Hangi arama motorunu kullanıyorsunuz?(Nedenin yorumlarda belirtin lütfen.)

• Google

Kullanılan: 23 92.0%
  • Duckduckgo

Kullanılan: 4 16.0%
  • Yandex

Kullanılan: 1 4.0%
  • Bing

Kullanılan: 2 8.0%
  • Ask

Kullanılan: 0 0.0%
  • İxquick

• Startpage

• WOLFRAM ALPHA

• Kullanılan toplam oy
    25

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Hangi arama motorunu kullanıyorsunuz? Ve neden kullanıyorsunuz? Bu konuda bunu tartışalım.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Google ve Bing kullanıyorum. İkiside mükemmel. Herhangi bi sorun yaşamadım diyebilirim şimdiye kadar. İmkanları ve olanakları hem son kullanıcılara, hem de programcılara çok güzel kolaylıklar sağlamakta. Ayrıca ikisi de teknolojinin önde giden isimlerinden.

Tabii ki yeni firmalara da yer vermek lazım ama güven kolay kazanılmıyor. Zaten şimdiki bilişim piyasasında sattıkları da güven aslında. İnsanlar güvendiği markaları, programları vs. şeyleri tercih ediyorlar. Eskiden güvenmek zorunda kalırken, şimdi güveneceğimiz programları ve teknolojileri seçme fırsatımız veya fırsatlarımız var.

Saygılarımla

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bing ve Google kullanıyorum. Google' da seçenek çok fazla. Windows kullandığım içinde Bing kullanıyorum. Bing' in görselleri yeter.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Duckduckgo kullanıyorum. Sebebi de bu arama motorunun gizliliğe önem vermesi. Bu arama motorunu kullanmanızı öneririm. Bir şey aradığımda karşıma güzel sonuçlar çıkıyor. Bu arama motorunun sayfasında da seni takip etmeyen arama motoru yazıyor.
Adsız.jpg

Gizliliğe Önem Veren Arama Motoru DuckDuckGo --> Buraya tıklayarak anasayfasına gidebilirsiniz. Eğer anasayfasına giderseniz sayfayı aşağı kaydırmayı da unutmayın! :)
@errno @eronis

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Duckduckgo kullanıyorum. Sebebi de bu arama motorunun gizliliğe önem vermesi. Bu arama motorunu kullanmanızı öneririm. Bir şey aradığımda karşıma güzel sonuçlar çıkıyor. Bu arama motorunun sayfasında da seni takip etmeyen arama motoru yazıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 17527

Gizliliğe Önem Veren Arama Motoru DuckDuckGo --> Buraya tıklayarak anasayfasına gidebilirsiniz. Eğer anasayfasına giderseniz sayfayı aşağı kaydırmayı da unutmayın! :)
@errno @eronis
Seni takip etmeyen arama motoru derken nasıl oluyor bu durum? Diğer arama motorlarında olmayan bir özellik mi bu acaba?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Seni takip etmeyen arama motoru derken nasıl oluyor bu durum? Diğer arama motorlarında olmayan bir özellik mi bu acaba?
Anasayfasına giderek sayfayı aşağı kaydırırsanız anlayabilirsiniz demek istediğimi. :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Aradığım herşey olduğu ve arayüzde fazla reklam olmadığı için google

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

afedersiniz yanlış anlamış olabilirim. Sadece ilerisi bu olmasın diye. :)

Saygılarımla

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

size karşı değil o yazılanlar, ben düşüncelerimi aktardım. Ben olsaydım saklanma isteğim olsa neler yapardım diyerek size aktardım. Kendime yazdım desem kurtarma ihtimalim var mı ? :)

Saygılarımla

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Merhaba,

size karşı değil o yazılanlar, ben düşüncelerimi aktardım. Ben olsaydım saklanma isteğim olsa neler yapardım diyerek size aktardım. Kendime yazdım desem kurtarma ihtimalim var mı ? :)

Saygılarımla
Anladım. İyi günler. :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Bir yanlışlık olmuş arkadaşlar :) İnsanım hata yapabilirim . Kusura bakmayın tekrardan :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Aşırı şekilde yerli olduğu için geliyoo kullanıyorum. :p:D:tearsofjoy:

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Duck duck go ve google gerçi duck duck go ya !g ile yazınca googledan aratıyor.

Reaksiyon puanı
16,118
tren kaçtı hatta F1'de tur bindiriyor ömürlük google forever.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar ne yaparsanız yapın izleneceksiniz. Önemli olan izlendiğimiz değil nasıl izlendiğimiz o verilere uygun reklam verebilirler ama ya o verileri satarlarsa. işte o zaman sıkıntı.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Ekli dosyayı görüntüle 17527

@errno @eronis
Ben ana olarak Google kullansam da o arama motorunu seviyor ve kullanıyorum. Nedenleri, ilk olarak bir şarkı ismi arttığında sana direk şarkıyı veriyor. Google'da olmayan kullanışlı özellikleri var ama en önemlisini unutmayalım ! ÖRDEK ! :p

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17
bilimsel araştırmalar için wolphram alpha mükemmel bir uygulama tavsiye ederim. geri kalan zamanlarda tabiki de google bağımlısı olmuşuz nasıl bırakıcaz bilemiyoruz :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Duck duck go ve google gerçi duck duck go ya !g ile yazınca googledan aratıyor.
Sizin dediğiniz gibi Duckduckgo'ya !g yazdım ve enterladım. Daha sonrasında Google arama motorunun sayfası çıktı ama açılan sayfanın linki google.com değil encrypted.google.com. Yani şu site çıktı:
Google

Son düzenleme:

Evil7

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Klasik, google kullanıyorum :)