Hagi resmen Galatasaray'da! Rijkaard gönderildi!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Bende hatırlatayım kadroyu Hagi kurmuş,transferleri Hagi yapmış ve 14. hafta kendisi istifa edip kaçmıştır :)

Tabi hepimiz Haginin Bursasporda staj yaptığını ve asıl hedefinin Galatasarayı çalıştırmak olduğunu biliyorduk ama en azından bize sınıf atlattırır diye beklerken maalesef küme düştük :(

Burda kadroyu kendisi kurmadı problem yok o halde.

chaylak1

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Burda kadroyu kendisi kurmadı problem yok o halde.

Aynı sene kadroyu kendisinin kurmadığı Galatasaraya gidip Gaziantep ve Denizlinin ardında 6. oldu.Teknik direktörlüğü futbolculuğu gibi parlak olmadı maalesef ama umarım Türkiyeden ayrı geçen zaman içinde kendisini çok geliştirmiştir ve çöküşte olan Galatasarayı tekrar avrupa kupalarında söz sahibi yapar.Saygılar...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
O değil de bir nöbet daha bitti. :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Özledik valla. :D Ama Ocak'ta bayılacak duruma geliriz merak etme. :D

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
başka hoca mı yok? hagi geldi yine of ya

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Fatih Terim olsa daha iyiydi ama Rijkaard'dan iyidir yine de. Yuvana hoş geldin Karpatların Maradonası :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
internette ilginç bir istatistik dolaşıyor :)

Hagi Son 10 Yılda Galatasarayın Başına Geçmiş En Başarılı Teknik Direktör dür

Lucescu : Maç = 80 Galibiyet = 50 Beraberlik =16 Malübiyet = 14
Galibiyet Yüzdesi : %62.5

Fatih Terim 2. Dönemi : Maç = 83 Galibiyet = 43 Beraberlik = 16 Malübiyet = 24
Galibiyet Yüzdesi : %51.81

Hagi : Maç = 47 Galibiyet = 32 Beraberlik = 6 Malübiyet = 9
Galibiyet Yüzdesi: %68.09

Eric Gerets : Maç = 89 Galibiyet = 49 Beraberlik = 21 Malübiyet = 19
Galibiyet Yüzdesi : %55.06

Feldkamp : Maç 28 Galibiyet = 18 Beraberlik = 7 Malübiyet = 3
Galibiyet Yüzdesi : %63 ( Feldkamp değerlendirmesinde sadece lig maçları dahildir Avrupa maçlarını katmadım Avrupa maçlarını katarsak galibiyet yüzdesi %55 e falan düşüyor )

Skibbe : Maç = 37 Galibiyet = 20 Beraberlik = 9 Malübiyet = 8
Galibiyet Yaüzdesi : %54

Rijkaard : Maç = 67 Galibiyet = 37 Beraberlik = 15 Malübiyet = 15
Galibiyet Yüzdesi : %55

İstatistikler böyle diyor.

Üstelik Hagi nin teknik direktör olduğu dönem kadromuz gerçekten çok kötüydü.

2003 - 2004 Sezonun 2. yarısında göreve gelmişti 2. yarıda 13 Maçta 8 Galibiyet 2 Beraberlik 3 malubiyet almıştı sezon ortalamasının çok üstündeydi o sezonu 6. sırada bitirdik ancak bunun sebebi ilk yarıda Fatih Terim in aldığı puan kayıplarıdır.

Ertesi sene 100. yılımızda yine çok kötü kadroya rağmen 76 puan topladı ligi 3. bitirdik ancak şampiyon Fenerbahçenin 80 puanı vardı yani arada pek fark yoktu .
Şampiyonluğu kaybetmemize rağmen sezonu eli boş kapatmamış 5-1 lik Türkiye Kupasıyla sezonu kapamıstık. Hagi tüm bunların yanında alt yapıya önem vermiş Arda Uğur Uçar gibi alt yapıdan futbolcuları A takıma alıp onları keşfeden kişi olmuştur. Bi sonraki sene alınan şampiyonluğun mimarlarından biridir.

Haginin 2005 te çok kötü kadroyla aldığı 76 puanı geçen sene alsak şampiyonduk. Bursaspor 75 Fenerbahçe 74 puanla bitirdi geçen sene ligi. Geçen seneki kadro Hagi nin elinde olsa ve sakatlıklar olmasa bence Hagi 85 puanı bile görebilirdi belkide .

Bunların yanında en çok yakındığımız durumlardan biri olan Derbi konusunda ise Hagi diğer hocalara göre oldukça başarılıydı. Beşiktaşla İnönüde 0-0 Berabere kalmış ( Beşiktaşın o sezon kadrosu bizden kat kat iyiydi ) Ali Sami Yende Beşiktaşı 1-0 yenmişti. Fenerbahçeyi ise ligde Ali Sami Yen de 1-0 yenmiş Kupa finalinde 5-1 yenmiş Kadıköyde ise zar zor 1-0 anca kaybetmiştir ( O sezon Fb nin kadrosuyla bizim kadromuz arasıdna dağlar kadar kalite farkı olmasına rağmen )

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Altyapıda çok yetenekli olduğu söylenen Berkin, Cem Sultan, Cumhur, Emirhan gibi oyuncularımız var. Tabii bir de Emre Çolak ve Musa var. İnşallah Hagi bu gençleri oynatır, ben Hagi'ye güveniyorum. Bizi Ayhan, Barış, Mustafa süper üçlüsünden kurtaracaktır :D

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
ben bu filmi bir kez daha izlemiştim sanki
gs yönetimi hoca değiştiriceğine bence o koltuklardan artık kalkmalılar
ya şundadır ya bunda der gibi her başı sıkışınca
önce fatih terime sonra hagiye gel bizi kurtar demek
ne kadar doğrudur tüm gs camiasının eğri oturup doğru düşünmesi gerekmektedir

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Hayırlı olsunda eski tas eski hamam yani :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Fenerbahçe de hep Daum'u getiriyor ya başı sıkışınca bir kere de biz Hagi'yi getirelim ne var yani? :)

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bişey yok, yok da o yüzden iki kulüpte yerinde sayıyor yıllardır :) :D

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Patr'10' geldi!
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Gheorghe Hagi İstanbul'a geldi.

Sarı-kırmızılı kulübün Frank Rijkaard'ın yerine göreve getirdiği Rumen teknik adam, sabah saatlerinde geldiği İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin ''Türkiye'yi özlediniz mi?'' sorusuna ''Evet, çok özledim'' diye yanıt verdi.

Hagi, bugün saat 15.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda Galatasaray Kulübü ile sözleşme imzalayacak.

http://www.ligtv.com.tr/?r=1&hid=80591

391076898565.jpg

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

[video=youtube;WDUrYMYyPOI]http://www.youtube.com/watch?v=WDUrYMYyPOI[/video]

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bence saydığınız sebeblerin yanında bir şık daha yer almalı oda
gs her başı sıkışınca aman fatih hoca gel kurtar bizi denmesinden dolayı kabul etmiyor olabilir
tabi bu benim nacizane düşüncem

Evet sıkışınca Hagi çağırılmamalı belki ama bu aynı zamanda Fener'in her sıkıştığında Daum'a sarılması gibi değil mi? O yüzden kendimize bakalım ilk önce.
Zaten bizim ülkede büyükler ne zaman kötü gitse ya Terim gelsin ,ya Denizli gelsin ya Lucescu gelsin ya da Şenol hoca gelsin ya Daum gelsin ,ya da Hagi gelsin ,dünyada bunlardan başka hoca yok zaten en iyisini biz biliriz bugünü kurtarırsak yeter yarına Allah kerim.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben bir tek hagi nin Atletico bilbao ya attığı son dakika golünü bilirim onu söylerim...:)Ne goldü beaaa...Sesim kısılcaktı nerdeyse...:D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hagi'nin Monaco'ya attığı golü tek geçerim. :)

[FLASH]http://www.youtube.com/v/pvTCbDdCD1o?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash[/FLASH]

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Monaco'ya attığı gol muhteşem gerçekten. :)

Bu arada imza törenini internetten canlı olarak izleyebileceğimiz bir yer var mı acaba?

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Hagi Galatasaray'da ne yapar?

Hıncal Uluç - Sabah

Galatasaray'da Hagi herkesin içine sinmeyecek. Ama ben başından beri yaşananların bir tezgah olduğunu düşünüyorum. Adnan Polat, kankası Adnan Sezgin'i feda etmemek için Galatasaray'ı feda etti. Kulübü, Adnan Sezgin'i kabul edecek birine mahkum etti. Camiadan yükselecek itirazları önlemek için de Fatih Terim ve Hakan Şükür senaryoları başarıyla sahneye kondu. Ben, Fatih Hoca'nın neden "ailevi sebepler" açıklamasını yaptığını anlayamadım. Bir Galatasaraylı olarak kibarlığından ve başkana saygısından olabilir. Ama bence gerçek değil. Adnan Polat- Adnan Sezgin tezgahının bütün camiaya açıklanması lazım.

Bence Galatasaray ikinci bir Rijkaard olayı yaşayacak. Hagi de, Rijkaard gibi dünyanın en büyük futbolcularından biri. Ama teknik direktörlük yaşamı fiyaskolarla dolu. Galatasaray ve Romanya Milli Takımı dahil, görev aldığı her takımdan neredeyse kovularak ayrılmak zorunda kaldı. Ve uzun zamandır işsiz. Hagi, Galatasaray'ı teknik direktörlük konusunda bir son şans olarak kullanmak istiyor. Kaybedecek bir şeyi yok. Zaten dünya piyasasında teknik direktör olarak değeri yok. Başarılı olursa dönüş yapabilir. Onun için iyi bir fırsat. Ama zaten dibe vurmuş Galatasaray'ın bir Hagi kumarı oynama şansı olmamalı. Ne yazık ki; Adnan Polat, Adnan Sezgin'e razı olacak başkasını bulamadı. Özellikle tribündeki taraftarın Hagi aşkını, bu kriz döneminde kullanmayı, Ali Sami Yen'deki maçlarda kendisinin ve Adnan Sezgin'in aleyhinde yapılacak kötü tezahüratları engellemeyi düşündü. Bunlar bir Galatasaray Başkanı'na yakışmayacak küçük hesaplar. Ama ne yazık ki Galatasaray yönetiminde ve Galatasaray kongresinde bu kafaya baş kaldıracak tek kişi yok.

Bağış Erten - Radikal

Düşünün, yurtdışındasınız. Konu futboldan açıldı. Soruyorlar Del Bosque niye gitti? Peki Aragones? Zico? Gerets? Tigana? Tam olarak neden gitmişlerdi, hatırlıyor musunuz gerçekten? Hepsi aynı nedenden gibi gelmiyor mu?

Uyumsuzluk! Bu kadar mı yani? Bu, şuna benzemiyor mu? Varsayalım köklü bir üniversitenin rektörüsünüz. Yurtdışından çok kıymetli bir idare hukuku profesörü getiriyorsunuz. Adam derslere girmeye başlıyor ve görüyor ki altyapı yok, çalışma şevki yok, pratik bilgiler zayıf. İdari eylemle işlemi ayıramayan, yan yana durmayı başaramayan öğrenciler var. Haliyle toparlamak için hamle ediyor.

Bu sefer de “Hocam bunlar çalışmayı sevmez”, “Hocam bunlar not tutmazlar”, “Hocam bunlara zor şeyler anlatma, kolaylıkları göster” diye yakınıyorsunuz. Ama adam bildiğini okudukça sınıf geri kalıyor. Derse küsenler mi istersiniz, ispiyoncular mı, ‘sakatlananlar’ mı... Hepsi gırla. Sonra diyorsunuz ki “Hocam biraz bu öğrencilerin huyuna suyuna göre ders anlatsan. Kazanmaya çalışsan.” Adam hık mık ettikçe, fermanı yazıyorsunuz: “Malzeme bu. Buna konuş.” Bu durumda hoca giderek yabancılaşıyor, öğrenciler de dökülüyor...

Ne yaparsınız? Öğrencilere hocanın kariyerini daha iyi anlatıp, onları hocanın tornasına girmesi için yönlendirir misiniz? Yoksa “Bize Türk hoca lazım. Nasılsa anayasayı bir kez delince bir şey olmuyor. Bize Türk hukukunun alengirini bilen, avukatlığın çakallıklarını öğretecek biri gerek” mi dersiniz? Hangisini tercih edeceğiniz bakışınızı da belirlemez mi?

...Şef aşçı Del Bosque’den kasap, tatil köyü müdürü Tigana’dan animatör, lise müdürü Aragones’ten beden hocası olmasını, bir zamanların yeni cerrahı, şimdinin ordinaryüsü Hiddink’ten tavuk kesmesini istiyorsunuz. Olmuyor. Olmayacak. Siz değişmedikçe, siz yöneten koltuğuna oturdukça onlar alkışlarla gelecek ve ıslıklarla gidecek. Gidenlerin kariyerine bakılırsa zarar gören de bir tek siz olacaksınız. Garip olan şu: Kovulanların başarı çıtasını nereye yükselttiğini görünce Türkiye’den kovulmak antrenörler için kariyer planlamasının önemli bir parçası haline gelecek. “Türkiye’den kovulduysan kesin büyük antrenörsün.”

Diyoruz ki Rijkaard ve diğer kovulan kariyerli meslektaşları Türkiye’yi anlamadı. Türk futbolcusunu tanıyamadı. Üşenmedim baktım, bu adamlar kimleri anlamış da bizim Servet’i, Hasan Şaş’ı, Selçuk’u, Ümit Karan’ı, İbrahim Akın’ı, Alex’i anlamamış? İşte kovduğumuz hocalarla başarılı olmuş, ya da onların yetiştirdiği kimi isimler: Del Bosque: Seedorf, Guti, Anelka, Figo, Zidane, Makalele ve İspanya forması giyen niceleri... Aragones: Xavi, Iniesta, David Villa, Torres, Puyol, Casillas ve daha kimler kimler... Tigana: Trezeguet, Henry, Alou Diarra, Saha... Daum: Ze Roberto, Michael Ballack, Emerson, Neuville, Nowotny... Rijkaard: Xavi, Iniesta, Eto’o, Messi, Ronaldinho ve silah arkadaşları... Dikkatinizi çekerim, bu 72 milletten gelen adam arasında huzursuz ve uyumsuz yapısıyla nam salmış Anelka, Seedorf, Makalele, Henry, Ballack, Neuville, Eto’o gibi isimler var. Ama bizimkiler kimselere benzemez değil mi?

Hasan Şaş - Habertürk

Fatih Terim kısa vadede başarı için en doğru tercih olurdu. Ülkeyi tanıyan, futbolcuların yapısını bilen, medyayla ilişkileri olması gerektiği gibi yürütebilen, seyirciyle doğru diyaloğu kurabilen Terim'in ikna edilememesi bu açıdan iyi olmadı.
Terim dışında hangi hoca gelirse gelsin, bu denli kötü olunmasa da sezon sonuna kadar sıkıntıların devam edeceği kesindi. Hagi hamlesi ise çok doğru, şu anda Terim'den sonra gelebilecek en iyi isim diyebiliriz. Hagi, Galatasaray'ın yapısını bilen, iç disiplini sağlayabilecek, taraftar tarafından sevilen, futbol anlayışı üst düzey bir isim.
Hagi'nin en büyük eksisi, çabuk sinirlenmesi. Olaylara geniş çerçeveden bakamıyor, kendisini bu yönde geliştirmeden başarılı olması mümkün değil. Ama 2005'ten bu yana 5 yıl geçti, bu eksik yönünü tamir ettiğini varsayıyorum. Eğer öyleyse mutlaka başarılı olacaktır. Ama taraftar 3-4 hafta içinde düzelme beklemesin... Bu sezon Galatasaray'ın ligi ilk 2-3 içinde bitirmesi başarı olur.

Yeni taktikte topla arası çok iyi olan ve santrafor arkasında görev yapacak kişi büyük ihtimalle Arda olacaktır. Misimovic, bu şekilde oynamaya devam ederse kendisine ilk 11'de yer bulamaz. Eğer Bosnalı yıldız çok formda bir hale gelirse Arda'nın yerine 10 numarada kullanılabilir. Bu durumda Arda sol tarafa kaydırılacaktır. O zamana dek kanatlarda Kewell ve Pino görev yapacaktır. Hagi'nin orta sahada tercih edeceği diğer iki isim ise defansif özellikleri bünyesinde barındıran futbolcular olacaktır. Yani bu stratejide Elano'ya yer yok.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ama biz de Galatasarayız!

Galatasaray'da yepyeni bir dönem başlıyor. 2004-2005 sezonunda sarı-kırmızılı takımı çalıştıran efsane 10 numara Gheorghe Hagi bir kez daha göreve geldi. Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda Hagi ve yardımcısı Tugay Kerimoğlu Galatasaray Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan'ın da hazır bulunduğu imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

ŞARDAN FATİH TERİM GERÇEĞİNİ AÇIKLADI!

İlk olarak söz alan Yiğit Şardan, "
Yeni teknik direktörümüz Gheorghe Hagi ve yardımcısı da Tugay Kerimoğlu'dur Hagi'ye 'Yuvana hoşgeldin' diyorum" dedi.

Şardan sözlerini şöyle sürdürdü: "Rijkaard ile yollarımızı ayırmaya karar verdiğimiz noktada tüm alternatiflerimizi gözden geçirdik. Bize önerilen bir çok isim oldu, yerli ve yabancı. Bunların içinde bir çok ünlü isim de vardı. Biz
yönetim olarak sezon ortasında bu takımı içimizden birisi devralmasını istedik. Türkiye'yi, futbolcusunu ve koşullarını bilen biri olmasını istedik. Biz sadece iki isim üzerinde mutabık kaldık, birincisi Fatih Terim, ikincisi Hagi'ydi. İlk olarak Fatih Terim'e teklif yapmamızın sebebi kadromuzdaki bir çok oyuncuyu iyi tanımasıydı.

Salı gecesi ve çarşamba günü iki görüşme yaptık. Salı günü görüştüğümüzde öncelikle Adnan Sezgin'in Fatih Terim ile görüşmesiyle başlamıştır. Terim, bizden 12 saat süre istedi. Çarşamba günü iki saatlik bir görüşme yaptık, Fatih Terim ailemle görüştüm ve benim Türkiye'de çalışmamı istemiyorlar. Çünkü her çalıştığım dönemde çok yıpratıldım diyerek, teklifi kabul etmedi. Söz edildiği gibi Adnan Sezgin yüzünden Fatih Terim'in görev almaması tamamen yanlıştır. Bize olmadık şartlar koştu, Adnan Sezgin ile çalışmak isetmediği yönündeki haberlerin hepsi yalandır.

Aynı gün Hagi ile görüştük.
Telefondaki görüşmemiz olumlu geçti, daha sonra da Adnan Sezgin'in yürüttüğü sürecin sonunda Hagi ile anlaşmaya vardık. Hagi'nin içimizden biri olan Tugay Kerimoğlu ile çalışmak isteyip istemediğini sorduk. Hagi de buna olumlu görüş bildirdi, Tugay'la birlikte iyi işler yapabiliriz dedi. Tugay Hoca da ben sorumluluktan kaçmam her sorumluluğu alırım dedi ve olay netleşti. Bunun dışında yazılan her şey yalandır."

HAGI DERBİ İÇİN NE DEDİ?

Daha sonra sözü alan Hagi, "İlk önce herkese hoşbulduk diyorum. Sizin bu kadar sayıda burada oluşunuz bir şeyleri ifade etmek içindir. Demek ki Türkiye'de yaptığım şeyler unutulmadı ve beni sevdiğiniz için buradasınız. Türkiye'de futbolculuk dönemimde kısa sürelik Galatasaray'ın başımdaki dönem unutulmadığını düşünüyorum. Tekrar teşekkür ediyorum.

Zor bir durumda Galatasaray'ı seçmemin nedeni; 1996'a seçme nedenimin aynısıdır. Çünkü Galatasaray
büyük bir kulüptür. Türkiye'nin en iyi kulüplerinin arasında yer almaktadır ve Avrupa'da yer almaktadır. Benim için büyük bir rekabet olacak. Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak büyük bir şereftir. Zor bir dönem olduğunu çok iyi biliyorum. Ama elimden gelenin en iyisini yapacağım. Galatasaray'da potansiyel olmadığını düşünseydim buraya gelmezdim. Ama bence Galatasaray'ın potansiyeli var buna inanıyorum ve bunun için buradayım. Ümit ederim Galatasaray'da ilk olarak görev yaptığım dönemden daha iyisini yaparım, ilk senede. İkinci senede ise inşallah Avrupa Kupaları'nda oynarız.

Tugay'a benim yanımda olduğu için çok teşekkür ederim. Futbolculuk dönemimdeki en iyi arkadaşlarımın arasında yer almaktadır. Benim gibi ve diğerleri gibi bir şampiyondur. Bu evin insanlarıyız, bu evi çok iyi biliyoruz. Bütün bu
güvenimizi oyunculara taşıyacağımızı düşündüğüm için buradayım.

Tugay'la birlikte ve diğer teknik ekiple derbiye kalan iki günde çok fazla şeyler yapmamız gerekiyor. Oyuncuların hem fiziksel hem de mental olarak durumlarını öğrenmem gerekiyor. Tabi Galatasaray adı geçiyorsa her zaman kazanmak gerekmektedir. Mücadele etmek için sahaya çıkacak, ne yapmamız gerektiğini biliyorum. Ama buraya sadece bir maç için gelmedim. Eve gerçekten ber derbi maçıdır, oraya çok güzel işler başarmaya gidiyoruz. Oradan 3 puan çıkarmak istiyoruz. Tabii ki bunun arkasında Galatasaray'ın tarihi ve değerleri var. Benim buraya gelişim genel bir iş yapmak içindir, bir maç için değil. Benim felsefemi uygulayarak iş yapmak istiyorum. Ve zaman içinde en iyi şekilde Galatasaray'ı üst sıralara taşımak istiyorum. Bunun için geldim. Ligde her maç önemlidir. Fenerbahçe ile sahasında oynanacak her maç zor geçmiştir. Fenerbahçe'ye saygımız büyüktür ama biz de Galatasarayız.

Sporx

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Gheorghe Hagi: Hagi budur, Hagi çalışır.

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:05 ----------

Hagi: "Galatasaray'dan ne zaman teklif gelse, kacinilmaz olarak geri ceviremiyecegim bir seydir bu. Galatasaray benim yuvam"

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

Hagi: "Oglumun dogumgununde imza attigim icin Galatasaray'a cok mutluyum. Oglumun dogumgunun burada GS'layim, ne kadar sevdigimi anlayin" :wub:

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bu saatten sonra ne denilirse bos.. basarilar dilerim ins toparlar cimbomum...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
B_8238_b.jpg

spacer.gif

Gheorghe Hagi: Yuvama Geldim

Yeni Teknik Direktörümüz Gheorghe Hagi, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen bir basın toıplantısıyla 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. İmza törenine Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan ve Teknik Direktör Yardımcısı Tugay Kerimoğlu katıldı.

Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenen imza töreninde ilk olarak söz alan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, "Çarşamba itibariyle Rijkaard'la anlaşmamızı sonlandırdık, dün itibariyle yeni teknik direktör olarak Hagi'yi ve yardımcılığına da Tugay Kerimoğlu'nu getirdik. Son bir kaç gündür basında yer alan konular hakkında sizleri aydınlatmak istiyoruz. Hagi’ye yuvana hoş geldin diyorum. Sözleşmemiz 2011-12 sezonu sonuna kadardır. Bunun temel sebebi de bizim yönetimimizin de görev süresinin bu zamanda dolmasıdır. Arzumuz burada başarılı olması ve kalmasıdır" dedi.

Yiğit Şardan konuşmasında şunları söyledi:

"Rijkaard’la ayrılmaya karar verdikten sonra tüm alternatifleri gözden geçirdik. Bize önerilen bir çok isim oldu, yerli ve yabancı... Bunların içinde yakından tanıdığınız bir çok isim vardı. Biz yönetim olarak sezon ortasında içimizden birisi olmasını düşündük. G.Saray’ı çok iyi bilen, Türkiye koşullarını bilen, Florya’da yolunu kaybetmeyecek birisiydi. Bu isimleri araştırırken 2 isim arasında mutabık kaldık. Bunlar Hagi ve Terim’di. İlk teklifi Fatih Terim'e yapma sebebimiz yakın zamana dek milli takımda hoca olması ve oyuncularımızın son performansını iyi şekilde bilmeseydi.

Fatih Terim ile Salı gecesi ve Çarşamba konuştuk, ben ikisinde de bulundum. Süreç Salı günü Adnan Sezgin’in Terim’le görüşmesiyle başladı ve kendisi bizden 12 saat süre istedi. Çarşamba günü Polat Otel'de bir konuşma daha yaptık. 2 saat sürdü. 5 dakikası aslında teknik direktörlük konusuydu. Terim bize, "Ailemle konuştum, kızlarım ve eşimle. Benim Türkiye’de çalışmamı istemiyorlar. Çok yıpratılıyorum. Bu teklifinizden onur duydum ama kabul edemiyorum" dedi. Kalan 1 saat 55 dakika ise 3 Galatasaraylının konuşmasıydı. Gazetelede yer aldığı gibi Adnan Sezgin nedeniyle gelmedi konusu konuşulmadı, ima dahi edilmedi. Bize olmadık şartlar koştu ve Sezgin’le çalışmak istemedi konusu yanlış ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Aynı gün 2 alternatiften diğeri olan Hagi’yle görüştük. Telefondaki konuşmamız olumluydu ve Adnan Sezgin'in yürüttüğü görüşmelerle anlaşmaya vardık. Tugay’ın yardımcısı olması konusunda ise, "Kendisini iyi tanıyorum ve G.Saray’da iyi işler yapabiliriz" dedi. Bunun üzerine Tugay Hoca ile görüştük. Kendisi de "Ben sorumluluktan kaçmam, her göreve hazırım" dedi. Bunun dışında yazılan ve söylenen her şey yalandır."

"Başarısızlığı Rijkaard’a bağlamıyoruz.. Ortada bir gerçek var, 67 maçlık dönemin sonucunda G.Saray futbol takımının iyiye değil, kötüye gittiğini tespit ettik. İyiye giden, bizi tatmin eden bir görüntü olsaydı bu ilişkiyi sonlandırmazdık. Biz taraftar gibi düşünüp iki maç kaybetti diye teknik direktör değiştiremeyiz, bizler bu kulübü yöneten kişileriz. 67 maç sonunda iyiye gidiş olmadıysa demek ki bir yerlerde kimya tutmamıştır. Teknik kadro da ister istemez sportif başarı gelmeyince sorgulanan durumundadır. Bu çok doğal. Çünkü biz başarıya endeksli,;her sene, her kupada, her zaman başarı isteyen bir kulübüz."

Şardan, eski futbolcumuz Hakan Şükür ile ilgiili bir soruyu da şöyle yanıtladı:

"Hakan Şükür’ün de tekrar profesyonel olarak kulübe kazandırılması gibi bir düşüncemiz var. Yalnız basında G.Saray Başkanı, Şükür’ün ayağına gitti gibi şeyler yazıldı. Hakan Florya’ya çok yakın. Düşüp sakatlanmış ve ayağının kırıldığı haberi geldi. Başkan her şeyden önce geçmiş olsun için gitti. Ama bu da çarpıtıldı. Hakan Şükür de Hagi ve Tugay gibi bu kulübe mal olmuş biridir. Bu yöndeki çabalarımızı da sürdüreceğiz. Bizim arzumuz da Hakan Şükür’ün bu kulübe bir şekilde kazandırılması yönündedir."

Daha sonra Gheorghe Hagi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Zor bir durumda G.Saray’ı seçme nedenim, 1996’da seçme nedenimle aynıdır. Oyuncuyken de aynı nedenle seçtim; G.Saray büyük bir kulüptür, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük kulüpleri arasındadır. Her zaman söylüyorum; G.Saray’da teknik direktörlük yapmak büyük şereftir. Zor ve hassas bir dönem olduğunu biliyorum. Elimden gelen her şeyi yapacağım. Potansiyel olduğunu düşünmesem buraya gelmezdim. G.Saray’ın potansiyeli var, buna inanıyorum, bunun için buradayım. Ümit ederim ilk kez geldiğim dönemden daha iyisini yaparım. Ya da en azından o dönemde yaptıklarımızı yaparız. Bu ilk sene için. 2. sene için de umarım Avrupa Kupaları'nda oynarız. Çünkü geçen sefer de bir şanssızlık yaşadık. Tugay’a yanımda olduğu için teşekkür ederim. O dönem oynadığım oyuncular arasında en iyi arkadaşlarımdan biriydi. Biz bu evin; yuvanın insanlarıyız, bu evi çok iyi biliyoruz ve bütün bu güvenimizi de oyuncularımıza taşıyacağımızı düşünüyorum, bunun için buradayım”

"Tugay’la birlikte ve diğer teknik ekiple çalışma sürecimiz içerisinde çok fazla şey yapacağız. Oyuncuların fiziksel ve mental yönden durumlarını öğrenmem gerekiyor. Galatasaray adı geçen her yerde kazanmamız gerekiyor. Mücadele edeceğiz ve kazanmak için çıkacağız. Ama ben bir maç için gelmedim. Evet bu bir derbi maçı. Orada güzel şeyler yapmak ve bu maçtan 3 puan çıkarmak istiyoruz. Bunun arkasında G.Saray tarihi ve her şeyi var, ama benim buraya gelişim genel bir iş yapmak. Benim konseptimi-felsefemi uygulayarak işler yapmak istiyorum. Zaman içerisinde G.Saray’ı en üst düzeye getirmek için çalışacağım. Ligde her maç önemli. Fenerbahçe’nin sahasında oynanacak olan bir maç her zaman zor geçmiştir. Fenerbahçe’ye saygım her zaman büyüktür. Ama biz de Galatasaray’ız. Kazanmak için mücadele edeceğiz.”

"Buradaki sorunları çok iyi biliyorum. Benim felsefem bellidir. Çok iyi bir kolektif uyum oluşturmaya çalışacağım. Oyunculara güvenim sonsuz. Ancak onların da her zaman takım için oynamalarını istiyorum. Gerçek bir takım, takım olarak sahaya çıkar, oynar ve şampiyon olur. Önemli olan takıma bu ruhu kazandırmak. Buraya gelip zevkle çalışacağım. Beni çok iyi tanıdığınızı düşünüyoum. Organize, disiplinli bir takım kurmak istiyorum. Sahada en iyi şekilde çalışacak bir takım kurmak istiyorum. Her maça kazanmak için çıkmak zorundasınız. Hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum."

"Akademi şu an yeni doğan bir çocuk gibi. Öncelikle Tugay’la A Takım'da yapmamız gereken işlere bakmalıyız. Ama sadece şunu hatırlatmak istiyorum ki, bir önceki görev dönemimde 7 ay çalışmadan sonra Göteborg’a karşı 4-0 kazandık ve PAF takımdan 9 tane oyuncu vardı. Dolayısıyla her zaman bir gözüm de orada olacak. Bizim gözümüz orada olacak ama her şey onlara bağlı. Onlar iyi çalışır ise, bugün G.Saray’da kaptan olan Arda gibi yeni Ardalar yetişeceğine inanıyorum.”

"İmza atarken G.Saray kulübüne imza attım. Galatasaray’ın bana ihtiyacı olduğu her zaman hazırım. Zevk ve heyecanla buraya geldim. Galatasaray’da her zaman baskı altında çalışıyorsunuz. Çünkü 1 numara olmak kolay değil. Bu büyük bir baskı demektir. Bununla yaşıyoruz ve Galatasaray’da gün geçtikçe daha iyi şeyler göreceksiniz. Biz de bunun için çalışıyoruz. Ben ayrıldıktan sonra benim kurduğum takım şampiyon oldu. Demek ki Hagi iyi işler yaptı. Hagi budur, Hagi iyi çalışır. Ben ayrıldıktan sonra Galatasaray daha alt seviyelere düşseydi çok üzülürdüm. Demek ki çok güçlü ve iyi bir grup bıraktım. Benimle beraber yapılan çalışmadan şampiyon çıktık."

"Arda’yla konuşacağım. Durumuna bakacağım, nasıl hissettiğini soracağım. Takıma bir an önce dönmesini istiyorum. Çünkü takımın ona ihtiyacı var. Ama sabırlı olmalıyız. Çünkü en iyi şartlarda dönmeli. Genç ve geleceği parlak bir oyuncu. Kendisine zamanında yardım ettiğimiz için, bu yardımı da şimdi biz bekliyoruz"

"Yaptığımız her şeyi taraftar için yaptığımızı söylemek istiyoruz. Taraftar her zaman mutlu ve memnun olmak istiyor. Çok iyi bir taraftarımız var. Her zaman iyi futbol gören bir taraftar. Onlar da biliyor ki her zaman güzel futbol oynamak çok zor, bazen sonuçlara bağlı oynamak da gerekiyor. Çünkü rekabetçi bir takımız. Takımlar bir günde yaratılmaz. Benim futbolculuk döneminde de bir günde yaratılan bir takım olmadı. Çok iyi bir performansa, uluslararası başarıya ulaşmak için bir ya da iki seneye ihtiyaç var. Ama her zaman taraftarı bekliyoruz. Ama onlara şunu söylüyorum, istedikleri gibi; sahada her şeyimizi vereceğiz.

"30 senelik kariyerimden sonra bu noktanın benim en önemli nokta olup olmadığını söyleyemem. Kariyerimde bir çok önemli noktadan geçtim. Ama buna bakacağız"

"Buradaki kadroyu çok iyi bilmem gerekiyor, onlar hakkında bilgi toplayacağım ve göreceğim. Devre arasına kadar izleyeceğiz ve sonra toplanacağız. Kim gelecek, kim gidecek; bunu o zaman göreceğiz"

"Birçok teklif aldım. Ancak Akademi projem için hepsini reddettim. Sezon ortasında hiçbir takımı devralmam. Romanya’nın en iyi takımlarından da teklif aldım, bunu Rumen gazeteciler de biliyor. Yurtdışından gelen teklifleri de reddettim. Ama burayı kaçınılmaz bir fırsat olarak gördüm. Galatasaray benim ailemdir, yuvamdır, aynı zamanda sözleşme konusunda da anlaştık. Hayatta bazen dinlenmek de var. 30 senelik çalışmadan sonra bu nedenle teknik direktörlük kariyerimde ara verdim."

“G.Saray benim için önemli ki, oğlumun doğum gününde bile G.Saray için buradayım, oğlumun yanında değilim. “

"İlk yapacağım çalışma takımdaki oyuncuları görmek, ne durumda olduklarını görmek. Bunun analizini yaptıktan sonra neler gerektiğini, ne yapmamız gerektiğini yöneticilerle konuşacağız"

"Galatasaray, kariyerimde geçirdiğim en uzun dönemim. 7,5 sene buradaydım. Romanya’da bulunduğum sürede gazeteciler de her zaman "Türkler ve Türkiye seni daha çok seviyor" diyor. Benim için Romanya ve Türkiye eşittir. İki yerde de rahat hissediyorum.

"Zor olacağını biliyorum ama bunu bilerek geldim. Tek söyleyeceğim şey; çalışacağım, çalışacağım, çalışacağım.. Bir önceki döneme göre artı ve eksiler var mı bilmiyorum. Ben çalışmadan konuşmayı sevmiyorum. Sporcu önce çalışır ve yaptıklarıyla konuşmayı seçer..”

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Teknik Direktör Yardımcımız Tugay Kerimoğlu ise "Aslında fazla söylenecek bir şey yok. Hepimizin amacı G.Saray'ı bulunduğu zor durumdan en üst düzeye çıkarmak. Hagi’ye ve Yiğit Bey’e benim hakkımda söyledikleri için teşekkür ederim" dedi.

Konuşmaların ardından 1.5 yıllık sözleşmeye imza atan Hagi, basın toplantısının ardından yine taraftarların büyük sevgi gösterisiyle karşılandı.

B_3b73a2d1b7034ff8fc1212c37caff9c2.jpg

B_e055d925547922c2d249ec21b564a31a.jpg

B_f47fea2c0955cd19dc38bf6d05903458.jpg

B_148cd9bba6a60f022707d7b197ca8661.jpg

B_73edf42ce714075e5e5c9fa0dd923cbc.jpg

B_476d6fa177545a4a5549865ad80e5651.jpg

B_c03e83757cbf460308d625f4e873397d.jpg

B_60a2e715931cf171d121d9f7e0992037.jpg

B_696538d00058fe6f6babff985aed398a.jpg

Galatasaray Spor Kulübü

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Tugay karizma adam ya,duruşu bile başka.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...