Hangi İşlemci Daha iyi Karar Veremedim ?

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadasım Ben dıger kısılerın yaptıkları yorumları okurken uye degıldım oyle gezınıyodum.Fakat herkezın amd deyıp ıntel i kotulemesı benı asırı derecede sasırttı. 600 Tl Butcen Varsa kı i7 930 dedıgıne gore en az 450 500 felan var 100 daha koy gıt bı 2600 k al bak tamda watan computer % 25 ındırımde.Amd nın her modelıyle yarıssıcak bı ıslemcı.2600 un Hızlandırılmısı.

Benım Tabırımce AMD Yazar İNTEL Uygular performans verır o anını yasarsın 'loadıng' yazısını gormezsın zaten bıde turbo boost la calıstırdınmı o ıslemcı ıle ohooo. Diğerlerının soyledıklerını kesınlıkle unut.Intel den Sasma oyun oynucam film ızlemekten gozlerım kan canagı olucak internette sorf yapmaktan parmaklarım kopucak en agır fotoshop veya 3d cızım programlarını kullanıcam dıyosan Intel al Yok Ben AMD alıp Marıo Oynarım 360 p Kel Oğlanı ızlerım Dersen Sana Bısey damam hayırlı olsun

Not : 2 Sının arasında Yinede İ7 930 u secerdım. Cunku İntel (PERFORMANS) Demektir.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
adam konuyu açalı 1 seneyi geçmiş. alacağını almıştır zaten. modlar konuyu kapatsın bence. :)

Le'Cola United

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadasım Ben dıger kısılerın yaptıkları yorumları okurken uye degıldım oyle gezınıyodum.Fakat herkezın amd deyıp ıntel i kotulemesı benı asırı derecede sasırttı. 600 Tl Butcen Varsa kı i7 930 dedıgıne gore en az 450 500 felan var 100 daha koy gıt bı 2600 k al bak tamda watan computer % 25 ındırımde.Amd nın her modelıyle yarıssıcak bı ıslemcı.2600 un Hızlandırılmısı.

Benım Tabırımce AMD Yazar İNTEL Uygular performans verır o anını yasarsın 'loadıng' yazısını gormezsın zaten bıde turbo boost la calıstırdınmı o ıslemcı ıle ohooo. Diğerlerının soyledıklerını kesınlıkle unut.Intel den Sasma oyun oynucam film ızlemekten gozlerım kan canagı olucak internette sorf yapmaktan parmaklarım kopucak en agır fotoshop veya 3d cızım programlarını kullanıcam dıyosan Intel al Yok Ben AMD alıp Marıo Oynarım 360 p Kel Oğlanı ızlerım Dersen Sana Bısey damam hayırlı olsun

Not : 2 Sının arasında Yinede İ7 930 u secerdım. Cunku İntel (PERFORMANS) Demektir.

Biraz ezbere bir yazı olmuş. Mesela "Loading" yazısı sabit diske bağlıdır.

2600K almak yerine 2500K alsa çok şey kaybetmez ama parayı saklar. Ayrıca Phenom II serisinin efsane seri olduğunu unutmamak gerek. FX IIler gelince Intel yine sarsılır. :)

Encoded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle İNTEL . Zaten intel olmasa amd ayakta duramaz. kamulaşmasın diye amd ye destek çıkıyolar . Al intel kafan rahat takıl :)

Firefox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onbeskarakterli arkadasim,

Senin yazmis oldugun AMD sisteme ATI, Intel sisteme nVIDIA kartidir falan bir sehir efsanesi gibi oldu artik. Uyumlu parcalari birlestirdigin surece sistemin tikir tikir isler.

Reaksiyon puanı
0
onbeskarakterli arkadasim,

Senin yazmis oldugun AMD sisteme ATI, Intel sisteme nVIDIA kartidir falan bir sehir efsanesi gibi oldu artik. Uyumlu parcalari birlestirdigin surece sistemin tikir tikir isler.

Hocam konu 1-1.5 senelik.Adam sistemine üçüncü işlemcisini düşünüyor şuan birincisini biz önerdik.Sen hala efsanelerden bahsediyosun hocam olmaz:p

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şizofreni misinz lan? konu açılalı 1,5 sene oluyor.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben AMD 955 phenom II kalnıyorum hem ucuz

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
I7 2700 K aldım çok memnunum anakartta otomatik pilota ayarlı 3.9 sabit hız overloksuz.

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amd 641 (180tl) bizdehesapli.com
asus a55 (138tl) bizdehesapli.com
gskill 1866mhz 2x4gb ram (140tl) bizdehesapli.com
ekran kartı MSI 5670 1GB DDR5 128Bit (119tl) webtedarik.com
fiyatları akakce.com üzerinden ekran kartını ucuzu.com üzerinden aldım. bence fiyat performans birincisi budur :)

Macrolight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok paran varsa kaliteyi istiyorsansa İntel.
Yok az param var peformans + ekonomi diyorsan AMD.

:clap:

arcansas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende inteli öneririm ama illa da amd diyorsan yakında amd cephesi indirime gidecektir diye düşünüyorum daha da karlı olabilirsin durumun çok iyi değilse

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iş sadece işlemcide değil, ekran kartınıda ona göre almak lazım ama direk AMD derim :)

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ekran Kartın Ati ise AMD almanı öneririm..AMD işlemciler hem ucuz oluyor hemde gayet iyi oluyor..Tavsiyem AMD alman hem ucuz hemde performans bakımından çok çok iyi..

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ben baktim amd nin amiral gemisi fx ile i7 yedini extereme ine ve
i7 extereme 990x= 15mb onbellek
6\12 cekirdek 6cekirdek 6 sanal yol 1500 \ 2000 tl
3.46ghz

amd= 16mb onbellek 8cekirdek 3.60 ghz boost ile 4.2 ghz oluyor 600tl

sorarim hangisi daha iyi

ozellik ve fiyati ile amd daha iyi ben verilere bakip konusuyorum parasini cope atmak isteyen intel alir kimse kusura bakmasin gercekler yukarda yanlis ise dogrusunu yazin fark fazla ise farki yazin bende yeni pc yapacam eger fark buyuk ise bu degerler yanlis ise intel alacam

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Anakart uyumu, soket numarası, hız bunlar önemli. Ancak ısınma ve soğutma unsuru da çok çok önemli. İşlemcinin maksimum kaç derece sıcaklığı kaldırabildiğini doğru olarak öğrenmek lazım. İleride işlemci fanını değiştirmek gerektiğinde default fanın dışında diğer markalardan kullanabilme durumunu da doğru olarak öğrenip netleştirmek gerekiyor.

Yoksa ileriki zamanlarda işlemcinin ısı sorunu ile uğraşıp duruyorsunuz.

Benim tavsiyem AMD değil INTEL. Zira Hyper Threading teknolojisi var ve AMD ye göre ısı sorunu, sıkıntısı kullanıcıyı yormuyor ve üzmüyor.

Max_Payne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Intel'i tercih ederdim. Ama ekran kartı sorsanız kesinlikle AMD.

Max_Payne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısınız rakibi yok. Ancak 2 tane HD 7970 kullanılarak CrossFire yapılırsa GTX 690 seviyesinde olur.

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
passmarkın sitesindeki test sonuçlarına bakabilirisniz.

Ghost Rider

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
X6 işlemciler daha I5'i zor geçerken sen tutmuş I7 diye soruyorsun :) i7 al.