Grand Theft Auto 5 - Rockstar Launcher ve Serverler çöktü!

Bu konuyu okuyanlar

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Rockstar North tarafından geliştirilip, Rockstar Games tarafından piyasaya sunulan oyun "Grand Theft Auto 5" geçtiğimiz günlerde Epic Games ve Rockstar Games'in bir anlaşmaya varması üzerine Epic Games platformu üzerinde bedava olarak yayımlanmıştı.

Yedi yılın ardından bedava yayımlanan oyun birçok kişi tarafından indirildi ve bu karantina günlerinde büyük bir ilgi gördü. Yayımlandığı günün ardından kısa bir süre sonra Grand Theft Auto 5 server ve Rockstar Games'e ait launcher çöktü. Oyunu bedava, paralı alan tonlarca kişi bu duruma isyan etse de oyundaki sorun henüz çözülemedi. Rockstar konu üzerinde çalışma yapıyor mu bilinmez, fakat oyunu parayla elde eden oyuncular Grand Theft Auto oyununu bedava ettikleri için Rockstar ve Epic Games'e büyük tepkiler gösteriyor.

Bu haberlerin üstüne birde Steam, Epic Games'e dava açacak tarzında birçok iddia ortaya sürülüyor. İleri süreçlerde ne olur bilinmez, fakat oyuncular memnun değil gibi gözüküyor.

Peki sizce ne olacak?

Emre Yağız

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Steam'ın Epic Games'e açacağı davadan bir sonuç çıkmaz (şayet açarsa) ve bu durumun önümüzdeki süreç içerisinde daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Oyunu para ile satın alan oyuncular da haklılar kendilerince tabii.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Steam'ın Epic Games'e açacağı davadan bir sonuç çıkmaz (şayet açarsa) ve bu durumun önümüzdeki süreç içerisinde daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Oyunu para ile satın alan oyuncular da haklılar kendilerince tabii.
Düşünceme göre oyunu para karşılığı alan kişilere özel bir özellik olmalıydı diye düşünüyorum.

Emre Yağız

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Düşünceme göre oyunu para karşılığı alan kişilere özel bir özellik olmalıydı diye düşünüyorum.
Bu oyuna para verenlerin şuan eminim en çok sinir oldukları şey, oyuna 169 tl verdikleri halde oyuna para vermeyenlerin yoğunluğu dolayısıyla oyunu doğru düzgün oynayamamalarıdır. Ek özellikten bir yana, oyuna para verenlerin şuan asıl isteklerinin oyunu oynamak olduğunu düşünüyorum.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bu oyuna para verenlerin şuan eminim en çok sinir oldukları şey, oyuna 169 tl verdikleri halde oyuna para vermeyenlerin yoğunluğu dolayısıyla oyunu doğru düzgün oynayamamalarıdır. Ek özellikten bir yana, oyuna para verenlerin şuan asıl isteklerinin oyunu oynamak olduğunu düşünüyorum.
180 liraya 2017 yılında almıştım fakat Allah yeni oynamayı nasip etti. Günlerdir oyundan iyi bir verim alamadım, Rockstar'ın düzelteceğini düşünerek idare ediyorum.

Oyuna şu an giriş sağlayabildim.

Son düzenleme:

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Daha önce oyuna para verip alanlara haksızlık oldu haliyle. Online kısmını hiç bilmiyorum ama en azından onları memnun edecek bir bir ayrıcalık, hediye vs. yapılması gerekir.
Hatta şu an hilelerin de baya bir arttığı söyleniyor. Para verip alan adamın isyanı haklı tabiki de.