Gülşen'in ‘eskort’ isyanı

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
56f9fe21c03c0e2e2c360759.jpg

Gülşen’in “Dan Dan” klibini yayınlayan kanala ceza kesen RTÜK, şarkıcı hakkında “Telefonla arkadaşlık hizmeti veren kadın” benzetmesi kullandı.

Söz konusu RTÜK Raporunda şu ifadeler kullanıldı;

Klip genel olarak bir otel odasında ve Amerika’da şehirler arası boş bir yolda geçmektedir. Otel görüntülerinde, şarkıcının üzerinde göğüs dekolteli kırmızı bir mayo ve dizlerinin üzerine kadar çıkan kırmızı deri çizmeler bulunmaktadır. Kırmızı mayoya benzeyen kıyafetiyle bedenini cesurca sergileyen şarkıcının yatağın üzerinde gösterdiği davranışlar telefon ile arkadaşlık hizmeti veren kadınların reklam karelerine benzemektedir. Bu klip koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz.

KADINLIK ONURUMA SALDIRI

Bu raporun basına yansıması üzerine Gülşen’den de yazılı bir açıklama geldi. Ünlü şarkıcı, “RTÜK’ün raporu kapsamında geçen ifadeler, şahsıma yönelik kabul edilemez derecede çirkin benzetme ve hakaret içermektedir. Gerekçe kısmında kaleme alınan ifadeler basın kuruluşları tarafından ‘Gülşen’e hayat kadını iması’ şeklinde habere konu edilmiş ve kadınlık onuruma ağır bir saldırı gerçekleşmiştir. Yasal yollara başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Rtük'e bir sey derdim ama ortam müsait degil.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Şimdi rtük ün verdiği ceza ve açıklama saçma olabilir ama bedenini sergiliyerek popülerlik kovalayıp daha sonra kadınlık onurundan bahsetmekte komik kaçıyor yani madem okadar onurlusun sesine güven başka noktalara değil.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
RTÜRK' te saçmalamış Gülşen'de saçmalamış.

RTÜRK'ün benzetmesi v.s. saçma bu sadece insanların bakış açısını gösterir yani ama bu denli de sığ düşünülmez be kardeşim.

Gelelim gülşene yukarıda ki @okinkurt arkadaşımızın dediği gibi ceza saçma, madem sesine güveniyorsan oranı buranı açmayacaksın. Madem sesin güzel şarkı klibi çekiyorsun oranı buranı açmanın anlamı nedir?

Yani işin özeti 2 tarafta haksız ve saçma kararlar içermektedir.

Not:Şahsi görüşümdür.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
zararlı bir şeye raslamadım ama saçma ve salak klib olmuş muhtelen olay frikik denecek bir kaç kare var eskiden böyle değildi pijaması ile klip çektiğinde daha iyidi...
sonuna kadar gitsin rtük kapansın o raporu yazanı da hapse atsınlar.

Son düzenleme:

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
al birini vur ötekine

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Rtük'nu ilk defa haklı buldum. Ama Behzat Ç. ve Leyla ile Mecnun gibi dizilerine yaptığı baskıları da daha unutmadım.
Benim anlamadığım, tamam o akıllı logo mu her neyse var. Bunu anladık, fakat tv kanalı gece 01:302da korku filmi koyuyor. Tabi film başlamadan Rtük'ün saçama akıllı logolarını da ekliyor. Fakat akıllı logolara karşı yine tüm sahneler kesiliyor, sansürleniyor. Rtük denen saçma kurumdaki insanların beyni nasıl çalışıyor anlamıyorum.
Uyarıcı logo var, film saatine uygun. Eee o zaman bu sansür ve kesilmeler denen? Çocuklar mı etkileniyor? Kusura bakmayın ama akıllı logolara ve saate rağmen, ana-bab çocuğun filmi izlemesine izin veriyorsa bırakın o çocuk da filmden etkilensin, psikolojisi bozulsun.

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
rtük konunun temelinde haklı ancak açıklama akıllara ziyan. koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz de geç. koskoca kurum gülten teyze adında biri tarafından yönetiliyor sanki.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ve artık reklam işe yaradı klib daha çok tık aldı esas yayın yerinde youtube'da herkes merakla tıkladı göstermek göstermemek arasında ki ... varla yok olan görünen görünmeyen bir çift ...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
ve artık reklam işe yaradı klib daha çok tık aldı esas yayın yerinde youtube'da herkes merakla tıkladı göstermek göstermemek arasında ki ... varla yok olan görünen görünmeyen bir çift ...
Çeviri : Gülşen'in reklamı işe yaradı, bunun üzerine Dan Dan klibi YouTube üzerinde daha çok izlenerek cukkaları cebe indirdi..

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çeviri : Gülşen'in reklamı işe yaradı, bunun üzerine Dan Dan klibi YouTube üzerinde daha çok izlenerek cukkaları cebe indirdi..
Youtube izlenme başı ücret ödemiyor ki? Reklamlara tık başına ücret ödemiyor mu?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Youtube izlenme başı ücret ödemiyor ki? Reklamlara tık başına ücret ödemiyor mu?
İzlenme başına ücret alınıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bendaha Gülşen'in çok olan ama çok da olmayan fiziki bir şeylerini demek istedim gözümüze sokar gibi olup aslında görecek bişey yok...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Makyajsız bir şeye benzeyeceğini zannetmiyorum bu ablanın.. :D

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sonuc olarak sarışınım klibinden daha kötüydü bu :D

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
İzlenme başına ücret alınıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

İzlenme başına da para veriyor. Misal 1000 izlenmeye bilmem kaç dolar.
Fakat o sırada çıkan reklamlar ve tıklanma o parada belirleyici oluyor.

"YouTube yayıncılara komisyon veriyor. Bu sistem Google'nin AdSense kriterleri baz alınarak hazırlanmış ve size ne kadar para ödendiği 1,000 izlenmenin getirdiği reklam gelirine göre değişiyor. Google bunun yüzde 45'ini kendisi alıyor. Bazı yayıncılar her 1,000 izlenme için 2.5 dolar alırken, bazıları 10 dolara kadar alabiliyor."

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
RTÜK doğru bir iş yapmış olsa da sonuçta ceza verdiği kadına hizmet etmiş oldu. Nasıl bir millet olduysak, cezalı, yasaklı, tehlikeli, zararlı olan absürd şeylere çok fena tecessüs ediyoruz. Bilmeden, istemeden bu zararlı varlıkları ödüllendirmiş oluyoruz. İroni dedikleri de tam böyle bişey işte...

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
youtube 1000 izlemeye 10cent veriyor +reklam gösterilerinden tıklanma ve gösterim parası veriyor . değişken
gelelim gülşen bacıya discovery channelda yayınlanası bi klip :)
bu klip sizin youtube kanalınızda ise telif haklarına yakanalabilirsiniz. izlenme sayınız yğkseldikce takibe alır sistem paat diye telif+dunya geneli yasağı.+ hesap kapanır.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
hiç etkilemedi beni bu kadın yaşlanmış, afedersiniz dekolte var ama meme yok

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bence altına kalem koyunca kalemin düşmesi lazım, yeterli.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
38402982015-4.jpg

makyajsız çok da fark yokmuş...

Son düzenleme:

Blackkite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Rtuk ilk once dizilerde sevisme opusme sahnelerini kaldirsin.o dizileri o sahneleri cocuklarda izliyor.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Kimse kimseye karışmasın istemeyen izlemez arkadaş değiştirirsin kanalı olup biter.Kimse kimseye zorla izletmiyor.İsterse çıplak klip çeksin sende izleme arkadaşım.

Blackkite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kimse kimseye karışmasın istemeyen izlemez arkadaş değiştirirsin kanalı olup biter.Kimse kimseye zorla izletmiyor.İsterse çıplak klip çeksin sende izleme arkadaşım.
Yetiskinler icin sorun yok.aynisi cocuklarda izliyor dizilerde.