Hangi Hosting Firmasını Tercih Ediyorsunuz?

Hangi Hosting Firmasını Tercih Ediyorsunuz?

• Alastyr

Kullanılan: 1 3.6%
  • Aysima

• Daha.net

Kullanılan: 0 0.0%
  • Emikron

• Hosting.com.tr

• Hozzt

• IHS

• İsimTescil

• İxir Host

• Karınca Hosting

• Narweb

• Natro.com

Kullanılan: 11 39.3%
  • Netİnternet

• Radore

• SadeceHosting

• Turhost

Kullanılan: 4 14.3%
  • Turkishost

• WebAdam

• Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 7 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    28

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar,

Yakın zaman içerisinde kendi çapımda yapacağım bir site için Hosting (barındırma) hizmeti almak istiyorum. Fakat çok bilgim yok. Google'da biraz araştırdığımda karşıma çok firma çıktı. Ve tercih yapmakta çok zorlandım açıkcası. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz ?

Kullandığınız ve firmadan neden memnun olduğunuzu yazabilir misiniz ?

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Lutfuhocam ben natro.com'u tercih ediyorum ve kullanıyorum neden diye soracak olursak ilk başta aradığım zaman hemen ulaşabiliyorum. Kişiye özel müşteri destek uzmanları var. Talep açtığımda da hızlı geri dönüşler alıyorum.

Performansı diğer firmalara nazaran daha hızlı bir kaç yer de ufak sitelerim var performans kıyaslaması yaptığımda natro.com'da ki siteler daha hızlı açılıyor. Fiyatları da performans ve verdikleri desteğe göre çok uygun.
Ek olarak panelleri sade ve kullanışlı çok zorlanmazsınız.

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Natro'dan alan adı , hosting ve ssl hizmeti alıyorum aynı zamanda bayii paketim var. şimdiye kadar bir kaç kez aradım iyi bir imaj bıraktılar bende.Telefona çıkan çalışanlar çok ilgili güleryüzlü ve sorunumu çözmeden sonlandırmadı hiç bir zaman, Çözüm odaklılar takdir ediyorum bu yönlerini. Hizmetlerimde de sıkıntılar yaşamadım tek tük oldu onları da hallettiler.

Paketlerimin bir kısmının bitmesine az zaman kaldı onları da uzatacağım çünkü daha kaliteli bir firma bulamam açıkcası.

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Natro kullanmıştım.
Müşteriyle olan iletişimleri gayet iyi.

biyoweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim aktaşweb'te reseller hostum var. Ama profesyonel ve kurumsal projelerim için natro'yu tercih ediyorum.

Gelelim her ikisi için çok tarafsız ve acımasız yorumlarıma;

- AktaşWeb'in desteği neredeyse yok. Bazı ticketlara hiç dönmüyorlar bazılarınaysa ilgileniyoruz bilgi vereceğiz deyip dönmüyorlar. Yani kısaca çok ısrarcı olmadığınızda destek alamıyorsunuz. Natro'nun 30 Dk. içinde dönmediği bir destek talebi yok ve "genellikle" çözüm odaklılar (genellikle kısmını aşağıda açıklayacağım).

- Aktaşweb'in çok hassas bir firewall uygulması var ve basit FTP istemlerinde bile sunucu IP'nizi bloklayıp siteye erşiminizi 30-45 dk arası engelleyebiliyor. Bu sorun özellikle sitenin ilk kurulum aşamasında çok can sıkıyor ve projenizi geçiktirebiliyor. Ama siteyi kurup FTP ile pek işlem yapmamaya başladığınızda pek kesinti problemi olmuyor. Natro'da ise hiç kesinti olmadı şimdiye kadar. Sayfa açılış hızları arasında ise bir değerlendirmem pek yok, gözlemlerime göre çok bir fark yok.

- Gelelim natronun negatifliğine ve yukarıda belirttiğim "genellikle çözüm odaklılar" ifademin nedenine. evet genllikle çözüm odaklılar ve problemi bir şekilde makul sürede çözebiliyorlar. Ancak sitemin mail gönderimi ile ilgili ayarlamaları konusunda bana yeterli desteği sağlayamadılar ve ayarlarımın doğru olduğunu konfirme etmelerine rağmen ve sistemde bir koda hatası olduğunu bilmemize rağmen siteden mail gönderilemiyor. Bu nedenle kontak form gibi özellikleri kullanamıyoruz. Ayrıca bir mail hesabının saatte gönderebileceği mail sayısı 100 olarak sınırlandırılmış ve inbox boyutuda en fazla 250 mb oluyor. Kısaca sistemin çok sık mail göndermesi gereken (üyelik sistemi içeren portal ve forumlar gibi) veya işlerini email ile sık yürüten firmalar ve kurumsal projeler için tavsiye etmem. Kişisel ve orta ölçekli şirketler ile sistemden email göndermeyecek her site için on numara bir hosting olsada, email gönderimi gibi temel bir fonksiyonda fena şekilde kötü bir puan alıyor. ayrıca bu konude pek bir destek alınamıyor. En son aldığım destek elemanı cevabı "konuyu forumlarda araştırın kodlama hatası olabilir" şeklindeydi mesela. işte bu yüzden çözüm odaklılıkları bazen yok olabiliyor.

guneydesign

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kebir Host u 5 yıldır kullanıyorum Gayette Memnunum Hatta nette araştırın şikayet bile yok tek sıkıntı telefonda hemen ulaşamıyorsunuz maille geri dönüş yapıyorlar :) bide canlı destek sistemi ile yardımcı oluyorlar

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Hizmet natro.com'dan alınmıştır ve telefonda benim ile çok iyi ilgilendirler hizmetimde da bir sorun ile karşılaşmadım. Her konuda yardımcı oldular. Artık benimde önerebileceğim bir firma var.

TK1071

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Netinternet Superni.Com hizmet nasıl yapılır adamlar gösteriyor. 7 24 ulaşım mümkün

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben natro,turkishost ve webadam ile çalıştım.Herhangi bir sıkıntıları olmadı.Müşteri memnuniyeti olan firmalar.Diğerleri ile hiç çalışmadığım için onlar hakkında bir şey söyleyemiyorum. Ben olsam diğer firmalardan birini seçerdem.Maksat onları da öğrenmek :)

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben natro,turkishost ve webadam ile çalıştım.Herhangi bir sıkıntıları olmadı.Müşteri memnuniyeti olan firmalar.Diğerleri ile hiç çalışmadığım için onlar hakkında bir şey söyleyemiyorum. Ben olsam diğer firmalardan birini seçerdim.Maksat onları da öğrenmek :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

daha.net e yanaşma derim.Domain fiyatları biraz fazla :)

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Valla kardeş benim resim indirme sitem var aylık 200 GB ı buluyor trafik, 1. yılından sonra turhost ile çalışmaya başladım hala da turhost'tayım, bi sıkıntı yok hali hazırda. 3 yıldır adamlarla çalışıyorum.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Özkula olarak yüksek performanslı ürünlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Detaylar için https://ozkula.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

tarzzamani

Asistan
Reaksiyon puanı
35
yaklaşık 6-7 yıldır natro ile çalışıyorum bazı sorunlar yaşadım. Kupon kodu bulması zor bir firma. zaman zaman dolar yükselince pahalılaşabiliyor. Bu yüzden biraz sorun yaşadım. Onun haricinde destek konusu ve performansı çok iyi :thumbup1:

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Natro kullandım diğer hostingleri unuttum

dj_alper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şuan itibariyle hosting.com.tr'ye geçmiş bulunmaktayım. Şimdilik sıkıntı yok :) Yalnız müşteri paneli çok tuhaf geldi bana.Her şey elinizin altında değil.Ya da alışmışız diğerlerine bu zor geldi :)

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Forumda ki bir çok kişi ile aynı firmadan hizmet alıyoruz demek ki benimde hostinglerim natro da sıkıntılarını görmedim şimdilik iyi gidiyoruz. Özellikle panelleri ve desteklerini çok beğeniyorum helal olsun çok mütevazi çalışan personelleri var.

burrak3448

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Natro'nun kurumsal pro plan hosting'ini kullanıyorum 10 sitem var hiçbirinde sıkıntı yaşamadım rahatça kullanabilirsiniz.

ahmetcim

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
sadece yorumlara bakarak almak çok mantıklı gelmyior bana. İhtiyaçlara göre kimin iyi olduğu değişir. En iyi hosting sayfasındaki incelemden sonra hostgator'dan yana tercihimi kullandım. Ama tabi en başta dediğimiz gibi ihtiyacınıza göre belirleyin...

bluvia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 yıldır justhostu kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım . Sonuçta teknik desteğe erişiminiz ve onların size sunabileceği yardım çok önemli. Sorun yaşamadım dememin sebebi de bu. Wordpress kullanıyorum sitemde ve zaman zaman plug inlerden kaynaklanan sıkıntılar oldu ve kısa sürede yardımları ile çözüldü ( her ne kadar plugin kaynaklı sorunlara destek vermek zorunda olmasalarda yardımcı oldular ) . Kısacası tavsiye ederim .

Professional Web Hosting from Just Host

ladymelek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şahsen ben 3 site yapmış biri olarak ben bu firmayı tercih ediyorum.Üstelik burdakiler gibi sınırlandırmada yapmıyor özellikler full pro'dur yani.

http://www.arvixe.com/

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
İnsanların blog okuduğu , karşılıklı bağlantı değişiminde bulunduğu , iyi bloggerların para kazandığı zamanlar turhostta blog tarzı web sitem vardı , gayet memnundum , ta ki bir firmanın ücretli tanıtımını yapana kadar , google bana fena kızmıştı pagerankım 0 ' a düşmüştü. O gün sempatik turhost yetkilisi hanım ile konuşup dert yanmış ve kapatmıştım sitemi. Bu da böyle bir anımdır.