Güç Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Merrrtttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben bugün power suply temizledim sonra bütün kabloları taktım ama PC açılmadı (power sw) nereye takılcağımı biliyorum ancak olmuyor tornavida ile açmayı denedim olmadı power suply kısa devre yaptım çalışıyor acaba anakartım mı bozuldu yardım ederseniz sevinirim.

Swochtiar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Heyy! Sorunundan ötürü geçmiş olsun. Şunları önerebilirim sana!!

- İstemeden yakmış olabilirsin dikkat et ve tekrar bakmalısın.

İyi geceler.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba arkadaşlar ben bugün power suply temizledim sonra bütün kabloları taktım ama PC açılmadı (power sw) nereye takılcağımı biliyorum ancak olmuyor tornavida ile açmayı denedim olmadı power suply kısa devre yaptım çalışıyor acaba anakartım mı bozuldu yardım ederseniz sevinirim.
Power Supplyin fanına süpürge tuttuysan veya hava üfleyici fan döndüyse içindeki elektriklenmeyle kablolara elektrik yüklemiş olabilir. kablolardanda çeşitli parçalarıa gitmiş olabilir elinde elektrik ölçer varsa anakarta elektrik verip çıkışlarındaki güçlere falan bakabilirsin.
Bi Tahmin yürüteyim anakartın bozulsaydı hiç çalışmazdı diye düşünüyorum fan dönüp kalırdı. Power sw yi sökemezsin zaten o kapalı kutudur Power supplyin bozulmuş olabilir.

Merrrtttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Power Supplyin fanına süpürge tuttuysan veya hava üfleyici fan döndüyse içindeki elektriklenmeyle kablolara elektrik yüklemiş olabilir. kablolardanda çeşitli parçalarıa gitmiş olabilir elinde elektrik ölçer varsa anakarta elektrik verip çıkışlarındaki güçlere falan bakabilirsin.
Bi Tahmin yürüteyim anakartın bozulsaydı hiç çalışmazdı diye düşünüyorum fan dönüp kalırdı. Power sw yi sökemezsin zaten o kapalı kutudur Power supplyin bozulmuş olabilir.
ama kısa devre yapınca hem power suply hem de işlemci fanı çalışıyor

Merrrtttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ozaman anakartta sorun olabilir elektrik yüklettirmiş olabilirsin ama anakart kolay kolay bozulmaz power supply daha olasılıklı
en iyisi ben tamirciye veriyim daha fazla bozmıyım sağol genede hocam

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakrtın üzerinde tornavida ile kısa devre yaptırdığın iki pin ,power sw yi takacağın yerdir.

Merrrtttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakrtın üzerinde tornavida ile kısa devre yaptırdığın iki pin ,power sw yi takacağın yerdir.
ben kısa devreyi power suply de yapıyorum hocam zaten power sw yerini biliyorum bugün cok araştırdım

Merrrtttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartta kısa devre olmuyor ama

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
anakartta kısa devre olmuyor ama
Poweri söküp takmakla anakart bozulmaz ama dediğin gibi açmama olayı olabilir. Çook başıma geldi.
Kablolamayı tekrar bi sök tak. Biraz bekle. İllaki açılacaktır.

Merrrtttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Poweri söküp takmakla anakart bozulmaz ama dediğin gibi açmama olayı olabilir. Çook başıma geldi.
Kablolamayı tekrar bi sök tak. Biraz bekle. İllaki açılacaktır.
hocam denedim sonuç aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardım edebilecek biri yok mu ya

Son düzenleme: