GTX 690 Anakart Desteği

Bu konuyu okuyanlar

Kalfzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Şu anda elimde:
  • Asus H81M-K Anakart
  • i7 4790 İşlemci
  • 2x 4 GB RAM 1600 MHz
şeklinde bir sistem var ve ben bu sistemi birisine satmak üzere anlaştım. Alacak kişi pek bilgisi olan birisi değil ekran kartını da (GTX 690) ikinci el olarak almış daha ucuza daha güncel ve iyi bir kart alabilecek olmasına rağmen. Kendisine önce bu ekran kartına güç verebilmesi için en az 650W güç kaynağı alması gerektiğini söyledim onu da almış. Yarın da parçaları alacak benden. Anakart bu ekran kartı için yeterli olur mu acaba sıkıntı çıkarır mı kendisine? Çünkü bana geri getirip iade etmesini istemiyorum buradan gelen parayla yeni sistem toplayacağım için.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Şu anda elimde:
  • Asus H81M-K Anakart
  • i7 4790 İşlemci
  • 2x 4 GB RAM 1600 MHz
şeklinde bir sistem var ve ben bu sistemi birisine satmak üzere anlaştım. Alacak kişi pek bilgisi olan birisi değil ekran kartını da (GTX 690) ikinci el olarak almış daha ucuza daha güncel ve iyi bir kart alabilecek olmasına rağmen. Kendisine önce bu ekran kartına güç verebilmesi için en az 650W güç kaynağı alması gerektiğini söyledim onu da almış. Yarın da parçaları alacak benden. Ekran kartı çok yüksek güç tüketen bir kart anakart bu ekran kartı için yeterli olur mu acaba sıkıntı çıkarır mı kendisine çünkü bana geri getirip iade etmesini istemiyorum buradan gelen parayla yeni sistem toplayacağım için.
1. Bu GPU için 650W fazla 550W ya da 500W bile yeterli benim düşüncem.
2. Tabii ki uyumlu saçma bir soru sormuşssunuz.
Baktım bu GPU'ya TDP'si fazla ve bence o kadar Watt elektriği boşa alıyor hakkını veremez o kadar elektriğin. Alınmaması gereken bir GPU şuanda ama dediğiniz gibi arkadaş almış çoktan.

Kalfzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam Nvidia sitesinde Minimum Power Requirement olarak 650W öneriyor. 300W'a kadar güç tüketiyormuş.
Anakart uyumu olarak sormamın sebebi hatırladığım kadarıyla pcie olarak en fazla 75W olarak güç verdiğini gördüm ama kartın pcie olarak 150W istediğini gördüm.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
TDP değeri 325W'a kadar çıkabiliyor kartın. 650W PSU varsa sıkıntı olmaz.

Kalfzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
1. Bu GPU için 650W fazla 550W ya da 500W bile yeterli benim düşüncem.
2. Tabii ki uyumlu saçma bir soru sormuşssunuz.
Baktım bu GPU'ya TDP'si fazla ve bence o kadar Watt elektriği boşa alıyor hakkını veremez o kadar elektriğin. Alınmaması gereken bir GPU şuanda ama dediğiniz gibi arkadaş almış çoktan.
TDP değeri 325W'a kadar çıkabiliyor kartın. 650W PSU varsa sıkıntı olmaz.
Teşekkür ederim cevaplarınız için umarım bir sorun çıkmaz.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Hocam Nvidia sitesinde Minimum Power Requirement olarak 650W öneriyor. 300W'a kadar güç tüketiyormuş.
Anakart uyumu olarak sormamın sebebi hatırladığım kadarıyla pcie olarak en fazla 75W olarak güç verdiğini gördüm ama kartın pcie olarak 150W istediğini gördüm.
75 Watt sınırı var PCI çıkışında.
Tüm ekran kartlarında 75 Watt üzerinde 6 Pin yada yüksek Pinli Güç girişleri bulunuyor.

Son mesajlar