Gül'ün koruma müdürü asker kaçağı mı?

Bu konuyu okuyanlar

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün koruma müdürü Osman Çangal'ın, askerlik görevini yapmadığı belirtildi.

Konuyu TBMM'ye getiren, CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, bugün Meclis ve Cumhurbaşkanlığı bütçesi ile ilgili partisi adına kürsüye çıkarak “Başkomutanın koruması askerlik yapmadı. Böyle şey olur mu?'' diye sordu…

İnce konuşmasında önce TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca'nın durumunu dile getirdi. Koca'nın geçmişte bir suçtan dolayı yargılanıp 10 ay hapis cezasına çarptırıldığını belirterek “ Bu ceza paraya çevrilmiştir. Ancak ben Genel Sekreterin hangi suçtan ceza aldığını bu kürsüden söyleyemiyorum. Dilim varmıyor'' dedi. TBMM Genel Sekreteri Koca, Turizm Bakanlığında Genel Müdür olduğu dönemde, İstanbul'da polis tarafından “Fuhuş yapıldığı'' gerekçesiyle kapatılan bir otele, turistik belge verip açtırdığı iddiasıyla yargılanmış ve görevi kötüye kullanmaktan mahkum olmuştu.

TBMM'de yöneticilik yapanlar ile kabine üyelerinin, eş, dost ve akrabalarını TBMM kadrolarına aldıklarını da belirten İnce “ Bülent Arınç yeğenini, İsmail Alptekin oğlunu, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin de gelinini Meclis'te işe yerleştirdi'' dedi.

İnce daha sonra Cumhurbaşkanlığı koruma müdürü Osman Çangal'ın durumunu gündeme getirerek şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Başkomutandır. Yanı Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanıdır. Ancak kendisinin, Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürü olarak atadığı kişi askerlik yapmamıştır. Böyle şey olur mu? Koruma müdürü, rütbesi tutmadığı ve emniyet amiri olduğu için vekaleten bu görevde bulunuyor. Ben bu konuyu bilerek söylüyorum. Başkomutanın koruma müdürü neden askere gitmemiştir? ''

Emniyet Amiri Osman Çangal, Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanı olduğu dönemde göreve gelmiş ve Gül Cumhurbaşkanı olunca da Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdür vekilliğine atanmıştı.

http://haber.mynet.com/detail_news/...96927654984&date=06Aralik2007&pages=2

asabi03

Asistan
Reaksiyon puanı
3
cık cık nasıl bir ayrımcılıktır bu anlamadım gitti.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ehh ne olack simdi.. derdimiz bu arkadaslar. terörle mücadelede neden konular baska yerlere cekilmek isteniyor anlamıyourm.. simdiye kada cumhurbaskanı olarak görmüyodular simdi baskomutan ettiler :D kamuoyunu baska yerlere cekmeye calısılıyor nedense :*

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vurun Gül'e! (Aslında başka şey deniliyordu değil mi?)
Bence Gül'ün süt annesini araştıralım, kesin o kadının amcasının oğlu da askerliğini yapmamıştır.

heygidin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
o kadar ayrıntıya bakıyorlar madem ahmet türk(soyadı batasıca) ile aponun çekilmiş fotoları var yanyana onlarıda görsünler siz önce meclisi pkklılardan temizleyin.

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
necibex dedi ki:
o kadar ayrıntıya bakıyorlar madem ahmet türk(soyadı batasıca) ile aponun çekilmiş fotoları var yanyana onlarıda görsünler siz önce meclisi pkklılardan temizleyin.

İlginç bir mantık! İyi de abdullah gül'ü seçenler onların dokunulmazlığı kaldırılsın istemiyorlar, yani temizlemeyenler abdullah gülcüler, bu mantıkla abdullah gül savunması mı yapılırmış. ;D

Unutmadan bir ekleme daha yapayım; abdullah gül başbakan vekili iken leyla zanalar akp tarafından serbest bırakılmıştı serbest kalınca avrupaya yalakalık için leyla zanalar dışişleri bakanlığında ağırlanıp, mecliste de onlar için serbest bırakılmaları şerefine abdullah gül ve arınç tarafında yemek verilmişti.

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
cvp : evet baykal'ın saç rengi kırmızı..

heygidin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
necibex dedi ki:
bunda abdullah gülü kayırma gibi bir niyetim yok zaten onunda öyle bir şeye ihtiyacı yok !

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
necibex dedi ki:
necibex dedi ki:
bunda abdullah gülü kayırma gibi bir niyetim yok zaten onunda öyle bir şeye ihtiyacı yok !

İlginç! ahmet Türk'ü meclisten atın diyen kişiler, abdullah gül'ün leyla zanaları serbest bırakıp onlar için yemek vermelerine ses çıkarmıyorlar. ;D
Cevap daha güzel "kayırılmaya ihtiyacı yok".

Valla bu akp'ciler cidden çok ilginçler, ahmet Türk'e karşı çıkarlarken, hapisteki teröristleri çıkartan recep bey ve abdullah bey'i güllerle karşılıyorlar. Bu da yetmiyor onları eleştirenlere pkklıları önce meclisten atın diyorlar sanki atmaya sayıları yetiyormuş gibi. ;D

Türkiye bugüne kadar böyle bir ideoloji görmedi, zıtlıklarla dolu.
Abdullah öcalan'ın kafası azıcık çalışsa evlenir, karısına türban takar, bu türbancılar da "aaa bak karısı türbanlı" deyip serbest bırakırlar ne de olsa karısı türbanlı olan adam teröristi serbest de bıraksa unutulur, suçlu olmaz, çalsa da sorun olmaz, kayrılmaya hiç ihtiyacı olmaz ama apo bunu düşünemiyor.

heygidin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
O kadar zıtlıklarla dolu bir parti şuan da iktidar senin deyiminle :)
Ben kimseyi kimseye kayırmadım kayırmam da.
arkadaşım bu tartışma uzar gider vs vs...
uzatmaya gerek yok...