Soru Google servisleri mevzusu ve Appgallery

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Arkadaşlar şimdi benim çözemediğim mevzu Huawei alınca, Google haritalar, Gmail, youtube Google Chromedan mahrum mu kalıyoruz?

Bunlar yoksa sıkıntı, onun haricinde işletim sistemi mühim değil, Google play store yok illaki ama iosta da Google play store yok, kaldı ki yarın birgün Samsung ta Androidten çıkacak Google play store olmayıp atıyorum samstore olur.

Buradaki mevzu Android olup olmaması yada Google play store olması değil, Google haritalar Gmail youtube chrome açılıyorsa hiçbir sıkıntı yok demektir

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Soru 1 : Saydığın google servislerini kullanamıyosun Huaweide harici yollar var google servislerini kullanabilmek için oda uğrastırıyor çalıştırsan bile güncelleme almayacak uygulamalar.

Soru 2: İosta googleplay zaten kullanamazssın farklı işletim sistemleri. Googleplaye gerekde yok kendi appstoru var googleplayden iyi.

Soru 3 : Samsung androidden ayrılmaz kolay kolay ayrılsa dahi kendi mağazası var zaten galaxy store.

Soru 4: Burda soru 1 e geri dönüyoruz. Apk destekleyen tüm işletim sistemlerinde google servislerini harici olarak çalıstırabilirsin ama uygulamalar güncelleme almaz ve sıkıntı yaşatabilir. Google servislerini çalıstırmak eziyet olur bi zamandan sonra.

Ne sormak istediğini anlamadım ama cevapladım :)

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Google uygulamalarını kullanamıyorsun. Google yerine opera haritalar yerine yandex harita huawei kendi store mağazası var zaten. Bu şekilde bir yol çizebilirsin.

SemiHSNK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei Google Play Problemi üzerine;
Bilgisayar ve telefon üzerine araştırmalarım sonucunda Huawei telefonlar için tamamıyla google play hizmetlerini, play store ve buna bağlı bütün uygulamaları, sıradan bir samsungdan bile daha iyi bir şekilde çalıştırmanın yollarını keşfettim. Kendi işim yazılımlar üzerine olduğu için zorluk çekmeden, özellikle telefonun garantisini etkilemeyen çözümler biliyorum. Bunu birçok Huawei telefon üzerinde gerçekleştirdim ve kesin çözüme ulaştırdım.
Size de yardımcı olmamı isterseniz bana Semihsunkuu@gmail.com üzerinden mail atabilirsiniz.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar şimdi benim çözemediğim mevzu Huawei alınca, Google haritalar, Gmail, youtube Google Chromedan mahrum mu kalıyoruz?

Bunlar yoksa sıkıntı, onun haricinde işletim sistemi mühim değil, Google play store yok illaki ama iosta da Google play store yok, kaldı ki yarın birgün Samsung ta Androidten çıkacak Google play store olmayıp atıyorum samstore olur.

Buradaki mevzu Android olup olmaması yada Google play store olması değil, Google haritalar Gmail youtube chrome açılıyorsa hiçbir sıkıntı yok demektir
Huawei almak gibi bir hata yapma derim.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Kalleş Amerika ?
Bu durum Amerika kaynaklı değil yalnız. Çin’e yaptırım gibi gözükse de asıl olay Huawei’in bilgi sızdırması. Zaten bu sebepten ötürü de neredeyse her ülkede 5G altyapısını Huawei sağlarken ülkeler anlaşmaları birer birer iptal etti. Yoksa tüm Çinli firmalara aynısı yapılırdı ve Huawei’in şu anki haline gelirdi hepsi. Kendi işletim sistemimi yaptım filan dese de Vivo’nun gerisine düştüler…

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
chrome kadar ağır ve gereksiz bir tarayıcı yok. telefonlarda brave gibi, samsung internet gibi reklam engellemeli tarayıcılar mevcut.

bunu zamanında samsung da denedi ama başaramadı. şu an huawei gayet iyi çalışıyor, çok da fazla yol kat ettiler. huawei kendi ekosisteminde çalışmayan ve ihtiyaç olan her programa kendi programını çıkardı. eksiklikleri var mı? evet var ama gelişmeye devam ediyorlar. (google arama yerine petal search..gibi)