Haftada 6 kez çalışıyorum.Değişim sürecim?

Bu konuyu okuyanlar

Cavid1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar haftada 6 kez çalıyorum 3 gün evde 3 gün spor salonunda spor salonunda hocayla çalışıyorum haraketleri düz yapıyorum,boyum 1.79 kilom 80,70e düşürmeyi planlıyorum, 2 programla çalışıyorum.1.5 aydır çalışıyorum,motivasyonum tam,1.5 ay sonra fotaraflarıma bakıyoruç tricepslerim biraz gelişmiş ve karın kısmındakı yağlanma birazcık gitmiş D: sorum şu ki gelişim sürecim ne kadar ? ve göğüs kısmındakı yağlanmadan nasıl kurtula bilirim? konuya bakan arkadaşlara cani-gönülden teşekkür ederim

FthPls

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocana sor o sana aciklar ama bence salonu birakmalisin bi muddet sonra sana istesende istemesende protein tozu vercekler

Cavid1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten hoşda olmasa çekine bildiyim kadar çekiniyorum :p

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
En basiti yarım mekik çek. Etkili baya.

Cavid1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
azerimisin?zaten hocayla konuşucam.onun yerine bol-bol proteinli qidalar kullanıcam sırf protein tozu için spor salonunu bırakmağa deymez:thumbup:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güzel tavsiye deniyicem:yes:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

afedersin türk olmdağım için mekikle şınavı karıştırdım.sorun yok mekik bol-bol yapıyorum

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
hafta da 6 gün olmaz 3 gun calısmalısın . ne kadar cok calısırsam o kadar kas yaparım mantıgı yok aksine kasların zayıflar.

le_vlo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Haftada 4 gün yeterli bence çünkü vücudununda dinlenmesi lazım.

negiu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar haftada 6 kez çalıyorum 3 gün evde 3 gün spor salonunda spor salonunda hocayla çalışıyorum haraketleri düz yapıyorum,boyum 1.79 kilom 80,70e düşürmeyi planlıyorum, 2 programla çalışıyorum.1.5 aydır çalışıyorum,motivasyonum tam,1.5 ay sonra fotaraflarıma bakıyoruç tricepslerim biraz gelişmiş ve karın kısmındakı yağlanma birazcık gitmiş D: sorum şu ki gelişim sürecim ne kadar ? ve göğüs kısmındakı yağlanmadan nasıl kurtula bilirim? konuya bakan arkadaşlara cani-gönülden teşekkür ederim

Güzel kardeşim haftanın 6 günü ağırlık çalışmak seni ilerletmekten ziyade vücuduna zarar verir. Kas gelişimi için en önemli etmenlerden biri dinlenmektir. Ayrıca mekik çekmekten ziyade büyük kas gruplarını, özellikle bacaklarını çalıştırırsan daha hızlı kilo verirsin ve testesteron hormonu salgısının artmasına katkı sağlayacağı için kas yapım hızın da artar. Yıllık sağlıklı kilo kaybı yaşa göre değişmekle birlikte %8-%12 arasıdır. Kaslar hiportrofiye (gözle görülür şişme-gelişme diyebiliriz) uğramaya 2,5-3 ay sonra başlar. Sabırlı ol, düzenli çalış, iyi dinlen , sağlıklı beslen. Yaşını da yazsaydın iyi olurdu aslında. 16 yaşın altındaysan epifiz plaklarının kapanmaması(boy uzamasının durmaması, azalmaması ) için dikkatli ol. Spordan önce mutlaka ısın, sonrasında soğuma-germe egzersizlerini mutlaka yap. Saygılar...

Cavid1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevabın için öncelikle teşekkür ederim.yaşım 15 söykediklerinizi yapıcam.zaten her çalışma öncesi 5 dakka falan ısınıyorum.ama germe haraketleri yapmıyorum bu konuyu açdığımdan beri 4 kilo vermişim :) etrafımdakı insanlarda benim çok kilo verdiğimi söylüyorlar.biceps ve tricepslerim gözle görülür şekilde gelişmiş ve yağlanma azalmış.söylediklerinide yapıcam ama okul,sınav,iş.yüzünden doğru düzgün uyuyamıyorum buda çalışma zamanı motivasyonun düşmesine sebeb oluyo bunun için ne yapa bilirim?