Hangi RTX 2060'ı Almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selam gençler, R5 3600X ile sıvı soğutmalı sistem topladım basit olarak sistemi zorlayacak durumda bir şey yapmayacağım ve overclock yaparsam abartmadan yapacağım
bu durumda rtx2060 lardan hangisini almalıyım bütçem 3k maksimum 3200e çıkarabilirim ve bunlardan hiçbirini önermiyorsanız onun yerine güzel bir 2060 linki atar mısınız

Linkler:

1-Gigabyte Windforce OC : Gigabyte Rtx2060 Windforce Oc 6gb Gv-n2060wf2oc-6gd Ekran Kartı - n11.com
2-Palit Dual : PALIT RTX2060 DUAL 6GB 192Bit GDDR6 Ekran Kartı | Trendyol
3-Zotac Gaming : Zotac Gamıng Rtx2060 6gb Gddr6 192b Zt-t20600k-10m | Trendyol
4-MSI Ventus XS : MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC RTX2060 6GB GDDR6 192B (1XHDMI 3XDP) Ekran Kartı | Trendyol

metsat75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bütçenizi biraz zorlayabilir ama şu ekran kartı bence sizin seçtiklerinizden çok daha üstün ve f/p ürünü. Bütçenizi 3200TL`ye kadar zorlayabilirim dediniz. Biraz daha biriktirin bence ve aşağıdaki karta bir göz atın derim.

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bütçenizi biraz zorlayabilir ama şu ekran kartı bence sizin seçtiklerinizden çok daha üstün ve f/p ürünü. Bütçenizi 3200TL`ye kadar zorlayabilirim dediniz. Biraz daha biriktirin bence ve aşağıdaki karta bir göz atın derim.

Hocam biri rx580 biri rx590 olmak üzere 2 amd modeli kullandım 2sinde de coil whine çıktı yenisini talep ettim aldım başka sorunlar çıktı yani amd nin yeni kartlarını pek bilmesem bile içime bir kurt düşmüyor değil istemsizce bir güvensizlik oluyor. Gerçekten ileriye yönelik sorun çıkarmaz gönül rahatıyla alabilirsin diyorsanız alayım hocam.

metsat75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Hocam biri rx580 biri rx590 olmak üzere 2 amd modeli kullandım 2sinde de coil whine çıktı yenisini talep ettim aldım başka sorunlar çıktı yani amd nin yeni kartlarını pek bilmesem bile içime bir kurt düşmüyor değil istemsizce bir güvensizlik oluyor. Gerçekten ileriye yönelik sorun çıkarmaz gönül rahatıyla alabilirsin diyorsanız alayım hocam.

Vallahi ne desem. Ben 5700XT eGpu olarak kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ama yine de siz bilirsiniz. Güvenmiyorsanız nVidia`da kalın derim.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Rx 5600 xt ye kesinlikle yönelme , yaşadığım sorunların ardı arkası kesilmedi. Fakat 5700xt modelinde sorun varmı bilgim yok . Rtx 2060 alacaksanda süper almanı tavsiye ederim.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Aradaki performans farkı ödeyeceğiniz fiyata değer diye düşünüyorum hocam. Yanlış bilgi vermeyeyim uzun süreli bir amd kullanıcısı değilim o yüzden ileriye yönelik sorularınıza ne dersem yanlış olur. Fakat son 3 aylık süreçte 5 ayrı kasaya 5700 xt modeli aldım. Hiçbirinde dediğiniz tarzda bir sıkıntısı çıkmadı. @IDisaster hocamın da dediği gibi 5600 xt daha sorunlu bir kart ancak 5700 xt burada driver konusunda NVIDIA rahatlığı veriyor diyemem fakat sürekli driver problemleriyle de karşı karşıya bırakmıyor(1 kere yaşadım, kurduğum diğer sistemlerde bir problem olmadı). Sapphireden şaşmadan bir model seçmeniz de sizin için doğru bir tercih olacaktır. İyi forumlar.

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Rx 5600 xt ye kesinlikle yönelme , yaşadığım sorunların ardı arkası kesilmedi. Fakat 5700xt modelinde sorun varmı bilgim yok . Rtx 2060 alacaksanda süper almanı tavsiye ederim.
RTX 2060 Super için önerdiğiniz model var mıdır hocam? Nedense hala 5700xt almak istediğimi sanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aradaki performans farkı ödeyeceğiniz fiyata değer diye düşünüyorum hocam. Yanlış bilgi vermeyeyim uzun süreli bir amd kullanıcısı değilim o yüzden ileriye yönelik sorularınıza ne dersem yanlış olur. Fakat son 3 aylık süreçte 5 ayrı kasaya 5700 xt modeli aldım. Hiçbirinde dediğiniz tarzda bir sıkıntısı çıkmadı. @IDisaster hocamın da dediği gibi 5600 xt daha sorunlu bir kart ancak 5700 xt burada driver konusunda NVIDIA rahatlığı veriyor diyemem fakat sürekli driver problemleriyle de karşı karşıya bırakmıyor(1 kere yaşadım, kurduğum diğer sistemlerde bir problem olmadı). Sapphireden şaşmadan bir model seçmeniz de sizin için doğru bir tercih olacaktır. İyi forumlar.
Hocam teşekkür ederim ama ben Nvidia rahatlığından ödün vermeyip Nvidia ile devam etmek istiyorum. RTX 2060 Super modelini araştırmaya başladım. Sizlerin de bir model önerisi var mıdır? Özellikle ısınma konusunda sorun çıkarsın istemiyorum çünkü.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
RTX 2060 Super için önerdiğiniz model var mıdır hocam? Nedense hala 5700xt almak istediğimi sanmıyorum.

Hocam teşekkür ederim ama ben Nvidia rahatlığından ödün vermeyip Nvidia ile devam etmek istiyorum. RTX 2060 Super modelini araştırmaya başladım. Sizlerin de bir model önerisi var mıdır?
Benim tercihim EVGA olacaktır fakat zotac, Palit gibi markalara da yönelebilirisiniz.

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Benim tercihim EVGA olacaktır fakat zotac, Palit gibi markalara da yönelebilirisiniz.
Teşekkür ederim hızlıca cevap verdiğiniz için ve öneriniz için

Gigabyte`da olabilir. Kendim tecrübe edinmedim ama sağlam markadır.

Sağolun ilgilendiğiniz için hocam. Önerinizi dikkate alacağım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Gigabyte`da olabilir. Kendim tecrübe edinmedim ama sağlam markadır.

Bu model iyi bir tercih olur. Estetik açısından pek iyi değil ve RGB ışıklandırması yok ancak performans olarak gayet iyi ve fazla ısınmayan bir kart.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Bana kalsa 5700XT alın, ama Ray Tracing isterim derseniz minimum 2060S alın.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bende naçizane fikrimi belirteyim. 3000 serisi ryzende overclockun hiç bi esprisi yok. Pahalı bi sıvı soğutma falan aldıysanız iptal edip,orta şeker bi hava soğutma alabilirsiniz.Aradaki farkı başka şekil değerlendirebilirsiniz.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Ek olarak bu kart indirimle 3600-3700 TL civarına iniyor. Takip edilirse öneririm. 5700 ve 5700 XT'de eski sorunlar kalmadı. Bu model de yılın ekran kartı seçildi zaten.