GTX 1650 Ti laptopın Escape from Tarkov performansı nasıldır?

Bu konuyu okuyanlar

onur0403

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumda yeniyim konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın.

Bir seneden uzun süredir Escape from Tarkov almayı hedefliyordum. Oyunun fiyatını vs her şeyi hallettim ama sistemim laptop olduğu için nasıl performans gösterir emin değilim. Bilen kişiler yorum yapabilirse çok sevinirim.

Sistem: 1650 TI-10300H-8 GB RAM.

RAM'i 16 GB yaptığım zaman drop almam daha da azalacak ancak 400 500 TL gibi fiyatlarda satılıyor RAM'ler, oyunun da fiyatını 550 TL düz alırsak 800 TL'den daha pahalıya patlayacak. Gerçekten değer mi RAM arttırmaya?

8 GB ram ile drop alsam bile oyun akıcı bir şekilde oynanır mı videolarda gördüğümüz gibi çünkü benden daha kötü sistemler 50 fps alarak akıcı oynayabiliyor örnek verecek olursam:

bu videoda oyuncu 50-60 fps alarak neredeyse tamamen akıcı denebilecek şekilde oynuyor ve sistemi benim belirttiğim sistemden daha aşağıda

Videodaki sistem:
İ5 4460
GTX 960 4 GB
8 GB RAM

Yardım ederseniz çok sevinirim dediğim gibi 1 senedir istediğim bir oyun YKS sonrasında okulu kazandım diye hediye alırım kendime dedim ama böyle ufak detaylar yüzünden gerçekleşmemesi canımı sıkıyor. Cevap veren herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.

Bygecko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kanka oyun çok bi sistem istemiyo günümüz oyunlarına nazaran bende alacam çalıştırır merak etme

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,953
RAM'i 16 yapmaya değer tabii ki de. 8 GB RAM yetersiz. 16 GB RAM ve üzeri sistemlerde AAA oyunlardaki RAM kullanımına bakarsanız 10-12 GB civarı RAM kullanımı olduğunu görürsünüz.