Soru Günlük Makrolarım Nasıl Olmalı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ali326
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ali326

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba yaş 17 boy 168 kilo 63 yağ oranım orta-düşük günlük kalori ihtiyacım 2000 kcal (spor yapmıyorken) bu yağ oranımı nasıl korurum şu an spor yapıyorum makrolarım nasıl olmalı günde kaç gr yağ almalıyım ve kas kütlemi artırmayı hedefliyorum günde kaç gr protein almalıyım yani kısaca makrolarım nasıl olmalı.

Cevaplarınız için teşekkürler :)

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
993
Bu tarz sağlık sorunlarını bence bir spor hocasına yada bir diyetisyene sorun. Biz burada neye alerjin var?, neyi seviyorsun?, neyi sevmiyorsun?, Metabolizma hızın ne durumda?, kemik kütlen nasıl? bunları bilemeyeceğimiz için, en mantıklısı profesyonel bir yardım alman.

Muratokksari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kas kütleni arttırmayı hedefliyorsan ilk olarak Kg başına X2 gram protein alman faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra 70 - 80 gram sağlıklı yağ alabileceğin bir menü oluştur. Kalan kısmı karb. olarak doldurabilirsin. Eğer yeni başladıysan zaten kalori açığında kas kazanabilirsin bu nedenle yüksek karb. alıp yağlanmak mantıksız. Ama eğer 1 seneyi doldurduysan kas kazanmak için kalori fazlasında olmalısın. Buna göre de günlük harcadığın kaloriden 300 - 400 Kcal fazla alarak günü kapatırsan kas kütlesi kazanabilirsin. unutma ama çok fazla kalori fazlası bırakırsan aşırı yağlanırsın. Bol şanslar.