Soru Grafik kartı upgrade

Bu konuyu okuyanlar

Chiptrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 9 sene önce aldığım pc’min ekran kartı yandı ve aşağıdaki markaydı rahmetli

Sims 3 oynarken zorlandı hatta ve o eski bi oyun biliyorsunuz. Daha gelişmiş bi oyun da oynamıyorum zaten. Şimdi bu karttan daha iyi ama çok da cebime delik açmayacak bi kart alıp kendim takmak istiyorum (gerçi yaktığım kartın güncel fiyatı bile 2.500’den fazlaymış ?) bir de sistemimdeki diğer donanımlara uyum sağlayacak mı meselesi var tabii.

İnternette birisi şunu önermiş. Yani bi sorun da çıkmayacağından emin olsam alacağım ama. Uymadığı takdirde geri iade edilebilir mi bunlar?

Son düzenleme:

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
888
Sistem özellikleri nedir?
uymama gibi bir sorun olacağını zannetmiyorum ama işlemciniz düşük seviyeli bir işlemci ise darboğaz olabilir

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Selam arkadaşlar. Yaklaşık 9 sene önce aldığım pc’min ekran kartı yandı ve aşağıdaki markaydı rahmetli

Sims 3 oynarken zorlandı hatta ve o eski bi oyun biliyorsunuz. Daha gelişmiş bi oyun da oynamıyorum zaten. Şimdi bu karttan daha iyi ama çok da cebime delik açmayacak bi kart alıp kendim takmak istiyorum (gerçi yaktığım kartın güncel fiyatı bile 2.500’den fazlaymış ?) bir de sistemimdeki diğer donanımlara uyum sağlayacak mı meselesi var tabii.

İnternette birisi şunu önermiş. Yani bi sorun da çıkmayacağından emin olsam alacağım ama. Uymadığı takdirde geri iade edilebilir mi bunlar?

Hocam işlemcinizi söyleyin anakartinizla uyumsuzluk yapacağını düşünmüyorum
Ve kart stoğu yok madenciler sağolsun -sevemiyorum şu madencileri ya ekran kartı stoklarının içinden geçtiler ve fiyatlar aşırı derecede arttı- dediğim gibi işlemcinizi söylerseniz daha kesin bir sonuç söyleyebiliriz
Bu ekran kartı da güzel

Chiptrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hemen yazayım
intel(r) core(tm) i7-4770k cpu @ 3.50ghz 3.50 ghz
Ram 8 gb
Win 10

Demek madenciler yüzünden fiyatlar böyle, ben de dolar yüzünden sanmıştım. Emlak piyasası gibi olmuş desenize ?
66 bine grafik kartı var, ilginç ?

Bu arada msi’dan daha ucuz bişey de önerirseniz süper olur ?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Hemen yazayım
intel(r) core(tm) i7-4770k cpu @ 3.50ghz 3.50 ghz
Ram 8 gb
Win 10

Demek madenciler yüzünden fiyatlar böyle, ben de dolar yüzünden sanmıştım. Emlak piyasası gibi olmuş desenize ?
66 bine grafik kartı var, ilginç ?
Evet hocam ama neden madenciler dolarinda etkisi var ama ana neden ve en büyük etkiyi yapan şey madenciler onlar yüzünden stok kalmıyor zaten virüsün de etkisi var vs vs Türkiyeye özel bir durum değil dünya genelinde fiyatlar arttı
Darboğaz olmaz hocam besler ama monitorunuzun çözünürlüğü ne söyler misiniz

Chiptrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Türkiye’ye özel olmaması da bi teselli ?

1920 x 1080 @60hz monitör

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078

Bozulan kartınızdan daha iyisi ,budur.

Chiptrick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam hocam besler darboğaz olmaz bu kartı bulabildiniz mi büyük ihtimalle 2. El alacaksınız
2. Ele pek güvenemiyorum ama şimdi fark ettim, attığım linkteki de stokta yokmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bozulan kartınızdan daha iyisi ,budur.

Teşekkürler. Bunu inceleyeceğim ☺️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit: Gainward çok ısınıyor diyorlar ama şu asus onun muadili olabilir sanırım

Veya şu

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kartın ek güç girişi bile yok Neresi ısınacak.Boşuna fazla para vermeyin.