Haberturk gazetesini nasıl buldunuz?

Gazete Haberturk'ü nasıl buldunuz

• Çok başarılı

Kullanılan: 15 27.3%
  • Eh işte

Kullanılan: 23 41.8%
  • Çok kötüydü

Kullanılan: 17 30.9%

• Kullanılan toplam oy
    55

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Medyada bir değişiklik yok yine olaylara at gözlüğüyle bakan ve gücün kendi ellrinde olduğunu sanan bir grup insanın çıkardığı taraflı bir gazete gibi birşey

nokta . virgül , ...
bu nasil bi cümle yaa :D soluk soluga okudum desem yeridir
Ancak bu kadar güzel söylenilir heralde
(ama HaberTürk icin gecerli degil bence)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
İlk gün 351.300 satmış. Bence iyi bir rakam.

bendedim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
emelden iç sayfalar da kuşe demiş ama aldık baktık öyle değildi pek. zaten gazetenin kuşe olması biraz saçma değil mi? parlıyor, katlaması zor, elinde çok tutunca yapışıyor, elini terletiyor bilmem ne.. o kağıdın öyle olmasının bir sebebi var bence.

tek hoşuma giden gazetenin bölüm bölüm olmasıydı. evde sabah sporu versene, ben ekonomiyi okuycam, magazini ben aliym diyip muhteşem bir şekilde kavgasız gürültüsüz gazete keyfi yaşanabilir.

ConQEror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
idare eder fotoğraflara bakılırsa ama henüz almadım..;)

cracked_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar öncelikle şunu belirtmeliyim ki her gün hürriyet ve posta gibi gazeteleri devamlı takip eden ve okuyan birisi olarak habertürk hoşuma gitti .Tamam hataları yok değil ama zaman la düzelteceklerine inanıyorum ben .Kağıt kalitesine laf yokta köşe yazarlarına bir el atmaları gerekiyor . ;)Bölüm bölüm ayrılması ekonomi ,spor ve magazin olarak çok hoşuma gitti + ;)

FORLEST

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende daha almadım fakat resimlerden gördüğüm kadarıyla idare eder..Yakında daha iyi olacaktır..;)

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu cevap bekler bence.? troy
bide bu gazete yandaşmı sence medya baskısı yüzünden çıkmış olmasın
biraz takip etmem lazım yarın alıcam bitane bakalım ben ve iş yerindekiler ne diyecek

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bir kere kim tarafsızım diyorsa yalan söylüyor.Herkes mutlaka bir yerlere taraftır.Önemli olan neye taraf oldukları yada şöyle söyleyeyim taraf oldukları şeylerin ne kadar meşru olduğudur.Çünkü bu ülkede medya darbe dahil birçok gayrimeşru işe taraf olmuştur ve olmayada devam etmektedir.Tarafsızlık sadece işine gelmeyen hükümetlere olur olmaz sallamak değildir.Habertürke gelince başında Fatih Altaylı varsa değil kuşe kağıt altından olsa umurumda değil.

geceyürüyen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reklamı çok güzeldi fakat gazeteyi denem fırsatım olmadı. Eğer resimler hakikaten pixellerine kadar görünüyor ise durum hakikaten vahim. Ama tahmini bu durum geçicidir. hatalarının farkına varırlar bence.

keanureeves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
02 03 tarihli gazeteleride okuma fırsatım oldu hele bugünki gazetede basbakanlık önünde eylem yapan emekli polisi tam sayfa manset yok tam sayfa resimle üzerine de büyük puntolarla kriz yazmıslar.

İnsan sormuyor deil tarafsız olacagını iddia eden bir gazetenin krizi bukadar öne sürmesinin sebebi nedir.Acaba krizdeki durumdan istifade hükümetten öc mü almaktadır.Aydın doganında yaptıgı gibi zamanında yaptıkları yolsuzluklardan dolayı cezalandırılan insanların turkiyeyi yıpratma cabaları neden sonucta krizi onlar birsekilde eleman cıkarmayla üretimiazaltmayla atlatırlar servetleri yok olmaz ama elinde bir maastan baska bisey olmayan vatandas elindekini de kaybederse ne olur kriz iste o zaman olur.Medya patronlarının hukumetle olan ic hesaplasmasını ulkeye mal etmeleri cöküs yaygarası yapmaları sizce affedilebilirmi.Asıl konusulması gereken bu bu gazeteninde digerlerinden pek farkı olacagını sanmıyorum.

Hatırlıyorumda cem uzan da gazetecilige atıldıgında ilk gün pringles cips dagıtmıstı gazetenin yanında hani ayak alısması meselesi bu gazetede ilk 7 gazete arasına girecektir ama ilk 3 imkansız baglı bulundugu medya grubu onu gösteriyor.

Reaksiyon puanı
0
ilk gün 351.300 kadar sattığı söylenerek 2009un en güzel şakasını yaptırtan gazetedir!!!
hatırlatırım ki güzide ülkemizde en yüksek tiraj zaman gazetesinin olup haftalık tirajı 1 milyonu aşmamıştır. bu zavallı gazetecik nasıl 350.000 satmış :D fatih amca okadar basıp dağıttırdıysa o ayrı tabii

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
vakti zamanında Aydın Doğan destekli kurulan fakat bunu gizliyen Vatan Gazetesi de tarafsız olduğunu iddaa etmişti. Fakat o vatan gazetesininin tarafı uzun zaman önce belli oldu ...

buda demek oluyorki tarafsız medya yoktur... Bugun yerel medyalar bile taraf tutarken bu şekilde büyük medya kuruluşlarının taraf tutmaması mantıksızlık olurdu zaten ..

İyisimi benim gibi bütün tarafları okuyun =) Hangisine inanmak isterseniz ona inanın ... :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
ilk gün 351.300 kadar sattığı söylenerek 2009un en güzel şakasını yaptırtan gazetedir!!!
hatırlatırım ki güzide ülkemizde en yüksek tiraj zaman gazetesinin olup haftalık tirajı 1 milyonu aşmamıştır. bu zavallı gazetecik nasıl 350.000 satmış :D fatih amca okadar basıp dağıttırdıysa o ayrı tabii

Benim için traj olayı demek bayi satışı demektir. İş böyle olunca Zaman gazetesinin satışı 30-40 bini geçmez. Geriye kalan 700-800 bin satış abonelik sisteminden kaynaklanıyor. Adam okumasa da o gazete bir şekilde giriyor evine.

Zaten Habertürk'ün satış rakamları da 200-250 bine gerilemiş durumda. İlk gün için 350 bin rakamı çok iyiydi. Yavaş yavaş kendini bulacaktır.

İnternet varken gazete alır mıyım, orası meçhul. :D:D:D

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41

Zaman gazetesi abonelikler o sayıyı yakalıyor. Zaman gazetesine abone olan ama bir gün bile gazeteyi açıp bakmayan çok insan var.

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dün Okudum Gayet Güzeldi bence:)

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bugün bankada bir işim vardı ve sabah gelmek için yola çıktım
otobüste gazete keyfi yapayım dedim
birden aklıma haber türk gazetsi geldi aldım bi koşu
arabayada bindim incelemeye başladım
ben böyle boş sıkıcı gazete ilk defa okudum
birkere gazete tam 6 adet ayrı ayrı hangisini tutacaksın hangisini okuyacaksın birbirine girdi
bu çok 6 gazeteye bir gazetenin içindekiler sığdırılıp yalan dolan resimlerle doldurulmuş. Bide dış kapagın altındaki o iğrenç boyaları birbirine geçmiş sayfalar sadece güzel olan spor bölümünün sonundaki ARDA posteriydi..
neyse görmüş oldum ki okunacak alınacak bir gazete değil ama
bu benim kararım ALTAY cılar kızmasında???:ph34r:

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Beş para etmez... Kağıt kalitesi desen zaman gazetesinin kağıdını inceleyin derim.

Adamların ne oldukları GEO reklamından anlaşılıyor.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba Troy,

Gerek yazılı, gerekse görsel basını yakından takip ettiğin ve bu işin içinden biri olduğun için bu kadar ayrıntılı incelemişsin sanırım. Eleştirinde haklı bulduğum kısımlar var fakat alışılmışın dışında bir gazete yapmak istediler sanırım başardılarda...Sadece dış sayfa kuşe değil iç sayfaları da kuşe. Bunun da nedeni seninle daha önce de konuştuğumuz reklamlar. Boyutu gayet iyi olmuş fakat göbekteki açılan sayfa çok çok alışılmışın dışında ve hoş değil ben sevemedim.

İçeriği çok kötü değildi. Haberturk'de çalışan, çok sevdiğim kişiler ve emekleri var o yüzden ellerine sağlık diyorum. Fakat şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bir çok kişi meraktan bir kez de olsa alacaktır. Halk olarak, öyle kolay kolay vazgeçemeyiz alışkanlıklarımızdan bu yüzden diğer gazatelerin okuyucu kaybedeceğini pek sanmıyorum. Bir şeyler değişiyorsa emin olun diğerleri de yenilikler yapacaktır.

Burada ince bir nokta daha var aslında. İnternet yayıncılığı yapan bir site bakalım ne kadar başarılı olabilecek yazılı basında? Yazılı basın bitiyor diye hayıflandığımız bir dönemde büyük bir risk aldılar. Yine de, tüm ön yargılardan uzak bekleyelim görelim derim..

Sevgili Troy, senin üzerinde de büyük baskılar vardı shiftdelete dergisi çıkarman yönünde... inatla hayır diyordun. Bunun nedeni yazılı basında gelecek görememen mi yoksa internetdeki başarıyı yakalayamamak ve senin haberturkte uğradığın hayal kırıklığını okuyucularına yaşatmak istememen mi?:innocent:

İçerik konusunda maalesef ben sana katılmıyorum. İşini çok iyi yapan yazarlar yok maalesef. Bu, muhabirinden, ajansına kadar çok önemli. Burada da yine kendi kurdukları ajansı ön plana çıkardıkları için maalesef pek doyurucu içerikler sunamıyorlar.

Krizin tavan yaptığı bir zamanda Ciner grubundan transfer ettiğimiz 4 deneyimli gazeteci ile aynı riski SDN de aldı. Ama bunun faydalarını ana sayfamızdan görebiliyorsunuz.

Basılı bir yayın olarak SDN için bir dergi konusunda ısrar etmiyorum ben. Aylık bir dergi çıkarma taraftarı da değilim. Ama bir gazeteye ek hazırlama olur ona sıcak bakarım. YouTube kapanıyor mesela, dergide yazıyorsun ama dergi çıktığında YouTube açılıyor. Buyur burdan yak :) O nedenle teknoloji içerikli bir yayın aylık olamaz artık.

Basılı yayın yerine şu sıralar TV programı bana daha da sıcak geliyor.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
gazetede ciner'in ortağı cüneyt zapsuymuş duyduğum kadarıyla :)