Güvenli Mod Komut İstemiyle Nasil Acilir

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Elimde windows 7 starter var kullanici parolasi unutulmus ilk aciliata guvenli mod komut istemiyle AC diyorum ancak komut istemcisi cikmiyor kullanici girişi ekraninda acil yardim edebilir misiniz?

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tam olarak ne çıkıyor peki?

kulalnıcı seçim ekranı gelse dahi orada administrator adlı bir kullanıcı aktif olmuştur ve kimse özel olarak parola koymadıysa parolasızdır. onunla girersin ki benim bildiğim direk komut istemi açılır.

eğer elinde bir windows 7 dvdsi varsa onunla da kodu girebilirsin.

yada elinde hiren boot cd varsa direk şifreyi kodla vs uğraşmadan silebilirsin.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
tam olarak ne çıkıyor peki?

kulalnıcı seçim ekranı gelse dahi orada administrator adlı bir kullanıcı aktif olmuştur ve kimse özel olarak parola koymadıysa parolasızdır. onunla girersin ki benim bildiğim direk komut istemi açılır.

eğer elinde bir windows 7 dvdsi varsa onunla da kodu girebilirsin.

yada elinde hiren boot cd varsa direk şifreyi kodla vs uğraşmadan silebilirsin.

Kullanici girişi cikiyor şifre soruyor yani. Sağ altta buyutec ekran klavyesi vs var sadece. Yalniz bilgisayarın DVD sürücüsü yok minibook çünkü bu komut işlemcisini nazil acabilirim veya bu parolayi sifirlayabilirim?

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Flash belleğe Ophcrack LiveCD diye birşey kurdum kendi bilgisayatimda sifremi buldu ancak bu bilgisayarda bulamadi nedense.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kullanici girişi cikiyor şifre soruyor yani. Sağ altta buyutec ekran klavyesi vs var sadece. Yalniz bilgisayarın DVD sürücüsü yok minibook çünkü bu komut işlemcisini nazil acabilirim veya bu parolayi sifirlayabilirim?
kullanıcı ekranında administrator hesabı olmalı en azından ilginç :confused1:

hiren boot cd den başka şasın yok gibi.
indir. flasha yazdır. onunla silersin şifreyi.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
kullanıcı ekranında administrator hesabı olmalı en azından ilginç :confused1:

hiren boot cd den başka şasın yok gibi.
indir. flasha yazdır. onunla silersin şifreyi.

Her yerde komut işlemcisinden bahsediliyor nasil aciliyor acaba bu komut istemcisi denen şey?

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Her yerde komut işlemcisinden bahsediliyor nasil aciliyor acaba bu komut istemcisi denen şey?
evet en kolay yöntem komut istemcisi ile (net user "kullanıcı adı" şifre) halletmek açılmıyorsa da pek seçeneğin yok.
sonuç ta komut istemi ile güvenlki mod ile direk komut istemi açılması lazım. daha önce çok denedim.

hiren boot cd nin iso dosyasını flasha yazarak da yapabilirsin. başka yol bilmiyorum.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
evet en kolay yöntem komut istemcisi ile (net user "kullanıcı adı" şifre) halletmek açılmıyorsa da pek seçeneğin yok.
sonuç ta komut istemi ile güvenlki mod ile direk komut istemi açılması lazım. daha önce çok denedim.

hiren boot cd nin iso dosyasını flasha yazarak da yapabilirsin. başka yol bilmiyorum.

4 Tane bilgisayarda demedim komut istemcisi cikmadim. Windows XP de falanmi cikiyor acaba sadece?

Reaksiyon puanı
16,118
7 sağlam ise en azından dosyaları sağlamsa oluyor galiba benimki göçtü tepki yok.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Komut istemcisi dediğin komut satırı isimli Konsol'dur. normal grafik güvenli mod'da giriş yap ve komutsatırını başlat. (Siya kare şeklinde bir pencere) Oradan işlemlerini yap.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Komut istemcisi dediğin komut satırı isimli Konsol'dur. normal grafik güvenli mod'da giriş yap ve komutsatırını başlat. (Siya kare şeklinde bir pencere) Oradan işlemlerini yap.

Komut istemcisinin ne oldugunu biliyorum zaten. Sorun hangi modda acarsam acayip komut istemcisi acilmiyor yok yani?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Başlat menüsündeki Başlat'a cmd veya command yaz ve dene. O şekildede açılmıyorsa, silinmiş veya bozulmuş olabilir(ler)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Güvenli mod ile girişi nasıl yapıyorsun ?

Bilgisayar açılırken, Marka amblemi göründüğü 1 saniyelik sürede f8 kısayol tuşuna basmalısın. Komut istemi ile giriş ve kullanıcı girişi seçenekleri var. Normal girişi seç. Kullanıcı adı olarak Administrator yaz ve giriş yap. Sonra başlat menüsündeki başlat kutucuğuna cmd veya command komutlarından birisini yaz.

Bu şekilde olmuyormu ?

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Güvenli mod ile girişi nasıl yapıyorsun ?

Bilgisayar açılırken, Marka amblemi göründüğü 1 saniyelik sürede f8 kısayol tuşuna basmalısın. Komut istemi ile giriş ve kullanıcı girişi seçenekleri var. Normal girişi seç. Kullanıcı adı olarak Administrator yaz ve giriş yap. Sonra başlat menüsündeki başlat kutucuğuna cmd veya command komutlarından birisini yaz.

Bu şekilde olmuyormu ?

Kardesim ne administratoru yahu. Dedigin gibi yapiyorum zaten konunun basligini goruyorsan kullanici sifresini unuttugum icin oturum acamiyorum baslata cmd yazip acmayi bende biliyorum zaten.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Kardesim ne administratoru yahu. Dedigin gibi yapiyorum zaten konunun basligini goruyorsan kullanici sifresini unuttugum icin oturum acamiyorum baslata cmd yazip acmayi bende biliyorum zaten.
Format Cd'sin tak kurtarmayı başlat sonra cmd'yi seç tırnaklar olmadan net user "kullanıcıadı" "şifre" şeklinde yaz unuttuğu hesabı yaz sonra şifre yerine istediğin şifreyi yaz şifren değişecektir sonra giriş yapabilirsin

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Format Cd'sin tak kurtarmayı başlat sonra cmd'yi seç tırnaklar olmadan net user "kullanıcıadı" "şifre" şeklinde yaz unuttuğu hesabı yaz sonra şifre yerine istediğin şifreyi yaz şifren değişecektir sonra giriş yapabilirsin

DVD takacak bolumunde olmadigini belirttim.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7

O programo denedim kardesim. Benim pc nin sifresi 1907 idi kendiminkinde denedim harbiden buldu. Ancak bu bilgisayarda bulamadi. Bu dedigin program sadece basit sifrelerde ise yariyor.