Google Plus'un Eski Çalışanı : Google Plus'ı Anlamıyorum

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Google Buzz ve Google Plus’ın geliştirilmesinde önemli roller alan Chris Messina’nın Google’dan ayrılmasının üstünden 450 gün geçmiş. Google’a tercih ettiği girişimden de ayrılan ve şu sıralarda kendi girişimini çıkarmaya hazırlanan Messina, Twitter’da başlayan eleştirisininardından Google Plus’ın kötü gidişatına dairbir blog yazısı paylaştı.Messina, hem kullanıcılar hem girişimler hem de sektörel açıdan Facebook’un sosyal ağ pazarının tek sahibi olmaması gerektiğini ifade ediyor ama Google Plus’ın bu konuda sınıfta kaldığını da itiraf ediyor. Google Plus’ın Facebook’a rakip olmak konusunda başarısız ve vizyonsuz olduğunu bulan Messina, Google Plus’ı anlamadığını ve bunun da kendisini endişelendirdiğini söylüyor.

Google’ın tutucu ve geleneksel bir tavırla büyük bir fırsatı geri teptiğini düşünen Messina’ya göre kullanıcıların, daha iyi reklam hedeflemesi sunmaktan başka bir faydası olmayan yeni bir Facebook’a ihtiyacı yok.

Google Plus’ın eski tepe yöneticisi Vic Gundotra‘nın görevini bırakmasından sonra başa gelen David Besbris’in röportajına da değinen ve yetersiz bulan Messina, geleceğin dijital kimlik yönetimi, gizlilik ve veri kullanımı konusunda içini döküyor ve Google’ı eleştiriyor.

Her şeye rağmen Google’ın Facebook’a bir rakip olabileceğine de değinen Messina’nın bu eleştrileri Google Plus’ın hayalet kasaba olarak anılmasını ve insan faktöründen yoksunluğunu akıllara getiriyor. Google Plus için iyi bir yorum yapmak son zamanların en zor işi ama içerden ve yetenekli bir ismin bu konudaki eleştirileri durumun daha vahim olduğunu gösteriyor….

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/12/01/eski-google-calisani-chris-messina-google-plusi-anlamiyorum/
 

pinterest

Profesör
Twitter eski önemini kaybetti,
Google + ölü doğdu.

Facebook Instagram ve Whatsapp'ı bünyesine katarak tek önemli gücün kendisi olduğunu kanıtladı.

Bir tek Yahoo'nun satın aldığı TUMBLR var Facebook'a rakip olarak.
 

cesurtarih

Asistan
Google plus dan inddir adını alamadık bir isim alabilmek için yıllardır bekledik mausu nereye sürsek uzayan manüler saçma ayar ve içerik düzeni berbat şu anki yeri bile fazla google
 

SpyChef

Asistan
Google + gerçektende [MENTION=417926]pinterest[/MENTION] 'in de dediği gibi ölü doğdu. İnsanlar google kullandı belki kullanıcı girişi de yaptılar ama Google + 'dan takipçi kasmadılar. Orada insanları takip etmediler bir çoğu da plus hesabı açmadı.
 

neet

Guru
Emektar
Plus iyi ancak aktif insan sayısının az olması en büyük sıkıntısı bence.
 

Creative

justice boss
Yönetici
Admin
Tasarım açısından Google+ çok iyi ancak, [MENTION=38650]neet[/MENTION] hocamında dediği gibi pek rağbet göremedi.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Google+ facebook denen amele pazarından daha iyi + kötüde gitmiyor...
 
Üst