Hagi ve 3 Rumen Teşvik Primi Verdi [İTİRAF]

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Kocaelispor'un eski kalecisi Dumitru Stingaciu, 1998'de Fenerbahçe maçı öncesi Galatasaraylı Hagi ile üç Rumen futbolcunun kendisine 20 bin dolar teklif ettiğini ve maçı kazanmalarının ardından parayı aldığını söyledi

Dumitru Stingaciu

Kocaelispor'un eski kalecisi Dumitru Stingaciu'dan olay bir açıklama geldi. Rumen kaleci, 1997/1998 sezonunda Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı veren Galatasaray'dan Gheorghe Hagi ve 3 Rumen futbolcunun sarı-lacivertli takımı yenmeleri karşılığında kendisine 20 bin dolar verdiğini söyledi.

Sporturilor gazetesine konuşan Stingaciu, şu ifadeleri kullandı:

"1998'de Fenerbahçe’yi yenmemiz, Galatasaray’ın şampiyon olmasına yardımcı olacaktı. Hagi ve Galatasaray’dan diğer üç Rumen futbolcu bireysel inisiyatifleriyle, özel bir meblağ teklif ettiler. Maçı kazandık ve 20 bin dolar aldım."

O dönem Hagi'nin dışında Rumen futbolcular Popescu, Filipescu ve Ilie Galatasaray forması giyiyordu.

Stingaciu'nun bahsettiği 27 Mart 1998'de oynanan 28. hafta maçı, Kocaelispor'un 2-1 galibiyetiyle sona ermişti. Sezonun 28. haftasına lider giren Fenerbahçe'nin Kocaeli’ye deplasmanda yenilmesiyle Cim-Bom ezeli rakibini geçmişti.

Galatasaray o sezonu 74 puanla lider, Fenerbahçe 71 puanla ikinci bitirmişti.

Kaynak

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Zannımca Araştırılırsa ve Açık Yüreklilikle Zamanın Futbolcu ve Yöneticileri Açıklama Yaparsa Gs’nin Fb’den Daha Çok Şike Yaptığı Ortaya Çıkacaktır.

Bir Başka Örnek Gs’ye Lazım Olan 8 Averaj Puanı ve Alınan 8-0’lık Ankaragücü Maçı Akabinde Beşiktaşın Elinden Alınan Şampiyonluk ...

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Galatasaraylı Arkadaşlarımızın Yorumlarını Alalım ¿

Reaksiyon puanı
16,118
yalan haber spam gerçek değil şikenin mucidi Aziz amca.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
yalan haber spam gerçek değil şikenin mucidi Aziz amca.
Kaynak Habertürk e Ait Kaldıki Başkaca Haber Portallarınada Baktım
Aralarından En Bilindik En Güvenilir Olanı Habertürk Olarak Gördüğümden Böylece Paylaştım.

Kimin Mucit Olduğunu Bilmiyorum Ama Süper Lig’de Şikenin Babası Bana Göre Gs’dir Hemen Altında 2. Sırada Fenerbahçe Olduğu Yadsınamaz Bir Gerçektir.

Süper Lig’in Arşiv Görüntüleri Maalesef Fetöcüler Tarafından Silindi.
Bu Alanda Dünya Futbolunda Sezonlarının Tamamının Arşiv Görüntüleri Olmayan Tek Ülkeyiz.

Birileri Birilerinin (Gs veya Fb Farketmez) Yaptıkları Çirkinlikleri Örtpas Etti.

Silinmemiş Olsaydı Gs’nin Şampiyon Olduğu Sezonlarda Gırla Şike Yaptığı Hakemlerce Desteklendiği Açıkça Meydana Çıkacaktı. Burada Fenerbahçe Masumdur Demem Diyemem Zira Elektrik Kezintilerdinden Hakem Odası Baskınına Kadar Belleğimde Birkaç Olay Yok Değil.

Unutulmazlar Arasında Gaziantep İlk Yarıda 0-3 Önde İken Deli Gibi Top Oynuyorken İkinci Yarı Futbolcuların Ev Halkı Ölümle Tehdit Edilmiş Gibi Oyundan Kopmaları Akabinde 4-3 Yenilmeleri.

Spor Yazarları Bu Haber Doğrultusunda Tek Bir Kelime Etmemeside Bence Çok Manidar. Edende Savunma Modunda veya Konuyu Kapatma Eğilimli Olarak Teşvik Primi Adını Vermiş ve Normalmiş Gibi Laylaylom Havasında Türk Futbolseverleri Uyutmaya Çalışıyorlar.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
aldıkları nefes yalan.

Şikeci Fener Olsaydı ki Şike Yapmadığını Söyleyen Bir Fb’li Tarafsız Değildir Aynı Şekilde Gs Taraftarı İçinde Durum Böyledir Bana Göre Bu Ayrı.
Fakat Şikecinin Önde Gideni / Babası Fb Olsaydı Bugün Şampiyonluk Sayısında Fenerbahçe Önde Olması Gerekmezmiydi ¿

Edit : Erzurum Süper Ligdeyken 2-2 Kalınan Maçta Sana 2 Tane Var Kollaması
(Erzurum Lehine Penaltı) Gösterebilirim Artık Gerisini Sen Düşün.
Yani Dümen Hala Çevirilmekte ;)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Kocaelispor'un eski kalecisi Dumitru Stingaciu, 1998'de Fenerbahçe maçı öncesi Galatasaraylı Hagi ile üç Rumen futbolcunun kendisine 20 bin dolar teklif ettiğini ve maçı kazanmalarının ardından parayı aldığını söyledi

Dumitru Stingaciu

Kocaelispor'un eski kalecisi Dumitru Stingaciu'dan olay bir açıklama geldi. Rumen kaleci, 1997/1998 sezonunda Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışı veren Galatasaray'dan Gheorghe Hagi ve 3 Rumen futbolcunun sarı-lacivertli takımı yenmeleri karşılığında kendisine 20 bin dolar verdiğini söyledi.

Sporturilor gazetesine konuşan Stingaciu, şu ifadeleri kullandı:

"1998'de Fenerbahçe’yi yenmemiz, Galatasaray’ın şampiyon olmasına yardımcı olacaktı. Hagi ve Galatasaray’dan diğer üç Rumen futbolcu bireysel inisiyatifleriyle, özel bir meblağ teklif ettiler. Maçı kazandık ve 20 bin dolar aldım."

O dönem Hagi'nin dışında Rumen futbolcular Popescu, Filipescu ve Ilie Galatasaray forması giyiyordu.

Stingaciu'nun bahsettiği 27 Mart 1998'de oynanan 28. hafta maçı, Kocaelispor'un 2-1 galibiyetiyle sona ermişti. Sezonun 28. haftasına lider giren Fenerbahçe'nin Kocaeli’ye deplasmanda yenilmesiyle Cim-Bom ezeli rakibini geçmişti.

Galatasaray o sezonu 74 puanla lider, Fenerbahçe 71 puanla ikinci bitirmişti.

Kaynak
GS lı olarak şike konusunda GS dahil hiçbir kulübün masum olduğunu düşünmüyorum.Gs ında,Fb ninde,Bjk ında hepsinin bu tip pislikleri maalesef var.Ben futbolu eskisi kadar sevmiyorum.Çünkü futbol futbol olmaktan çıktı.