Bu konuyu okuyanlar

Tuğ-han

Doçent
Katılım
29 Ocak 2018
Mesajlar
973
Reaksiyon puanı
482
Puanları
63
SEO Hosting Nedir?
SEO Hosting, kullandığınız barındırma hizmetindeki IP adresinin sunucu üzerinde yer alan diğer web sitelerinden farklı olmasıdır. Bu sayede vereceğiniz link çıkışları çok daha etkili olabileceği gibi web siteniz o sunucu üzerinde yer alıp spam çalışmaları yapan internet sitelerinden minimum etkilenecektir.SEO, web sitenize yapacağınız iç ve dış çalışmalardan oluşur. Tabi ki alan adının yaşı ya da bu gibi diğer unsurlar önemlidir. Ancak nereye giderseniz gidin, kime sorarsanız sorun web sitenizin hosting ile SEO arasındaki tek ilişkisi IP bloğu olacaktır. Bunun dışında herhangi bir avantajı söz konusu değildir.

SEO Hosting Çeşitleri Nelerdir?
-Shared Hosting (Paylaşımlı): Hosting türleri arasında en uygun fiyata alabileceğiniz, kullanıcılar arasında en çok tercih edilen hosting türüdür.

-Co-Location (Sunucu Bulundurma): Sunucu bulundurma hizmetinde ihtiyacınız olan hizmeti sunucu bant genişliği ya da trafik, varsa elektrik ücreti, talep ediliyorsa kurulum ücreti olarak temin edebilirsiniz.

-Reseller Hosting(Bayi): Paylaşımlı hostingin birden çok site için hesap açabileceğiniz versiyonu olarak özetleyebiliriz burada fark size ait bir limit dahilinde bir den fazla hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize açabilmenizdir.

-Dedicated Hosting (Kiralık Sunucu): Dedicated Sunucu kiralama, tüm detaylarıyla gerçekten bir sunucu kiralama işlemidir diyebiliriz. Size bir sunucu tahsis edilir. Genelde hosting satışı yapmak için bu tür bir hosting alınır.

-Cloud Hosting (Bulut Sunucu): Çok sayıda sunucunun birbiri ile bağlanmasından oluşan bir hosting servisidir. Hizmet veren sunucuların aynı veri merkezi içinde olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bir network ile birbirlerine bağlı olmaları yeterlidir. Cloud hosting işinde ise müşterinin tek sorumluluğu kendi uygulamasını kodlamak ve hosting ile ilişklendirmektir. Müşteriye herhangi bir sorumluluk kalmaz. Web sitesinin veya uygulamanın hangi sunucu üzerinde çalışacağını, hangi SQL veritabanını kullanacağını, işletim sisteminin ne olacağını müşteri tarafından belirlenmez ve bilinmez. Müşteri hosting firmasına yalnızca war (ROOT.war) dosyasını emanet eder.

SEO Hosting‘in Faydaları Nelerdir?
Gerçek bir SEO hosting aldığınız takdirde bu demek olacak ki web siteniz A CLASS bir IP adresi içerisinde yer alacak ve benzersiz bir blok sahibi olacak. Arama motorlarının gözünde çok daha kısa bir süre dilimi içerisinde otoriter kimliğine ulaşmanız mümkün olabilecek. Bunun dışında web sitelerinizin sürekli kesintiye uğramaması son derece önemlidir. Bu doğrudan firma ile alakalı bir durumdur ve SEO Hosting kavramı ile hiçbir ilgisi yoktur.

Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
SEO Hosting alırken dikkat etmeniz noktalar vardır. Bunlardan biri sunucunun hızıdır. Fiyatı uygun diye yavaş bir SEO Hosting tercih etmemelisiniz. Çünkü yavaş web siteleri hem ziyaretçiler için kötüdür. Hem de arama motorları için. Ziyaretçiler yavaş bir web sitenizde gezinmek istemezler ve bu onlara güvensi gelir. Arama motorları da siteleri indexlerken ve üst sıralara çıkarırken sitenin hızına büyük ölçüde dikkat eder. Bu sebeplerden dolayı SEO Hosting alırken normal hostinglerde de olduğu gibi hıza dikkat edilmelidir. Diğer bir konu ise lokasyonun Türkiye olmasıdır. Bu da SEO da önemli bir kriterdir.
Siber-Güvenlik.Pro
 

Son mesajlar

Üst