Gördüğüm En Sağlam Telefon Galaxy S3

makaron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba öncelikle. 1.5 yıldan fazladır bu forumu ve başka forumları takip ediyorum telefon almadan önce çok araştırdım çok özen gösterdim doğru telefonu almaya. En son nexus ve S3 arasında kalmıştım ve geçtiğimiz haziran ayında telefonu aldım. Şuana kadar performans açısından hiçbir sıkıntım olmamasıyla beraber gördüğüm en sağlam telefon. Saydığım kadarıyla en az 25-30 defa asfalt fayans parke demir tahta vb. her türlü yere yüzüstü ekran tarafına düşmesine rağmen bir çizik bile yok henüz. Daha önce halıya düşürüp camı kırılan duymuştum ve bundan dolayı her düşüşünde yüreğim ağzıma geliyordu ama artık neredeyse çekinmeden yere atasım geliyor o kadar söyleyebilirim. Arkadaşlarım her düştüğünde bişey olmamıştır helal para çalışıp aldın diyorlar :biggrin:. Fakat herkes hakkıyla alıyor kimse yanlış anlamasın. Fikrimce telefonun yapıldığı yere göre de değişiyor olabilir artık şans olacağını düşünmüyorum kesinlikle. Gold'dan almıştım ve anladığım kadarıyla almanya menşeili ve 4.3 güncellemesini de yaklaşık 3 hafta önce aldım. Okuduğunuz için teşekkürler . Varsa sorunuz cevaplayabilirim

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Hayret verici.Yarım metre yükseklikten halıya düşürüp camını kıranlar var :S

Bataryanın altında "Made in" kısmında ne yazıyor ?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Birde kırıldıktan sonrasını okuyalım. (Umarım böyle bir şey olmaz)

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sen daha Htc görmemissin kardesim hele bide sony ye bak. O sana denk gelmiş ki zaten forumda ekranın kırıldı diye yüzlerce konu var. Bi kere samsungun yanlardaki parlak şeridinin boyasi atıyor ne ekranı ??? Yani samsung sağlam felan değil bizde kullandik. Bu telefon işinde onun arkasindan giden bi marka var oda Lg ama helal olsun Lg ye fiyati uygun tutuyor yani ben plastiğim ama olsun bana 2 bin lira ver demiyor ve samsungtanda cok çok üstün BENCE

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Çok garip :) Kim S3 mu en sağlam telefon :D

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sansliymissin haziranın ortasında aldım boya atmalari başladı, kapsiz çok az kullanıyorum ama arkası çizik çizik

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kap ile tel arasına toz girince daha çok çiziyor teli. Oyüzden kapsız kullanmak daha iyi.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Discovery ve Nexus cular her konuda S3 e darbe vurunca adamlar sağlam tel diye konu açmaya basladi :D

Reaksiyon puanı
2,146
Ben fiyat konuşmuyorum, discovery ucuz orası doğru, ama kendinizi fazla kaptırıp da s3 den iyi falan derseniz orada hata yaparsınız.

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
her telefon kırılır galaxy s3, xperia z, discovery, nexus. Sadece şans hepsinin kırıldığını gördüm. samsung ile general mobile ı kıyaslamak çok saçma bir şey. Mercedes ile Fiat ı kıyaslamak gibi bir şey yapıyorsunuz.

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Gerçekten telefon şans işi. Şöyle 2 örnek vereyim
1- Arkadaşımın s3 ü yere düşürmekten köşeleri ve üst tarafı simsiyah soyuldu ( komple parlak yerleri soyup kenarları siyah yapsam mı diye düşünüyor hatta :D ) ve telefonu nadir kılıflı kullanır.
2-Kuzenimin s3 ü aldıktan 3 - 4 hafta sonra 3. yere düşürmesinde ekranı kırıldı ve bir şekilde ekranı ( sadece üst yüzeyi komple değil ) değiştirdi ama takılan çakma camdı ( plastikti ve biraz bastırıca içe göçüyordu ) ve içinde hava vardı . Bir kaç ay öyle kullandıktan sonra geçende telefonu koltuk mesafesinden halıya düşürüp o sonradan takılan çakma camı da kırmış ama dokunmatiği hala çalışıyormuş :D
Bende de s3 var şimdiye kadar sağlam şekilde 2-3 kere düşürdüm ama birşey olmadı belki de her zaman kılıf kullanmasaydım benim de ekran o düşüşlerin birinde kırılabilirdi :)

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Xperia z dedigimiz telefon su gecirmez toz gecirmez saglam diye satiliyor 20 cm den yere dustu ekrani kirildi. Parasiyla yapildi 760 TL ama sole bisey oldu ekran yapildiktan su gecirmez ozelligini kaybettigini bildirdi yetkili servis... Nexus diyorsunuz cok saglam diye is yerinde bir arkadasim masaya biraz sert birakti telefonu ekrani kirildi. Bunlarin hepsini rahat rahat gordum gsm operatorunun merkezinde calistigim icin bir cogunu deneme firsatim oldu. Samsung plastik diyorsunuz iyikide plastik cizildi mi git yenisini al 50 tl komple kasayi degistir 200 tl hadi metal olsun cizilsin degistirelim acaba kac para ??? Adamlar mal bi fiyat bu diyor arz talep meselesi :))

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Teknoloji şans işi ama yinede işini şansa bırakmak istemiyorsan sağlam olduğuna inandığın cihazları kullanmakta fayda var

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sadece saglamlikta olmuo iste yada cok saglam sandigimiz sey bi anda elde patlayabilio. note 2 kullaniorum suanda 2 kere dusurdum yere 1 senede birinde direk fayans a dustu 60 cm den seke seke dustu hemde bide yine 50 60 cm arasi mesafeden haliya dustu sukur hic bise olmadi. Arkadasim kendi note 2 sini dusurdu 30 40 cm den haliya ekran paramparca oldu. Bu yuzden tamamen sans...

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Kırılmıyor diye ne sağlamı demek en kadar mantıklı tartışılır. Arkadaşların da dediği gibi şans işi.
Bende telefonu 20-50- belkide bir metre yani her türlü yükseklikten ekranın üzerine jelatinsiz düşürdüm. Kaç defa sayamadım. Ama alet bana mısın demedi. Tek kılcak çizik bile yok. =>>> xperia sp.

makaron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sans mi bilmiyorum da ikinci yorumda bahsedilen gibi yarim metreden haliya dusup kiran var . Okulda once siraya ve siranin ayagina carpip yere yapisan ve kirilmayan da benim tepefonum bilemiyorum galiba sans demeliyim nexus ve discovery ciler toplanmis yine. Nexusa lafim yok da discovery gerek stabillil gerek kalite acisindan her ne kadar ozellikleti s3 gibi gorunse de kiyaslanmayacak bir telefon oldugunu dusunuyorum. Discoveryi dusurun de voreyim haha :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Pek fazla telefon görmemişsin demekkı:)

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Seninki dereyi görmeden paçaları sıvamak olmuş.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
S3 e 1800 Lirayi verince içleri yaniyor sonra gelip burada atarlaniyprlar