Güvenlik testi amaçlı hack yaptım ve site sahibine bildirdim

Bu konuyu okuyanlar

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Merhabalar Az Önce Hack Yaptığımı Belirttiğim Bir Konu Açtım Ve Doğal Olarak Silindi. Onunla İlgili Bir Detaydan Bahsetmek İstiyorum

Ben O Site Kredi Kartı Bilgileri vb. Çalmak İçin Değil Güvenlik Testi Yapmak İçin Hacklemiştim Ve Sitenin Sahibiyle İletişime Geçip Bu Büyük Güvenlik Açığından Detaylarıyla Birlikte Bahsettim. Hiç Biriniz Birinin Özel Alanına Girdiğinde Kötü Şeyler Yapmasın, Bu Açığı Bildirsin. Ben de Bu Veritabanına Sızıp Kredi Kartı Bilgilerini Çalmayı Bilirim, Ama Yapmadım. Bu Konu Herkese Örnek Olsun Diye Yazdım. Yöneticilere Sesleniyorum Bu Konuyu İstediğiniz Yere Taşıyın Sabitleyin Ve Silmeyin. Bunun İnsanlara Örnek Olmasını İstiyorum. Zaten Merkezi Evime 1-2 Saat Uzaklıkta Olan Bir Şirketi Hacklemek Pek Mantıklı Olmazdı. Bu Konu İnsanlara Örnek Olsun. Hiç Kimsenin Evine Davetsiz Olarak Girmeyin, Açık Kapı Bulursanız Sahibine Bildirin.

Teşekkürler

Reaksiyon puanı
6,405
Merhabalar Az Önce Hack Yaptığımı Belirttiğim Bir Konu Açtım Ve Doğal Olarak Silindi. Onunla İlgili Bir Detaydan Bahsetmek İstiyorum

Ben O Site Kredi Kartı Bilgileri vb. Çalmak İçin Değil Güvenlik Testi Yapmak İçin Hacklemiştim Ve Sitenin Sahibiyle İletişime Geçip Bu Büyük Güvenlik Açığından Detaylarıyla Birlikte Bahsettim. Hiç Biriniz Birinin Özel Alanına Girdiğinde Kötü Şeyler Yapmasın, Bu Açığı Bildirsin. Ben de Bu Veritabanına Sızıp Kredi Kartı Bilgilerini Çalmayı Bilirim, Ama Yapmadım. Bu Konu Herkese Örnek Olsun Diye Yazdım. Yöneticilere Sesleniyorum Bu Konuyu İstediğiniz Yere Taşıyın Sabitleyin Ve Silmeyin. Bunun İnsanlara Örnek Olmasını İstiyorum. Zaten Merkezi Evime 1-2 Saat Uzaklıkta Olan Bir Şirketi Hacklemek Pek Mantıklı Olmazdı. Bu Konu İnsanlara Örnek Olsun. Hiç Kimsenin Evine Davetsiz Olarak Girmeyin, Açık Kapı Bulursanız Sahibine Bildirin.

Teşekkürler
Aferin sen kötü değil beyaz şapkalı hacker olmuşşun

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
12 yaşında bir çocuk olarak siyah şapkayı elde edemezdim bile :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve 12 yaşında bir çocuk olarak onları hacklediğimi bunu göz ardı etmemelerini söyledim :D

adamların hizmet verdiği ülkelere bak
1589117616689.png

bide web site güvenliğine bak
1589117661401.png

Reaksiyon puanı
5,171
Güvenlikten bi haber sitelere SQL enjeksiyonu yada kaba kuvvet ile sızan ve büyük bir başarıymış gibi bununla övünenlere gülüyorum sadece.

Bir insanın pentest yapabilmesi için bununla ilgili sertifikasyonu bulunması gerekir. Bu sertifikasyonlardan en bilineni sadece sınava giriş ücreti 950$ olan ceh sertifikasyonudur.

Gerçek insanların gerçek siteleri oyun parkı değildir.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Pentester olmak için @AdminisTraktör'ün dediği gibi sertifikaya ihtiyacınız vardır ve kafanıza göre yapamazsınız. O şirket sizi tutar ve test yaptırır. Böyle devam ederseniz Beyaz şapkalı değil lamer olursunuz ancak.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Pentester olmak için @AdminisTraktör'ün dediği gibi sertifikaya ihtiyacınız vardır ve kafanıza göre yapamazsınız. O şirket sizi tutar ve test yaptırır. Böyle devam ederseniz Beyaz şapkalı değil lamer olursunuz ancak.
ben öylesine bakınıyorum can sıkıntısından bu siteyi buldum bi bakim ne var diye admin panelinde buldum kendimi.

Güvenlikten bi haber sitelere SQL enjeksiyonu yada kaba kuvvet ile sızan ve büyük bir başarıymış gibi bununla övünenlere gülüyorum sadece.

Bir insanın pentest yapabilmesi için bununla ilgili sertifikasyonu bulunması gerekir. Bu sertifikasyonlardan en bilineni sadece sınava giriş ücreti 950$ olan ceh sertifikasyonudur.

övünmüyorum az önce attığım post'ta yanlış anlaşılma olmasın diye yazdım bunu..

ayrıca siz ikiniz resmen beni black hat yoluna itmeye çalışıyorsunuz soğutmaya çalışıyorsunuz yaptığınız resmen budur..

Son düzenleyen moderatör:

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
ben öylesine bakınıyorum can sıkıntısından bu siteyi buldum bi bakim ne var diye admin panelinde buldum kendimi.

ayrıca siz ikiniz resmen beni black hat yoluna itmeye çalışıyorsunuz soğutmaya çalışıyorsunuz yaptığınız resmen budur..
Seni lamerlikten alıkoyuyoruz. Ufak siteleri hacklemek başarı değil.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Adamın yaşadığı küçük çaplı şoku düşünsene? Şaka için bile olsa yapmamak lazım zaten iyilik edeceksen böyle şeylerle iyilik yapmana gerek yok, bunlar riskli şeyler. Başın belaya girebilir adamın sitesine güvenlik açığını bildirmek için sızdığını kanıtlayamazsın. Bu konuda arkadaşların dediği gibi sertifika alman lazım.

Seni soğutmaya çalışmıyoruz az çok olabilecek şeyleri seziyoruz. İnanıyorum ki kimse bu forumda sana kötü bir şey olsun istemez.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Bende zamanında XP üzerinden Basit bir programla internete bağlı ip adresleri buluyordum Bayraklarla ülkeleri gösteriyordu.
Aynı programla rastgele Azeri İp adresten Birinin Bilgisayarına sızmıştım 2 dakikalığına C ve D disklerini dolaşıp çıktım. Oyunları resimle herşeyiyle önümeydi.

Zaten birşey yapmaya gerekte yoktu. Yazık olurdu adama. Çoktan bıraktım o işleri sende çok heveslenme siteyi heckledim güvenliğinizi alın diye.

Ne zaman bıraktım biliyor musun? Banka bilgisayarlarının İP adresleri önüme gelince.

Reaksiyon puanı
5,171

Gerçekte şapka meselesi diye bir şey yoktur aslında. Bi siber güvenlik uzmanı vardır bide diğerleri vardır.

Siz siber güvenlik uzmanı olmadığınıza göre yanlış anlamayın ama hangi şapkayı taktığınızı iddia ederseniz edin bu yaptığınız anayasal bir suçtur.

Ayrıca insanların sitelerine otomasyon araçlarıyla, ne yaptığını bilmeden sızmaya çalışmak, amatör düzey bilginizin üstüne bir şeyler katmaya çalışmakta ayrı bir suçtur.

Eğer böyle bir şeye hobiniz varsa gidersiniz adam akıllı üniversitemizi bitirir, aylarca çalışır çabalar ceh sınavına hazırlanır ve 1000 doları vererek sınava girersiniz.

Hayatınızın geri kalanına ise siber güvenlik uzmanı olarak devam edersiniz.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
@AdminisTraktör dediklerinde haklı
Seni korkutmak istemem
ayrıca siz bu adamı uyardınız,ilk bakışta güzel iş yaptınız derler,ama yarın,başkası bu siteyi hacklediği an ilk akıllarına gelen siz olursunuz.
Bu yaklaşım normaldir,hani ilk göz ağrısı derler ya,sonrada siz kendinizin yapmadığını ispatlamaya uğraşır durursunuz,karşıdaki de kargadan başka kuş bilmem tavırlarında olursa işiniz zordur.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Seni korkutmak istemem
ayrıca siz bu adamı uyardınız,ilk bakışta güzel iş yaptınız derler,ama yarın,başkası bu siteyi hacklediği an ilk akıllarına gelen siz olursunuz.
Bu yaklaşım normaldir,hani ilk göz ağrısı derler ya,sonrada siz kendinizin yapmadığını ispatlamaya uğraşır durursunuz,karşıdaki de kargadan başka kuş bilmem tavırlarında olursa işiniz zordur.
12 yaşında olduğumu belirttim kötü amacım olmadığını da belirttim emailimde daha bişey yapmazlar

ve sanırım site terk edilmişti ocak 2020 şubat 2020 haberler vardı ama şubattan ilerisi yoktu

Seni korkutmak istemem
ve vpnsiz girdim kötü niyetim olmadığı için vpn'e gerek yoktu yani birisi benim ip'mi bulana kadar ki ip adresimi değiştirebiliyorum modemi aç kapa yöntemi neyse vpnsiz girdim ip adresimi tanımaları gerek ki akıllarına gelirsem dava değil yardım mailii atarlar büyük ihtimalle

düşünsene lan serfitikasız siber güvenlik uzmanı fln oluyorum EUGFAJHFUAEJFHAEU

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
12 yaşında olduğumu belirttim kötü amacım olmadığını da belirttim emailimde daha bişey yapmazlar

ve sanırım site terk edilmişti ocak 2020 şubat 2020 haberler vardı ama şubattan ilerisi yoktu
sana hak versem de ,şu an aklın hızlı çalışıyor,ama insanları daha tanımıyorsun,ileride yaşadıkça tanıyacak,hatta bazen tiksineceksin,sır saklamayı öğren,kendini geliştir,ama her şeyi dışa vurma

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
sana hak versem de ,şu an aklın hızlı çalışıyor,ama insanları daha tanımıyorsun,ileride yaşadıkça tanıyacak,hatta bazen tiksineceksin,sır saklamayı öğren,kendini geliştir,ama her şeyi dışa vurma
peki

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
sana ders verecek değilim,hayatın boyunca çok insanla tanışacaksın,ama 2 kelimeyi unutma
Sırrını tut (kendinden bile sakla) herkese de güvenme,herkesin peşinden de her yere gitme.
anladım hocam

sana ders verecek değilim,hayatın boyunca çok insanla tanışacaksın,ama 2 kelimeyi unutma
Sırrını tut (kendinden bile sakla) herkese de güvenme,herkesin peşinden de her yere gitme.
da şu dolar niye 1 kuruş değilki 10 liraya sınava gircektim

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067

Teşekkürler
aferim isterlerse dava edebilirler dava edilen arkadaşlarımda var
adamlardan izin alırsın önce bilmiyon mu

ve vpnsiz girdim kötü niyetim olmadığı için vpn'e gerek yoktu yani birisi benim ip'mi bulana kadar ki ip adresimi değiştirebiliyorum modemi aç kapa yöntemi neyse vpnsiz girdim ip adresimi tanımaları gerek ki akıllarına gelirsem dava değil yardım mailii atarlar büyük ihtimalle

düşünsene lan serfitikasız siber güvenlik uzmanı fln oluyorum EUGFAJHFUAEJFHAEU
knk ip adresini 100 kere değistir intenet sağlayıcından alırlar :D
bari logları silde yakalanma bildirirken

ve merak ettim ne açığını kullandın sql deme xss de yine sevinecem

Son düzenleme:

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593

ehh
sql FVEYUSKJNSEYHFSNFJRS

ve ben öyle bakınıyordum açıklı sitelere bunu buldum adamlara bildirdim

tarzzamani

Asistan
Reaksiyon puanı
35

Teşekkürler

12 yaşında maşallah sana tebrik ederim. Beyaz hackerlardan olduğun sürece hiç bir sorun yok başarılar dilerim

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
kapiya omuz atarak iceri dalan bir adamla; ev sahibinin saat kacta nerde oldugunu bilen ve iz birakmadan, ev sahibinin ruhu bile duymadan o eve girip cikabilen, merak durtusuyle bu surecin her asamasinin nasil isledigini bilip ogrenme arzusuyla yanip tutusan bir adamin arasindaki fark, hacker olmak ile L ile baslayan o kisi olmak arasindaki fark gibidir. ki o kisi kapi kilidinin bile her kivriminin nedenini ve varligini sorgular merak eder, amaci ogrenmek ve hakim olmaktir. bilgisine hukmeder, konunun efendisi olmak ister. yaptigi seyin getirisi ya da kendisine kazandirdigi lakaptan cok kendi birikimine sagladigi katkiyi on planda tutar. gercekten bu konulara merakliysan bu ornekteki o super adam olmaya calis.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bu tarz işler için oluşturulmuş işletim sistemleri mevcut. Birçoğunun nasıl kullanıldığını gösteren videolar da ne yazık ki youtube üzerinde var.

Önce kapıyı yoklayıp sonra eve giriyorsunuz. Ardından da güven mesajı veren bir not bırakıyorsunuz. Evinizde bu işlem yapılsa ne yaparsınız ? Tabii ki polis çağırır parmak izi aldırırsınız.
Bilinçli bir şirket ise host firmasından ip adresiniz, mac adresiniz talep edilebilir ve yasal işlem başlatılabilir diye düşünüyorum. Tamam birşey yapmadınız belki ama onlar buna güvenebilir mi ? Evinizde bu olay yaşansa evi aramazmısınız kayıp var mı kamera vs konmuş mu diye ? Bunu yaparken ip'nizi mac'iniz gizlediniz mi ?

Bir ikincisi her türlü warez/crack içerikli başlıklar yasak forumda. Konunun serbestliği hakkında şüphelerim var.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
veritabanı'dan veri çekmediysen sorun olmaz

12 yaşında maşallah sana tebrik ederim. Beyaz hackerlardan olduğun sürece hiç bir sorun yok başarılar dilerim

ve web site hacklemeyi(sql açığıyla) büyütmeyin gözünüzde url'nin sonunda ' isareti koyunca bile anlıyonuz :D

bulmakta zor değil

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
eğer database'ler girip bilgiler sana gelmediyse sorun olmaz
database ile ilgili sadece adını biliyorum tablolar bile yok elimde :D

veritabanı'dan veri çekmediysen sorun olmaz

ve web site hacklemeyi(sql açığıyla) büyütmeyin gözünüzde url'nin sonunda ' isareti koyunca bile anlıyonuz :D

bulmakta zor değil
ben site hackleyemeyi değil böyle bir şirketin böyle bir açı bırakmasını büyütüyorum.

Bu tarz işler için oluşturulmuş işletim sistemleri mevcut. Birçoğunun nasıl kullanıldığını gösteren videolar da ne yazık ki youtube üzerinde var.

Önce kapıyı yoklayıp sonra eve giriyorsunuz. Ardından da güven mesajı veren bir not bırakıyorsunuz. Evinizde bu işlem yapılsa ne yaparsınız ? Tabii ki polis çağırır parmak izi aldırırsınız.
Bilinçli bir şirket ise host firmasından ip adresiniz, mac adresiniz talep edilebilir ve yasal işlem başlatılabilir diye düşünüyorum. Tamam birşey yapmadınız belki ama onlar buna güvenebilir mi ? Evinizde bu olay yaşansa evi aramazmısınız kayıp var mı kamera vs konmuş mu diye ? Bunu yaparken ip'nizi mac'iniz gizlediniz mi ?

Bir ikincisi her türlü warez/crack içerikli başlıklar yasak forumda. Konunun serbestliği hakkında şüphelerim var.
konu tamamen serbest hatta konunun adı ve bulunduğu bölüm bile yetkililer tarafından değiştirildi

Reaksiyon puanı
10,325
Yeğenim demek istiyor ki, ben 12 yaşındayım. 6 yıl boyunca kimse beni hapse atamaz.! :)