikle windows un sahteyse güncelleştirme kurulamıyo güncelleştirmeler ekran kartı sürücüleri gibi birçok şeyin performansını arttırıyor ve buda önemli bir etken)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Oyun oynamak istiyorsan:

2GB RAM
EN azından Pentinuam IV(3.0 Ghz veya üstü)Ama DualCore almanı tavsiye ederim.
ATI HD 3850(Oyunları en yüksek seviyede oynayamssın ama oynarsın :D)
AnaKartı uyumlu olarak sor araştır ben bilmiyom(?)

İşletim sistemi Eğer zaten bunları en azından alabildiysen zorunlu olarak en az vista kurmalısın çünkü directx10 destekliyor(ama kurmamanı tavsiye ederim Win7 en iyisi gerçekten arkadaşın dediği gibi attan inip eşşeğe biniyosun ama 4gb ve üzeri RAM alabilirsen 64bit vista veya win7 kur)

Windows un orjinal olması burda çok önemli çünkü gerçekten orjinal ile orjinal olmayan arasında dünya ile güneş arasındaki gibi bir fark var :D

Neden orjinal?

Şahsen denedim ilk önce win7 orjinal olmadan kurarım crack larım geçer diyodum ama gerçekten win7 orjinal olmayınca çok fazla fark oluyo, özellikle windows un sahteyse güncelleştirme kurulamıyo güncelleştirmeler ekran kartı sürücüleri gibi birçok şeyin performansını arttırıyor ve buda önemli bir etken)

Korsan windows 7 ile takır takır güncelleme yapabiliyorum ? Orijinalden zerre kadar farkı yok. 200 lira windows a vereceğime ekran kartına ayırdığım bütçeyi 200 tl daha artırmak bence daha mantıklı eğer o bilgisayarı iş amaçlı kullanmıyorsam.

Ayberkoski

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Orjinal en iyisidir bunu herkes bilir, Sanıyorum Windows un gidecektir bir gün(Windows una bişey olmasına genede :D)

Ve sen galiba hiç orjinali denemedin orjinali bir dene farkı göreceksin bende çok fazla fark etti.

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar Sistemime Sizce Hangisini Kurmalıyım Güvenlik Ve Hız İstiyorum Bu Arada Oyun Oynadığım İçin Lİnux Kullanmak İstemiyorum.

Sistem Özelliklerim

80 Gb HArddisk
1 Gb Ram
256 Mb İntel Ekran Kartı Onboard
İntel e2180 İşlemci
Bu Bilgisayarım La Vista Verdiler.Bunumu Kurmalıyım Yoksa Xp Mi. :clap: :clap:

Nassiii :mrgreen:

Dostum o sisteme bence Xp kur ama Açık kaynak dersen bu durumda sana tavsiyem Mandriva olacaktır ancak dvd olarak indir ve kde hariç herhangi bir masaüstünü kur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler benimde
2 gb ram
120 gb hdd
256 mb ati readon ekran kartı
hangi işletim sistemini kurayım ?